Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyobb családi, vagy...

A nagyobb családi, vagy rokoni összejövetelekre akkor is el KELL menni, ha nem érzi ott jól magát az ember?

Figyelt kérdés
Nem konkrét és nem saját példa, csak általánosságban kérdezem, és a hangsúly most a nagybetűvel kiemelt szón van. És az is mindegy most, hogy az illető miért nem szívesen megy oda (nem jó neki a társaság, a hangulat, az étel stb.) Itt is többször kérdezték már, sokan hétvégi programként mennek szülőkhöz/anyósékhoz, nem mindig nagy kedvvel. A kérdés, hogy muszáj-e mégis elmenni ilyenkor.
2021. szept. 14. 18:29
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
És lehet olyan is a helyzet, hogy a meghívottnak is kellemetlen (mert valamiért nem szeret elmenni ilyen összejövetelekre), meg a vendéglátónak is (mert lehet, hogy ő sem szívesen szervez ilyet, csak ha egyáltalán nem tenné, akkor "mit szólnának mások")?
2021. szept. 14. 19:42
 12/28 anonim ***** válasza:
92%

Én imádtam az ilyen családi összejöveteleket. Mindig volt egy kis ivás, kaja dögivel, kártyázás, beszélgetés. Azért hisztiztem kicsiknek, ha nem mehettem.

Sajnos már alig él valaki, idősek, betegek, így megszűnt. 3 unokatestvérem van, 2 idősebb, 1 fiatalabb egy generációval. Másodunokatestvér van vagy 30, vagyunk vagy 15-en egy korosztály, de nem tartjuk a kapcsolatot. Ha találkozunk köszönünk és annyi. Mi haverokkal szoktunk összejönni egy évbe párszor, és imádom amikor vagyunk 20-25-en. Zene, beszélgetés, evés ivás, van hogy még tánc is. Ha nem szereted, nem kell, de később lehet megbánod.

2021. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%
Én csak nagyobb összejövetelekre megyek szülinapok ilyesmi aztán meg van az az 1-2 ember akivel elvagyok. De ilyen allandó fix program.nincs hogy mennénk az anyóshoz. Csak az hiányozna.
2021. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
63%
Nem muszáj, de ha olyan dolog, akkor illik.
2021. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Én nemrég nagyon megharagudtam a tágabb családra, azóta nem is megyek semmilyen összejövetelre. Nagymamám és anyukám meglátogatom, ha tudom, hogy nincs ott más de amúgy nem megyek és nem érdekel ki sértődik meg.
2021. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%

"És lehet olyan is a helyzet, hogy a meghívottnak is kellemetlen (mert valamiért nem szeret elmenni ilyen összejövetelekre), meg a vendéglátónak is (mert lehet, hogy ő sem szívesen szervez ilyet, csak ha egyáltalán nem tenné, akkor "mit szólnának mások")?"


Persze. Nagyon sok ember nem tud elszakadni attól, amit "szokás" csinálni, akkor sem, ha nekik valamilyen okból kellemetlen az adott szokás. Megcsinálják, mert így szokás és kész. Pont nem olyan rég volt egyik rokonommal egy fura beszélgetésem. Panaszkodott, hogy senki se ette meg a levest, amit főzött, mert a családjában senki se igazán levesevő, még ő maga sem. Megkérdeztem tőle, hogy ha még ő maga se szereti a levest, és a családja sem, akkor minek főz levest egyáltalán, és azt válaszolta, hogy azért, mert egy hagyományos ebédnek része a leves is. Szóval nagyon is vannak olyan emberek, akikben fel se merül, hogy attól, hogy azt tanulták, hogy ez a szokás, attól még nem kell olyan dolgokat megtenniük, amit nem akarnak vagy nincs értelme megtenni. Sokan ennyire birkák sajnos.

2021. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%
Azért szeretek felnőtt lenni, mert mindenre lehet nemet mondani. Főleg a nemszeretem, "illik" dolgokra.
2021. szept. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak két dolog kötelező az életben, adót fizetni és meghalni, minden más opcionális. :D
2021. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%
Én 8 unokatestvér közül egyedüli örököse lettem egy nagynéninek, mert egyedül én vettem a “fáradságot” az ilyen bulikra és még kedves is voltam vele, ahogy mindenki mással is. A többinek most félreáll a szája, de ez van!
2021. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem éri meg az örökség.
2021. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!