Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyobb családi, vagy...

A nagyobb családi, vagy rokoni összejövetelekre akkor is el KELL menni, ha nem érzi ott jól magát az ember?

Figyelt kérdés
Nem konkrét és nem saját példa, csak általánosságban kérdezem, és a hangsúly most a nagybetűvel kiemelt szón van. És az is mindegy most, hogy az illető miért nem szívesen megy oda (nem jó neki a társaság, a hangulat, az étel stb.) Itt is többször kérdezték már, sokan hétvégi programként mennek szülőkhöz/anyósékhoz, nem mindig nagy kedvvel. A kérdés, hogy muszáj-e mégis elmenni ilyenkor.
2021. szept. 14. 18:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
49%

#20

Eszembe nem jutott az örökség amikor kedves, vagy udvarias voltam egy rokonommal, ugyanúgy, ahogy az összes többivel is.

És hogy “megéri” e kulturáltan viselkedni jeles ünnepeken, egy évben 3x-4x legalább azokkal akikkel egy vérkörön vagyunk, azt mindenki maga döntse el, örökségtől függetlenül!


(Mellesleg nekem “megérte”, mert még az unokáim jövője is meg lett alapozva.)

2021. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
62%
Vérkör... nem. Akiket szeretek, akikkel szeretek időt tölteni, azokkal nyilván, de az nem muszáj meg illik. De utálom a vért, mint indokot, hogy miért kéne eltűrni bármit is.
2021. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
78%

#22

Én nem tudom, hogy te mi a fenéről beszélsz?

Próbálok itt normális emberekkel, normális családokról beszélgetni. Olyanokról, akik általában nem gyűlölködnek egymással és akkor nem gond megjelenni egy-egy összejövetelen, mégha az nem is a világ legszórakoztatóbb programja is és ott emberi módon viselkedni.

Ezzel megkülönböztetve magunkat az álattól, amelyik falkában verődve marja egymást.

De ez én vagyok és az én véleményem, biztos én vagyok a hülye!

2021. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodj már meg. A kérdés arról szólt, akkor is menni kell-e, ha az ember nem érzi jól magát, mindegy, hogy miért.


Nyilván aki menni akar, az nem úgy éli meg, hogy menni KELL.

2021. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
78%

#24

Nem kell megnyugodjak, mert nem vagyok ideges. Nem is tudom, hogy ezt miből szedted?🤔

De én most szépen elbúcsúzom tőled, mert süketnémák párbeszédjét folytatjuk, aminek semmi értelme.

Nem hasonló hátterű családból jövünk, nem azonos a neveltetésünk, ...

Minden jót neked!

2021. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
71%
Az ember ilyenkor azért megy, hogy ne legyen még rosszabb a kapcsolat. Természetesen nem KELL. De - tipikus példa :) - mondjuk a férjed/feleséged csak szereti az anyukáját annak összes hibájával, de ti valahogy nem vagytok egy hullámhosszon, mert csak mindig odaszurkál, hogy miért nem így vagy úgy csinálod, amit te alapból a szívedre veszel még akkor is, ha talán jót akar... viszont a gyereketekkel megint csak jófej, tehát miért fosztanád meg a nagymama élménytől önös érdekek miatt. Szóval ilyenkor nem azért mégy, mert illik és nem akarod az illetőt megbántani, hanem mert a kedvében akarsz járni azoknak, akiket szeretsz, de jobb híján vigasztalódhatsz az erkölcsi fölénnyel s az önuralom erényével, s hogy példát mutatsz tiszteletből, illetve azzal, hogy meg lesz oldva a nyári szünet. :)
2021. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Régebben utáltam őket, manapság nem járunk össze és ez nekem tetszik. De ez a kutyát sem érdekli.
2021. szept. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
51%
Elírtam: ez nekem nem tetszik
2021. szept. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!