Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Történt már olyan a környezete...

Történt már olyan a környezetetekben, hogy egy elhibázott névadás konfliktust szült a gyerek és szülő között?

Figyelt kérdés
Amikor annyira "különleges" és "divatos" nevet kapott, hogy inkább letagadná minden barátja és/vagy ismerőse előtt?

2021. szept. 27. 17:26
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
62 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha Sárának, Rózának vagy Borbálának kereszteltek volna, 18 évesen megváltoztattam volna Júliára. Pedig egyik sem különleges név. Nem köteles senki sem leélni egy életet egy olyan névvel, mit nem szeret.
2021. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
*amit nem szeret.
2021. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Amikor óvodás voltam, eszméletlenül haragudtam a szüleimre, hogy nem Barbie lettem a baba utánxD
2021. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Mire a gyerekben tudatosul a enve szerintem el is fogadja egyszerűen.
2021. szept. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
9%
En tök átlagos nevet kaptam, viszont kiskorom óta gyűlölöm és utálom a szüleim amiért nem egy szép nevet adtak nekem.. ván második nevem is ami kicsit szebb, mindenkinek azzal mutatkozom be, de a szüleim akkor is a másik nevemen szólítanak, egy idő után meg fogom velük szakítani a kapcsolatot ezért és nevet váltok hogy soha többé ne hívjon senki úgy
2021. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Vannak olyan emberek, akiknek nem tetszik a nevük, nekem sem az enyém (Szilvia). Aki nagyon akarja, felnőtt korában megváltoztathatja.

De hogy ezért konfliktusom legyen a szüleim felé, vagy utáljam őket, az nonszensz. Persze, bizonyos fokig. Ha Leonidász lettem volna fiúként, valszeg nem örültem volna neki, és nehezteltem is volna a szüleimre. :D De akkor is max megváltoztattam volna.

2021. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

5

Neked komoly gondok vannak fejben, és nem a neved az.

2021. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem bánnám ha más nevem lenne mert beszedhiba miatt életemben eddig ha kétszer ki tudtam mondani folyékonyan...
2021. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Davina ***** válasza:
97%
A szüleim nem tudtak megegyezni a nevemet illetően, mikor születtem, mind a kettőnek más tetszett. Igy két nevem lett. Mikor apai nagyanyám megtudta, hogy anyám favoritja lett az első nevem, apámé meg a második borzasztó mérges lett. Kislánynak hívott egészen 17 éves koromig,akkor veszekedés árán egyszer kimondta,de utána se volt hajlandó az első nevemet használni. Mindig csak kislány, gyere ide stb. Máig sem értem, gyerekként valószínűleg megszoktam volna, ha ő a második nevemen hív.
2021. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Én tipikus C kategóriás nevet kaptam sajnos. Mindenki megkérdezi, hogy az vagyok-e, holott nem úgy nézek ki és nem is viselkedem úgy.
2021. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!