Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Történt már olyan a környezete...

Történt már olyan a környezetetekben, hogy egy elhibázott névadás konfliktust szült a gyerek és szülő között?

Figyelt kérdés
Amikor annyira "különleges" és "divatos" nevet kapott, hogy inkább letagadná minden barátja és/vagy ismerőse előtt?

2021. szept. 27. 17:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk anyósom élettársa nem bírja elfogadni a lányom nevét

Inkább fütyül neki, mint egy kiskutyának és ha 100× elpofázom hogy erre nem figyel 101jére is odafütyül neki...

Oriási balhék vannak ebből...

2021. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
Én 43 vagyok, tesóm 41… semmi extra, de latin eredetű és hosszú nevünk van, amit mindketten rühellünk becézett formában. Amíg dédimama élt, mind a ketten Lukréciák voltunk, akkoriban ment a Frakk a tévében 😂
2021. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Ja a dédi 80+ volt akkoriban 🙂
2021. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 flora08 ***** válasza:
95%

'92-ben születtem, akkor nagyon gyakori (ha nem a leggyakoribb) név volt az Alexandra. Nem szeretem. Egyrészt, mert nem illik hozzám, másrészt rengeteg beceneve van. Ha bemutatkozom Szandraként, csak azért is Szandinak hívnak a legtöbben, de van aki önkényesen Alexnek, Alexának, Szaninak. Konfliktusom nem volt, de amikor Szaszának meg Szandrikának kezdtek hívni, akkor szépen megkértem az illetőket, hogy ne tegyék, mert számomra nagyon csúnya.


Off 1: 11-es, ez mekkora bunkóság, hogy fütyülnek a kislánynak 😞 Sajnálom.

Off 2: Nekem az is furcsa, amikor valakire ráragasztanak egy becenevet, aminek semmi köze a keresztnevéhez, és mindenki úgy szólítja.

2021. szept. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%

5ös, irigylem a problémáidat.

Elhiszem, hogy nem tetszik a neved, de ezért megszakítani a kapcsolatot? Juj.

2021. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
92%
Én is Alexandra vagyok, és szintén ugyanez a problémám. Engem Szandiznak, munkahelyen Szandra néni vagyok. Rettentően utálom. Próbálkoztak nálam is az előttem említett rettenetekkel is, de azokat hamar lelőttem. Az egyik volt középiskolai tanárom Szandikázott továbbképzésen is, ez 30 felett már nehezen emészthető volt, de tőle azért elviseltem, de amikor főnököm lett az általános iskolai kémia tanárnőm, és Alexandrácska lettem, akkor azért ott elkezdtem nagy levegőket venni.
2021. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Metionin ***** válasza:
95%
Nálunk volt, anyám úgy akart kicseszni apámmal, hogy a születésemkor a saját keresztnevét diktálta be, pedig úgy egyeztek, hogy fiú nevet ő választott, lányt apám. Ennek ellenére csak az apám által adottra hallgattam mindig, hiába az nem volt a papírjaimon, egyszerűen irritált hogy anyám a saját nevét adta. Amint megtehettem, fel is vettem azt amit apám akart adni.
2021. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%
Ah, félrenyomtam a 11-est, felpontozni akartam, nem le. Milyen bunkó már, aki füttyög a gyereknek???
2021. szept. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%
Nekem borzasztó komoly a keresztnevem, és annyira nem illik rám. :( Anya választotta... bár még így is jól jártam, mert ha apa választ, te atyaég :D
2021. szept. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!