Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám felesége miért néz...

Apukám felesége miért néz minket ennyire kettős mércével?

Figyelt kérdés

Van egy egyetlen unokatestvérem aki egy évvel idősebb nálam. Apukám felesége az elejétől kezdve (ők igazából 6-7 éve vannak együtt) unokanővéremet védi, ő mellette áll ki ha valami van, dicsérgeti az öltöködését, mindent ami vele kapcsolatos. Apukám is jó kapcsolatban van az unokatesómmal szóval neki ez fel sem tűnik, hogy velem közel sem bánik ennyire kedvesen a felesége.

Nekem beszól ugyan azokra a dolgokra amit unokatesómnál megdicsér.. pl én ku…san öltözködöm ha csinos vagyok vagy ha csinosan öltözök fel akkor megkérdezi minden öltözök ki ennyire mit fognak szólni az emberek de ha unokatesom öltözik fel kb ugyan úgy (nagyon hasonló még az öltözködési stílusunk is, nagyon sok ugyanolyan ruhánk is van) akkor dicsergeti mennyire csinos, milyen gyönyörű.

Jó kapcsolatban vagyok egyébként unokatesómmal de nem szeretném őt nyomasztani ezzel a témával. A feleséggel én nem vagyok rossz kapcsolatban de egyszerűen már nem merek önmagam lenni előtte és akárhogy kinézni vagy akárhogy viselkedni mert jaj mit fog szólni már megint. Úgy gondolom én nem ártottam neki soha semmit viszont mikor egyszer kb egy éve próbáltam erről neki beszélni akkor hárított és úgy tett mint ha ezt csak én találtam volna ki, és futott azonnal apukámhoz hogy én mikkel gyanusítom meg és ő nem is szereti jobban unokatesómat. Ezek csak egy példák voltak a sok közül sajnos… szerintetek mit tegyek? Kezd rámenni az önbizalmam



2021. szept. 27. 23:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvéredet maga mellé akarja állítani, téged azért ócsárol, hogy elmarjon az apád mellől. Ez egy piszkos kis játszma. Ne vedd magadra - tudom, ez nem könnyű -, ignoráld a csajt.

Ha beszól, hogy kvásan öltözöl, szólj vissza, hogy "köszi, éppen ez volt a célod". Vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy zökkents ki. Amíg érzi, hogy nyomkodhatja rajtad a gombokat, addig nyomkodni is fogja.

2021. szept. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha mégis megprobalod vele megbeszélni hagyd ki a sztoriból a rokonodat
2021. szept. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%
Fogd a másik csajt és együtt álljatok oda a nő elé. Add elő magad, hogy: nézd "anyuci" milyen szépen öltöztünk fel. Akkor nem szólhat le ha ugyan olyan a stílusotok.
2021. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves Klara!

Ha en ebben erzem jol magam, akkor az teged ne zavarjon. Ha divattancsra lesz szuksegem, akkor majd olyanhoz fordulok, aki ert is hozza. Na egyunk, mert kihul az etel."

2021. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van annak aki jatszmat irt. A masik lannyal kedves, igy őt maga melle allitja. Apad nem vesz eszre semmit. Gyakorlatilag te vagy az egyetlen aki rossznak latja ot. Igy bacogathat amennyit akar, mindenki az o oldalan fog allni. Eleri szepen hogy ne is menj.
2021. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Féltékeny rád és ki akar fúrni édesapád mellől, de lehet még ő sem tudatosította.


Ezt nagyon könnyű leszerelni egyébként sértődés nélkül.


Nekem kamaszként volt rocker korszakom és ez a ruhatáramban is meglátszott. Anyám egy darabig mondogatta, hogy hogy nézek ki, de miután tizedszerre is elmondtam neki, hogy "Nekem így kényelmes, én sem mondom meg hogyan öltöködj" megértette.


Lehet durvábban és egyértelműbben is közölni, ha hamarabb le akarod zárni. Olyan családtag is volt, akit letudtam annyival, "Hogyha érdekel a véleményed, majd megkérdezem" de ettől nyilván fel fogja magát szívni.

2021. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha beszól.hogy k...san öltözködsz mondd hogy igen, ő a példaképed. Na ezzel fusson apukádhoz :D
2021. okt. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én simán oda állnék apám elé legközelebb, hogy "apa, szerinted is kurvásan öltözködöm?" De még fel is venném egyszer hogy ezeket mondja a nő, legyen bizonyíték.
2021. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!