Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 2020-as mércével melyik jobb?...

2020-as mércével melyik jobb? Győr vagy Sopron?

Figyelt kérdés

1. Kívülállók szerint milyenek a győriek és milyenek a soproniak?

2. Álláskeresés, munkahelyi körülmények szemszögéből hol jobb?

3. Albérletkeresés és árak szempontjából hol érdemesebb kutatni?



2020. júl. 8. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Nem tudhatom biztosan, mert soproni vagyok, már nem élek ott, de az biztos, hogy a régis soproniak alapvetően belterjesek, kirekesztők, lenézik a máshonnan érkezőket, az én családomban is nem egyszer hallottam ilyen melldöngetős dumákat. A győrieknél is van hasonló jelenség, talán kevésbé.


2. Sopron maga ebből a szempontból halott, de sokan átjárnak Ausztriába dolgozni. Győrben ott az Audi, annak a beszállítói, és még sok más kisebb ipari létesítmény.


3. Mindkettő drága, elsősorban ingatlan.com és hasonlókat nézném.

2020. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Facebookos csoportban is keress albit.
2020. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Teljesen más a két város jellege, lehetőségei.


Mennyi idős vagy? Családos? Milyen életritmusban élsz? Mivel foglalkozol? Ausztriában, vagy itthon szeretnél dolgozni?

2020. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Győriként úgy gondolom hogy a győriek idegbetegek.
2020. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Győrben jellemző, hogy sok a más vidékről idetelepült. Magasak a lakások eladási és bérleti árai is.

Sopronból nagyon sokan átjárnak Ausztriába dolgozni, de minimum mellékes munka céljából. Pl. szüretkor idénymunkára. Sokan meg az odamenő osztrákokból élnek (ruházati boltok, éttermek, szépségszolgáltatások, fogászati szolgáltatások. Ehhez mértek az árak is.

Az emberek? Nos, én győri vagyok, Sopronból van néhány ismerősöm, de az nem reprezentatív minta. Győrben él 130e ember, őket nem lehet egy kalap alá venni. Tény, hogy megvan a lakóparkos, terepjárós újgazdag réteg, akikre nem vagyunk büszkék. De a legtöbb ember mégiscsak normálisan, szokványosan él. Talán a sok máshonnan idetelepült miatt, no meg a sok külföldi céges dolgozó miatt nyitottabbak az emberek, mint a magyar átlag.

2020. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Győr sajnos lezüllött rendesen. Nagyon nagyon nem tett jót annak a városnak, hogy annyian odaköltöztek. Az árakat fel, a béreket pedig leverték (kb 20 éve 100körül kerestem, 28 ezerért béreltem lakást, ma a gyári meló 200 körül fizet és 100+ egy lakás), valamint az odaköltözöttek otthonról hozott "kúltúrája" sem tett túl jót a közbiztonságnak.
2020. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

"az odaköltözöttek otthonról hozott "kúltúrája" sem tett túl jót a közbiztonságnak"


Ezzel nem értek egyet. Egy ember idejön egy munkanélküliséggel sújtott vidékről, hogy az AUDI-ban vagy más cégnél dolgozzon. Nem fog ő lopni, autót feltörni, sem pedig esténként garázdálkodni az utcákon. Neki létkérdés, hogy teljesítsen a munkahelyén, mert tudja, mekkora kincs egy stabil, jól fizető munkahely.

Én is ismerek olyan házaspárt, akik Somogy megyéből települtek ide és kizárólag azért, mert ott semmi lehetőségük nem volt. Dolgoznak, nem panaszkodnak, és természetesen törvénytisztelő életet élnek (két kisgyerekük van, szépen nevelik őket).

2020. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amíg ez a koronavírus baromság nem csillapodik jobban.. szerintem egyenlőre hagyd az egész témát. Sopron amúgy sznob, nagyon nagyon unalmas, munkalehetőség egyre kevesebb.. 120 körül van a lakossága, de ezt a várost nem erre tervezték. Vagy Győr vagy külföld.
2020. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Győr már túlzsúfolt.Társasházakat húznak fel minden kis szabad területre,parkolóhelyet persze nem csinálnak hozzá.
2020. júl. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha van egy keresett szakmád, és alap-közép szinten hajlandó vagy megtanulni németül akkor egyértelműen Sopron.


Nagyon sok Alföldről felköltözött ember élete változott meg gyökeresen 3-5 év alatt. Persze keresett szakmával jöttek, amit a határ túloldalán elég szépen meg is fizetnek.


Szakma és nyelv nélkül már nehéz.

2020. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!