Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igazságtalan a szüleim...

Ez igazságtalan a szüleim részéről? Vagy én vagyok elkényeztetve és hálátlan?

Figyelt kérdés

Bátyámmal mindketten egyetemisták vagyunk, ő másodéves Budapesten és most kezdek Bécsben (Győr közelében lakunk).

Bátyám nyilván budapesten kell, hogy lakjon, nem tud ingázni. Egy albérletet bérel a legjobb barátjával, 90.000forint-ért..

Én ingázom, mert szüleim szerint drága lenne a Bécsben élés és működik az ingázás.

Kollégiumot lehet már 250-300€-ért is bérelni. (Kb 90.000-100.000forint).

Engem ez bánt, mert az egy dolog, hogy napi 3 órát ingátok (1,5 oda másfél vissza), de sok mindenből kimaradok. Szaktársakkal nem igen tudok eljárni, mert 11kor megy az utolsó vonat, tehát legkésőbb fél 11kor kell indulnom az állomásra, de órák között is “van könyvtár”, “majd szépen beülsz valahova”..

Szüleim elég jómódúak, mindketten Ausztriában dolgoznak (osztrák viszonylatban is jól keresnek) (az is az egyik indok, “ha apád minden nap tud ingázni bécsbe, akkor te is”).

Csak engem az bánt, hogy bátyám egy szép igényes lakásban lakik (diákviszonylatban), és rajtam spórolnak… tesóm is tudna koliban lakni.

Dehát a szüleim szerint az albi sokkal kényelmesebb.

Minden órám jelenléti, minden nap be kell járnom.

Apukám mondta, hogy ha mennék dolgozni, reális lenne a kiköltözés, de mindig szarkasztikusan rávágja, hogy “de gondolom az egyetem mellett sok időd nem lenne, a helyedben meg amúgy is a tanulásra koncentrálnék, épp elég nehéz németül az egyetem”..

Ez a kivételezés, ami bánt. Simán meglennének az anyagiak ahhoz, hogy ki tudjak költözni. Vagyhát nem simán, de reális. Mindig amikor utalgatok szüleimnek, hogy xy haverom ma költözik, tök jó lett volna a haverokkal tovább maradni, de sajnos ment az utolsó vonat, annyit mondanak, hogy hm, sajnálom, biztos jó buli volt.

Apukám erőltette (pontosabban támogatta nagyon az ötletet) az osztrák egyetemet, jövő és lehetőségek miatt.

Ma volt egy kettő órás előkészítő program, 7 órát voltam távol otthonról, mert tesztelnem kellett menni, vonat, stb.

Erre anyukám válasza: hát van aki pesten belül is 1 órát ingázik, akkor már nem oszt nem szoroz.

Engem ez borzasztóan bánt, mert apukám szeret felvágni a befektetési és tőzsdei nyereségével nekem, vett már nem 1 lakást magyarországon, de 100.000-110.000 forint hirtelen nagyon drága. (Tudom, nagyon sok pénz, de perspektívába helyezve, nekem nem áll össze).

Szüleimnek nagyon fontos volt mindig is a tanulás és tanulmányok, mindig mondták, hogy ahelyett, hogy suli mellett dolgozzunk inkább adnak zsebbpénzt, később lesz olyan állásunk amivel ez megtérül.

Tudom, az egyetem nem a buliról szól, de szerintem egy kis mentális egészség ápolás, függetlenedés stb magyon jó lenne.

Szüleimet ismerve a reakciójuk sértődés lenne, ha elmnennék dolgozni, mert “csak azért, hogy ne kelljen itthon lenned”, vagy mégis kifizetik, de ezzel zsarolnának utána.

Anyukámmal tudok valamennyire a koliról beszélni, de ő mindig azzal jön, hogy várjam meg tetszik-e az egyetem, vizsgák nehezek-e, bent tudok-e maradni. De az is befolyásolja mennyire szeretem az egyetemet, hogy sokat utazom és sokból kimaradok.

Tudom, vannak itt közületek, akik 100% saját zsebből fizették az egxetemet, és nekem mindent a se*gem alá tolnak, és luxusprobléma és jaj de rossz nekem, de nem erre vagyok kiváncsi. Nekünk meglennének a lehetőségeink, de az elv, ami bánt. Bátyámat világ életünkben jobban szerették, ő volt mindig a magasabb, az erősebb, a jobb tanuló stb. Engem borzasztóan bánt.

És apukám még mindig mondja, hogy mennyire örül bécsnek, majd tudunk délben együtt kajálni, tudunk együtt kijárni, stb.

Sokáig gondolkoztam Budapesten én is, de Bécs végül jobban tetszett (maga a város is, mint “ világot látni” és maga az egyetem programja is)

19/F bátyám 21



2021. szept. 30. 23:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Elsö gyerek, gondolom ezért, ez sokszor elökerül.
2021. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is első gyerek. Az én bátyàm is a kedvenc…
2021. szept. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Erre konkrétan így még nem kérdeztél rá? "Anya, ha a Pistinek kifizetitek a drága albérletet, én miért nem mehetek még egy szimpla koliba se? Nem érzed, hogy ez tök igazságtalan velem szemben? Nem szeretnék bejárós lenni, mert úgy érzem, a napi ingázás a tanulás és a szociális kapcsolataim rovására megy."
2021. szept. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Utolsó: mert erre a válasz az, hogy várjam ki mennyire tetszik az egyetem aztán majd meglátjuk. Addig tudsz csövelni haveroknál..
2021. okt. 1. 00:03
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Hát mondd nekik, hogy nincs már mire várni, tetszik az egyetem, kell a kollégium.
2021. okt. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, nyilván nem vagy a hitelek híve, de a bécsi egyetemre nem jár diákhitel?


Amúgy sajnos nem egy nyertes gondolkodás, hogy várd meg tetszik-e. Kb olyan mintha azt mondanák a munkaerőpiacon hogy előbb tegyél le valamit az asztalra és utána meghallgatjuk az ötleteid miközben egy jó ötlettel milliókat lehet keresni.

2021. okt. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
4%

Ki mondta neked hogy Bécsbe menjel egyetemre?! 18 evesen amikor ment a felvételi, már elég nagy voltál, fel kellett volna mérnek, hogy mi a legjobb Neked!

Azért a Bécsi meg a Budapesti árak között igenis különbségek vannak!

Másrészt a Győri egyetem vagy soproni, vagy ahol nem kell ennyit utazni miért nem volt jó neked?!? Ezzel számolni D kellett volna és ne fogd apádra! Vegyél egy autot de azzal is sokat kell ingázni így!

Ha te mennél Budapestre rajtad sem spórolnának sztem! Szóval ja hálátlan vagy! Apád pénze meg apad penze, oda költi és arra akire akarja nehogy már te mondd meg! Kistöki!!! Én sem teszek semmit a gyerek sgge alá! Nehogymár én ne vegyem meg magamnak azt amiért meg dolgozok bszod, mert a hülye gyerekem elvarja h a sgge alá tegyem csak úgy a dolgokat! Van amúgy két kezed neked is bécsi melo pentek szombaton esténként kapsz erte zsét lyúrót, nem keveset öcsém és abból kijon a fel albi másik felet kialkudod apádból! DE ! Érezd a kulonbseget! Nem áll teszi csak segít rajtad, erted?

Mondanám h hagyd ott Bécset mert ha vizsgaidoszakod lesz nehéz lesz at járkálni!de ha már belekezdtel csináld meg és a. Saját dolgod dal foglalkozz! Ne nyavalyogjnmert ráébredtel h mekkora hülye vagy h valtad a Győr Bécs utat naponta ami meg kocsival is reckér nem h vonattal Te ökör!

2021. okt. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
14%

😂😂😂😂7-es nagyon jót nevettem, feldobtad a napom 😂

Amúgy igaza van, Te választottad Bécset kérdező :D


Érdekes, mert neked is segíthetnének egy picit, hogy könnyebb legyen, ha már ennyire támogattak.

2021. okt. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
Hát ez szarügy, lehettél volna okosabb és választhattál volna egy sokkal messzebbi egyetemet, ahol nem kérdés, hogy az ingázás kizárt. Én így csináltam, nem bántam meg.🖖🏻 Talán még neked sem késő.
2021. okt. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
17%
Én Pest mellől 1,5 órát ingáztam egy irányba egy fővárosi középiskola majd egyetem mellett, és nem én voltam az egyetlen. Én sem tartanék ezért fenn sem albérletet, sem kolit.
2021. okt. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!