Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan nem...

Szerintetek jogosan nem engednek el a keresztszüleim? Tényleg hálátlan vagyok, ha elmegyek?

Figyelt kérdés

6 éves koromóta a keresztszüleim nevelnek. 4 éves voltam amikor anyu meghalt, apu pedig lelépett. Majdnem 2 évig mamával voltam, de sajnos már öreg volt. Ez után nevelőszülőkhöz kerültem volna, de anyu húga (aki a keresztanyukám) nem hagyta és magához vett.

Örökké hálás leszek ezért neki(k), de most szeretnék külföldre menni tanulás céljából.

Akárhányszor felhozom azt mondják, hogy most nem mehetek, mert itt van rám szükség.

Van egy 3 éves kislányuk, akit húgomként szeretek és természetesen eddig a legtöbb szabadidőmet vele töltöttem. Így nem kellett gyed-re mennie keresztanyunak és mindenkinek könnyebb volt.

De szeptembertől oviba megy a "húgom" és így eltudnék menni. Viszont folyamatosan azzal érvelnek, hogy ők is ott voltak nekem amikor szükségem volt rájuk, most nekik van rám, és hálátlan vagyok, ha itt hagyom őket.

Most érettségiztem és félek, hogy soha többet nem lesz ilyen lehetőségem.Persze itthon is tanulhatnék, de pl.a nyelvtudásomon is sokat segítene, ha ki tudnék jutni.


2014. aug. 10. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem jogos ez az érzelmi zsarolás tőlük. Azért vettek magukhoz, hogy felneveljenek, nem pedig, hogy rabszolga legyél. Persze, hálával tartozol nekik, de nem kell feláldoznod a jövődet értük.
2014. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos.. nem hiszem hogy hálátlan lennél. Oké, felneveltke, segítettél nekik, de ne rontsd el az élted azért hogy visszafizesd nekik a "kölcsönt". Mert ha ezt felemlegetik hogy "igen segítettünk neked, de azért maradj itthon velünk és fizesd vissza amit neked csináltunk"


Háát ez elég önző szeretet nem? Szerintem igen.

Na visszatérve.. Szerintem menj ki külföldre, próbáld ki az életet. Elvégre már nagykorú vagy, de egyszerűen ostobaság lenne az életedet elrontani azért, hogy nekik segíts. ŐK akartak gyereket, NEM te. Az ő felelősségük h a saját gyerekükre vigyázzanak, NEM a tiéd.

2014. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

és visszatérve... ez még csak a kezdet, később jobban fognak zsarolni szerintem kérdező. Amikor már külön akarnál költözni, akkor is rád fognak szállni, hogy "maradj segíteni".


Aztán ha azt mondod hogy nem, akkor te lesze la hálátlan utolsó senki... sajnos hallottam már ilyet, és ilyenkor a látszólag sértődöttből lesz az agresszor.

Mindenképpen kimennék a helyedbe, és a saját lábamra állnék. Ja és a későbbi életedben is lehet hogy ád fognak akaszkodni elég rendesen...

2014. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezzel az a gondom, hogy ha a saját gyerekük lennél, akkor valószínűleg nem várnának viszonzást azért, mert fölneveltek. Önző dolog szerintem a részükről, hogy visszahúznak, mikor ilyen jó lehetőséget kaptál, hogy sokra vidd. Az tény, hogy nagy dolgot tettek érted, de elvárni, hogy cserébe beáldozd a jövőd, nem szép dolog.
2014. aug. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na a halatlansag dologgal nem kell foglalkozni, nyugodtan menj, ha mar elmultal 18. Elotte nem mehetsz, ha ok nem engedik
2014. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmi zsarolás. Ha meg tudod tenni, akkor menj ki tanulni.
2014. aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!