Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mozaikcsalád sosem lesz...

A mozaikcsalád sosem lesz igazán teljes család?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon sokat olvastam erről mert érdekel, illetve a közeli ismeretségi körömben is van ilyen.

Tegyük fel, van egy család, ahol a szülők elválnak.. Egyik héten az apukánál, másik héten az anyukánál van a gyerek.

Később mindkettejüknek lesz párja, az apuka már össze is költözött az "új hölggyel."

A gyerek nagyon szereti a hölgyet is, meg úgymond "lett egy fél testvére", a hölgy által.

Vagy ez káros a gyerekre nézve?


Másik verzió.

Apuka nagyon korán ott hagyta anyukát, le se tojja a gyereket, aki már kiskamasz.

Pár éve lett egy párja, akivel össze is házasodtak.

A gyerek őt hívja apának, az apuka is nagyon szereti a gyereket.

Melyik verzió a jobb?


2021. okt. 4. 17:53
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*Az anyukának lett párja, aki már a férje és hárman élnek együtt.
2021. okt. 4. 17:54
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Gyerek szempontjából nem.
2021. okt. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
99%
A legrosszabb, ha az apa a válás után nem törődik tovább a gyerekkel. Ezt pedig nem tudja ellensúlyozni semmilyen pótapuka, ezt saját tapasztalatból mondom, ez a trauma örökké ottmarad az emberben, és érezteti a hatását még évtizedekkel később is. Persze az is káros, ha 2 szülő csak a gyerek vagy bármi miatt együtt marad, de folyamatosan ölik egymást. Van ilyen rokonom is, fizikai rosszullétet érzek már pár perc után, ha náluk vagyok, pedig sosem kiabálnak, csak halkan gyilkolják egymást. Minden gyerek megérdemelné, hogy szerető családban és a szülei mellett nőjön fel, de ez manapság már csak keveseknek adatik meg. A szeretet a legfontosabb, nem kell tökéletes szülőnek lenni, de a szeretetet ki kell mutatni. Így lehet egészséges ember egy mozaik-gyerekből is.
2021. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Sose... Jól mondod.
2021. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Ez csak akkor nem müködik, ha primitív emberek a szereplök.

Nálunk mindkét szülönek van elözö családja, gyereke, meg az exeknek is újabb párja, saját gyerekkel. Mindenhol lettek közös gyerekek is, de mind jóban van a többivel - csak néha viccelnek azon, hogy X neki "negyedtestvére", mármint a féltestvér féltestvére, vagy nyolcadtestvére, de senkinek nincs baja a többiekkel.

És nálunk éppen azért müködik, mert mindenki jóban van a többiekkel, az exekkel meg az új partnerekkel és és a gyerekek mindenhol szeretetben élnek.

2021. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
21%
Ahogy látom, csak azok a válaszok elfogadottak, amik szerint nem müködhet ilyen.
2021. okt. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%

Mozaik család kb a családok 60%


De nyilván az a jobb ha a biológiai szülei is foglalkoznak a gyerekkel.


Teljes? Embereken múlik, de a gyerekeken is... Illetve a külön élő szülőn is múlik. Hogy lehet? Amennyiben a külön élő szülő próbálja mérgezni a gyerek elméjét hogy mondjuk ártson az exének de valójában a családi életét tesz tönkre a gyerekének.


Jó megoldás nincs a külön váló szülők pótlására. Ez egy társadalmi tünet. Megelőzni kéne inkább.

Soknak nyilván van oka, sok meg inkább csak eldobják mert megjavítani valamit manapság nem divat...

2021. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Van rá esély.
2021. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%
Egyik verzió sem jobb. A gyereknek az a legjobb ha a szülei mellette vannak. Az én feleségemnek is van egy előző kapcsolatából gyereke, ő apjaként tekint rám mert a spermadonor nincs a képben elég rég óta, de nekem ő csak egy gyerek akit kedvelek de soha nem fogom a sajátomnak érezni és ha kigyullad a ház eszembe nem jutna őt kimenteni a sajátom helyett.
2021. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

9-es, ez így van szerintem is.

Én özvegy férfi felesége lettem, volt egy gyereke, és lett egy közös gyerekünk is. Azon kívül, hogy kijövök a (most már fiatal felnőtt) gyerekével, nem érzem úgy, hogy bármi áldozatot szívesen meghoznék érte.

2021. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!