Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi annak az oka,hogy az ember...

Mi annak az oka,hogy az ember pl munkában,karrierben,vállalkozásban,pákapcsolatban rengeteg energiát tesz bele és még is mindenhol falakban ütközik és semmi nem jön össze?Mit lehet tenni ha ez kihatással van a családi életre és párkapcsolatra?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre nem nyavajogni akarok,de ez megy már másfél éve,rengeteg követ megmozgatok hogy minden jól működjön az életemben és ha valamiben belekezdek,nem adom fel egy könnyen a dolgokat és még is mindenben falakban ütközöm és szinte egy helyben tipródom,nincsenek nagy elérhetetlen vágyaim,egyszerűen egy kiegyensúlyozott életet szeretnék,nem kacsalábon forgó házzal.Nagyon sok energiát bele fektetek pl a munkámban,párkapcsolatomban.Ez a sikertelenség kudarc,hogy apró dolgok nem jönnek össze,már a családi és párkapcsolatomra is kihatással van.
2021. okt. 5. 15:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg nem a megvalósítható részekre helyezed a súlyt, hanem az ideálért harcolsz, nem lehetetlen, hogy olyan céljaid vannak, amikre nem is vagy alkalmas a képességeid miatt. Abból indulj ki, mi az, amit jól tudsz csinálni. Egy félénk személy hiába akar viccespasi lenni, bármeddig gyakorol, nemigen fog menni. Lehet, hogy vágyaid nem elérhetetlenek, de ha nem mész semmire, akkor nem a hozzád passzoló célokat tűzted ki. Ha én szeretnék autót vezetni, de négyszer megbukom a vizsgákon, akkor érdemes magamba néznem. A kitartás nem azt jelenti, hogy azt erőltetjük a végtelenségig, ami nem megy, és azt mondjuk, igazságtalanság történik.
2021. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Vagy a sors, vagy nem vagy benne elég jó, esetleg nem illik hozzá.
2021. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Ülj led és ÖSZINTÉN beszéld meg magaddal, hogy mit hol cseszel el.
2021. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen tévhit, hogy amit eleget gyakorol az ember, abba beletanul. Csakhogy nem igaz. Ha nincs képessége hozzá, vagy ha csak ő képzeli, hogy képessége van hozzá, és nem látja, másokhoz képest milyen gyenge abban a dologban, akkor rászánhat bármennyi időt, csak amatőr marad. Mindenkinek van valamihez tehetsége, azt kell megkeresnie magában. Ismerek egy születésileg betegséggel sújtott, hibás külsejű férfit, aki csak szép nőt fogadna el maga mellé, ebből következően 50 éves, és még szűz. Olyan után teper, ami kis valószínűséggel lesz az övé.
2021. okt. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%

Nem "Mi az oka", hanem "Ki az oka". A többit szerintem már tudod.

Pl. "rengeteg követ megmozgatok... ... nem adom fel egy könnyen"

Magyarul túlspirázod a dolgokat, nem mindig vagy másokra tekintettel amikor a saját céljaid felé nyomulsz, és nem tudod elengedni, ha valami nem megy.

Ne mindig arra fókuszálj, hogy Te mit akarsz, és tanuld meg elengedni a dolgokat.

2021. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Erre nagyon nehéz válaszolni. Vannak dolgok, amik rajtunk múlnak és vannak, amik nem. Például az, hogy tanulsz-e egy vizsgára rajtad múlik. Ingatlanhoz sikerül-e jutnod manapság, az például nem csak rajtad múlik. Hiába dolgozol tisztességesen, pl. ha nem csok és társaira akarsz venni évtizedekre eladósítva magad, akkor átlag fizuból, pl. a közigazgatásban, egészségügyben nem fog menni, míg 10 évvel ezelőtt tudtál volna venni. A párkapcsolat megint olyan, hogy a lelkedet beleadhatod, ha a másiknak mégsem kellesz stb. Szóval nem szabad csüggedni. Az a baj, hogy a nagy megmondó, motiváló stb. emberek elhitették sokakkal és állandóan szembejön velünk az a bizonyos maszlag, "Hogy bármit elérhetsz, amit csak akarsz, minden rajtad múlik stb." Na ez egy nagy marhaság és emiatt van sok ember, aki elégedetlen az életével, mert bénának hiszik magukat, azt hiszik nem tettek meg mindent a céljaikért, pedig ez nem feltétlenül így van. Egy utolsó példa, hogy szemléltessem: ha beleszületsz egy mérgező családba, ahol az önbizalmadat teljesen tönkreteszik, akkor hiába van például tehetséged a színészetre, valószínűleg sosem leszel elég bátor hozzá, hogy színpadra állj, míg az a társad, aki hasonló, vagy akár rosszabb képességekkel rendelkezik ehhez, de egy motiváló, szeretetteljes légkörben nőt fel. Vagy hiába akarsz kifutó modell lenni, ha csak 150cm vagy, lehetne sorolni. Szóval sok minden múlik a környezeten is, a társadalmon is, helytől és időtől is, hogy mit érhetünk el és mit nem.
2021. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
milyen vágyaid nem jönnek össze?
2021. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pár konkrétum segíthetne.
2021. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm a válaszokat!Igazán nincsenek nagy vágyaim mint írtam.Egy saját kis vállalkozást szeretnék pl,amiből ha nem is milliomos,de csak egy nyugodt kis életet tudnék mellette élni.De csak nem akar beindulni a dolog.Pedig az ügyben is sok szálat megmozgattam.Már magával a szakmával is falakban ütközöm,ütköztem.Na nem azért mert béna vagyok vagy nem értek hozzá,de mindig kifogtam a nyomorultabb fajta kollégákat.Ezért is döntöttem a vállalkozás mellett.Pl 40-hez közel nincs saját lakásom,pedig soha nem herdáltam el a pénzt,de valahogy még sem kerestem annyit hogy félre tudjak tenni belőle.2 szakmám is van,de valahogy azokból sem tudnék,tudtam komoly pénzt félre tenni soha.Mind emelett,anyám mondogatja folyton ezt a lakást de még a saját párom is,és kb már ezért is egy sz@rnak érzem magam.Hát igen,a mérgező kapcsolatokból és szülökből kijutott az évek során.
2021. okt. 5. 19:12
 10/25 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy boldog párkapcsolatban éljek,arra meg gondolni sem merek:))Mert az is f@s halmaz mint az egész életem.De kezdek rájönni,hogy valójában az az egyik okozó.Évek ezelött tele voltam önbizalommal legalább és motívációval.De a párom is sokszor úgy beszél velem,hogy sokszor szívem szerint bevernék neki kettőt.Többek között szerintem ez is közre játszik,mert olyan szintű frusztraciót okoz.
2021. okt. 5. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!