Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az ember elvált, személyi...

Ha az ember elvált, személyi igazolványon még a régi az ex házas neve van, lehet így házasságot kötni vagy feltétlenül kell hozzá az új leánykori neves személyi igazolvány?

Figyelt kérdés
2021. okt. 5. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan mi lett a neved a válás után? Annak kéne a személyin lennie.
2021. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Érvényes személyi nélkül nem tudsz bejelentkezni az anyakönyvvezetőhöz.
2021. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vissza vehetem de nem kötelező. Úgy tudom.
2021. okt. 5. 12:23
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Válás után visszavetted a lánykori neved hivatalosan? Akkor nyilván lecseréltetted az irataidat, így a régi már nem érvényes.
2021. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nyáron volt a tárgyalás, szept 3 után kaptam meg az új anyakönyvi kivonatot.
2021. okt. 5. 12:24
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Házasodhatsz ha már elváltál, és válás után nem lesz automatikusan leánykori neved.


Olyat is tudok, aki megházasodott, hozzáment Nagy Pistához, de megtartotta az előző asszonynevét, és Nagy Pista felesége, de Kiss Lászlónénak hívják még mindig, mert az első házassága után nem kérte vissza a születési nevét...

2021. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Oké, de mi a neved? Megtartottad a házas nevedet? Ha igen, és az van a személyiden, akkor az érvényes. Ha Kovács Pistánéból lettél újra Horváth Rozália, de a személyiden még Kovács Pistáné van, akkor az nem lesz jó.
2021. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Válás kimondása után neked kell intézni az okmányaidat, ha változtatni szeretnél, ami pénzbe kerül. Személyi, adókártya, lakcímkártya, jogsi, minden, ami nem két fillér. Ha újra akarsz házasodni, akkor igen, le kell venned az előző férjezett neved. Egyéb esetben NEM! 2006-ban elváltam és még mindig a férjezett nevem szerepel minden okmányomon. Igaz, nem is mentem újra férjhez hivatalosan.
2021. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Váláskor megkérdezte a bíró, hogy milyen néven akarsz tovább létezni?
2021. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

9!


Nem kérdez iylet a bíró.

2021. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!