Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki félig cigány +...

Ha valaki félig cigány + félig magyar az rasszban mibe sorolandó??? Neki van lehetősége normális magyar párt találni??

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a cigányok szociális, társadalmi helyzetéről? Magyarország demográfiai helyzetéről?

2021. okt. 13. 19:37
A kérdező szavazást indított:
A cigányság nem tudott beilleszkedni, erről a magyarok is tehetnek?
A cigányság nem tudott beilleszkedni, de a magyarok nem tehetnek erről!?
A cigányság nem szeretett volna beilleszkedni
A cigányokat negatívan diszkriminalják és szegregalják
Megélhetési gyerekvallalasról írok inkább veleményt
A szegényebb falvakban nincs munka, ezért nem tudtak beilleszkedni
Nem foglalkozok ilyenekkel
Cigányorszag leszünk
Nem szeretjük a ciganyokat
Jóban vagyunk a cigányokkal
124 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
90%
2021. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
97%
Én azt gondolom, hogy a cigányság azon része, amelyik akart, az be tudott illeszkedni. Nekem is volt cigány osztálytársam, jó barátnők voltunk. De sok olyan cigány is van, akit ha meglátok igenis átmegyek az utca másik oldalára, mert hangosak, köpködnek, félelmet keltenek bennem.
2021. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 A kérdező kommentje:
Értem
2021. okt. 13. 19:51
 4/80 anonim ***** válasza:
100%
2# válaszoló,teljesen egyetértek veled.
2021. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
95%

Én a kettessel értek egyet.

Aki be akart illeszkedni, az be is tudott.

De akik tovább nyomassák ezt a "more" dumát, akik az utca egyik feléről kiabálnak a másikra, akik a buszon terrorizálják az utasokat, azok ne dumáljanak egyenlőségről és hűdeundorítórasszistaazegészvilág-ról.

2021. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 A kérdező kommentje:
Írjátok kommentet szavazok, ok?
2021. okt. 13. 20:05
 7/80 anonim ***** válasza:
73%

2-es, ez ennèl sokkal bonyolultabb. Sajnos nem úgy működik, hogy ha akar, akkor rögtön be is tud illeszkedni. Kezdve azon, hogy hiába akarna egy gyerek tanulni, ha nemhogy íróasztala, de ceruzája sincs szegénynek a putriban. Persze ez extrém eset, de az már pl. nem, hogy elég rendesen diszkriminálják őket a munkáltatók.

De abban igazad van, hogy vannak sokan, akik beilleszkedtek. Aki meg nem, azt én is kikerülöm, hiába tudom, hogy nem feltétlen ő tehet róla. Azért a saját biztonságom nekem fontosabb, mint a politikailag korrekt magatartás.

2021. okt. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is a családom egyik fele ez másik az.Sose gondoltam,hogy én "cigánynak" nevezzem magam.

Én magyar vagyok.Magyarul beszélek,magyarul írok,Magyarországon élek.

Ha valaha is másképp gondoltam volna se hívnám magam "cigánynak".Kultúráltabb a roma megnevezés.


És,hogy őszinte legyek..

Nem csoda,hogy nem tudnak beilleszkedni.Pest 7. és 8. kerületében csak nézz szét.Iskolákban és úgy nagy általánosságban mindenhol.

Nem akarok bántani senkit,de 99%-ban nem a "magyar lányka" és "magyar fiú" üvölt telitorokból az utcán ok nélkül.Nem ő hallgatja maximum hangerőn a macskanyávogásnak sem nevezhető zenéket,nem ő köt bele másokba az utcán,nem ő nézi ki a zsebedből még az illatosított papírzsebkendőt is,nem ő szólogat be ha elmész mellette,nem ő fog szándékosan levállalni,hogy verekedést kezdeményezzen.

Hanem a roma,a cigány és sajnos nem is egyedül teszik.Mint a kóbor kutyák csoportosan,főleg a minél fiatalabbak.

Troli,busz? B*szki főleg este szinte mindnél ott a bicska,beszól aztán ő nyitogatja előtted az ülésen,hogy ha esetleg vissza akarsz szólni akkor figyeljé' má' mert nála az van. :D


Sajnos vagy nem sajnos,de ők azok akik nem tudnak és isten igazából nem is akarnak beilleszkedni,mert az otthonról hozott hangoskodást,feltűnési viszketegséget,rossz indulatot,agressziót és gyakorlatilag alulműveltséget hozzák-viszik magukkal és büszkén vállalják,hogy ő így cigányok és ez az ő kultúrájuk,és vagy elfogadod vagy egy mocskos jobbikos rasszista vagy és megint jön a bicska meg a halomra verlek titeket duma.(5 másik kan cigány mögé bújva).


Én ismétlem nem akarok bántani senkit,a családom egyik fele tényleg roma.De! Nem ilyenek.Rosszul esik mikor rosszakat mondanak,mert valahol az én egyik felemet is bántják,de teljesen jogosan.Egyszerűen ez taszító egy normális közösségben.Mindenhol..

2021. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 A kérdező kommentje:
A Jobbik már nem radikális, az a mi hazánk lett, tehát nem Jobbikos rasszista, hanem mi hazánkos utolsó
2021. okt. 13. 20:26
 10/80 anonim válasza:
86%

7-es gondolatait kicsit kiegészítve megosztanám az én véleményemet is

szerintem a cigányok jó része szívesen beilleszkedne, és bőven képesek lennének rá

a probléma viszont az, hogy egy putriban nőnek fel, és egész életükben nem látnak mást, mint az ottani világot

ezeknek az embereknek az lesz a normális, a hétköznapi

és egy ilyen helyről kitörni borzalmasan nehéz

pláne úgy, hogy sokszor megvetik azokat, akik a többiekhez képest különcködnek (legalábbis ezt véltem észrevenni)

nem tudom, hogy van-e magyar megfelelője a "crab mentality" kifejezésnek, de azzal egészen jól leírható a jelenség

(meg igazából az egész ország mentalitása is, de ez már más téma)

2021. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!