Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi erre a nehéz helyzetben a...

Mi erre a nehéz helyzetben a megoldás?

Figyelt kérdés

Szuleim rossz snyagi helyzetben voltak, miota megszulettem. 1 szobás kis lakásban éltunk, 4en, van egy nővérem is. Majd kb. 9 éves koromban koltoztunk, panellakásba 2 szobásba. Általános iskolában mindig a nagypapa meg apám, kotott pulcsiat kellet hordanom mert nem volt pénz, ruhára, csufoltak mert budos vok meg milyen ruhába járok. Mikor vége lett, kozépiskolába mentem nem volt akkor sem pénzunk, de dolgoztam 16 évesen. Anyámnak egy szakmája van, de nem tanult ki még egyet, így tehát 6 éve nem dolgozik. 50 éves. Apám keres kb havi 200 ezret amibol 50 a-kaja, 50 számla , rezsi, 60 a hitel , 30 kozoskoltség, és egyéb csekkek. Marad ho végéig 25 30 ezer. Amibol egy 4 tagu család nem tud megélni. Sosem voltam nyaralni sem. Most toltottem be a 20at de iskolát , érettségit tettem de szskmám nincs. Szuleim nem tudnsk támogatni, dolgozok egy fizikai munkát gyárban. Ugy érzem nincs kiut. Tanulni szeretnék, de ha már elérem a 100 ora hiányzást a suliban kirugnak. Anyám egésznap sir meg gépezik tvzik sehova nem veszik fel.én meg dolgozok havi 90ért . Jelenleg. Azon gondolkodok, hogy ha ongyilkos leszek , tslán jobb lesz? Szuleimet sem értem anno minek vállaltak gyereket, ha tudják hogy rossz korulmények kozott élnek. Ongyilkosságon gondolkozok elég eroteéjesen. Csak nagymamám van, o onzo és apámnak sem ad pénzt. Anyám szulei meghaltak.

Anyám ongyilkos akar lenni.

Novéremet pasija tartja el.

Ongyilkosság szerintetek megoldás lehet? Elegem van ebbol a anyagi okok miatt nem tud boldogulni az ember, miért? Kulfoldre sem tudok kimenni mert egy nyelvet sem tudok, de nincs kint ismerosom. Szuleimnek mondtam koltozzunk sopronba és apám kitudna mennyi nyugatra. De erre azt mondták hogy nem akarnak. Dolgozzak és várjam a csodát.

20/f


2017. ápr. 1. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Mi lenne, ha kibérelnél egy szobát, és estin vagy levelezőn tanulnál valami szakmát? Ott nincs olyan, hogy X órahiányzás után kirúgnak.

Akkor szép lassan elérhetnéd a céljaidat, és nem nyafognál, és öngyilkossággal foglalkoznál.

Hidd el, rajtad kívül kis millióan pontosan ilyen helyzetben nőttek fel, vagy jelenleg is így élnek. Mégis van kiút, csak ugye tenni is kell érte. Sírással nem mész semmire.

Mielőtt még jönnél, hogy fogalmam sincs milyen élet ez, nos, pontosan tudom. Ugyanebben nőttem fel, csak annyi különbséggel, hogy a szüleim durván alkoholisták is voltak, és még egy önző nagymama sem volt a képben. Így a nővérem már 6 évesen megtanulta, hogy csináljon hagymalevest magának, és nekem. De mi tettünk azért, hogy nekünk jobb legyen.

2017. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem. 90 ezer forintod, ha jól érem, minden hónapban megmarad, mert amit felsoroltál hogy mire megy el apud 200 ezre, abból az derül ki,hogy a teljes rezsit és kaját ő állja.


Ezt a pénzt félreteszed,és beiratkozol levelezőre.

2017. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Jártál suliba valamilyen nyelvet tutti tanultál. Én a helyedben 1-2 évre külföldre mennék, gyűjtenék ott pénzt. Majd hazaköltöznék és kitanulnék munka mellett valamit.
2017. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Legyél fogorvos, vagy informatikus.
2017. ápr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most ez vagy valami iszonyatos kamu vagy nem tudom...

Apád keresetéből éltek 3-an, emellett te keresel havi 90-et. Azzal a pénzzel mi van? Még ha havi 40-et magadra költesz, akkor is marad 50 ezer Ft-od, amit félretehetsz, gondolj bele, fél év alatt ez 300 ezer Ft. Amúgy tanulj valami szakmát, 25 éves korodig 2-t is tanulhatsz ingyenesen. És akkor több lehetőséged is lehet, mint gyárban gályázni 90-ért. Szóval azért akarsz öngyi lenni, mert szar gyerekkorod volt és nem keresel havi 300-at?

Másrészt abból a 90-ből is lehet támogatni szüleidet.

2017. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

290 E Ft-ból éltek hárman.

Van saját szobád.

Az teljesen jó. Mi a gond?

2017. ápr. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki az utcára, és nézz körül. Lásd meg a sok hajléktalant, és gondolkozz el. Nem az itt leírtak jelentik az igazán nehéz helyzetet, hanem az. Mikor az embernek nincs hova hazamennie. Se télen, se nyáron, se esőben, se fagyban, soha...

De az is elég, ha csak ezen az oldalon olvasgatsz kérdéseket. Meglátod, vannak nálad sokkal rosszabb körülmények között élő emberek is, és mégsem az öngyilkosságon gondolkoznak, hanem a megoldást keresik.


Ha egész gyerekkorodban a rossz életet tapasztaltad, akkor miért nem tettél ellene már mióta csak képes lennél rá? Pl. olyan apró dologgal, hogy a suliban tanulsz. Például az ott oktatott nyelvet. Viszont hamár nem is tanultad, akkor pótolhatod. A neten is lehet nyelvet tanulni. Annyira biztos, hogy elég legyen, hogy elboldogulj külföldön kezdetben.

2017. ápr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj el egy OKJ-s tanfolyamra. Fiúként több a lehetőséged. Képezd magad. Az nem baj, ha több képzettséged van. Mellette tanulj nyelvet. Keress egy jobb állást. Magadban próbáld meg felépíteni az életed, hogy mik a céljaid, hogyan és mikorra akarod azokat megvalósítani és ennek fényében mindent alárendelve éld az életed, és akkor ki fogsz tudni mászni ebből a nyomorból.
2017. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Neted van, mert ide is tudtál írni. Tele van ingyenes nyelvoktató anyagokkal. Töltsd le, tanulj.

Én két nyelvet tanultam meg így.

2017. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!