Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi várható el a keresztszülőktől?

Mi várható el a keresztszülőktől?

Figyelt kérdés

Fel lettünk kérve jöttek a kérések vegyek arany fülbevalót, ezt azt. Hol vannak az ajándékok mert keresi a kislány hogy mit vettünk.

Nagyobb korban jó lenne tanulás egyengetés lakás....

Végül is mi a szerepe a keresztszülőnek?

Nekünk négy gyerekünk van nekem ilyenek eszembe se jutottak...



2021. dec. 5. 08:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Hát én életemben 1x találkoztam a keresztszüleimmel, akkor is (4 évem minden bölcsességével) megsértődtem rájuk, mert rosszakat mondtak anyukámra. Soha semmiben nem segítettek, azt sem tudom, kik ők...
2021. dec. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Ezek csak a pénzeteket várják el. Vagy tejelsz, vagy megmondod nekik, hogy bocsi, de ez nem fog menni, a saját 4 gyerekedet akarod támogatni, nem az ő lányát. Itt megsértődik, összevesztek, le lesz zárva a dolog.

Egyébként anno arról szólt a dolog, hogy ha a szülők meghaltak, a keresztszülők nevelték fel a gyereket. Ma már egyeseknek csakis a pénzről szól.De szerencsére ez nem kötelező..

2021. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Lakás, persze :D úgy hogy van 4 gyereketek. Le akarnak húzni a kedves szülők, én azonnal leállítanám őket. Ha pénzeszsákot akarnak, akkor keressenek más keresztszülőket, mert nem ez a dolgotok. Régen arra szolgált a keresztszülőség, hogyha történik valami a szülőkkel a keresztszülők legyenek a gyámok. Mára ez inkább csak hagyomány már.
2021. dec. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Toronyóra láncostul nem kell? El ne hidd már ezeket. A lakást a saját gyerekeiteknek vegyétek majd, nem egy "idegennek". Ne vegyél semmit, arany fülbevalót se, a kedves szülők csak le akarnak nyúlni titeket. Soha nem kaptam drága cuccokat a keresztanyámtól, karácsonyra is csak tusfürdő készletet max.


Lakás, tanulás segítés a szülő dolga, segítse a sajátját. Szép is lenne ha ez a keresztszülő dolga lenne....

2021. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Ez azért nagyon-nagyon erős túlzás. A lakás és a tanulás stb nem a keresztszülő feladata..


Nálunk egyébként az a 'szokás', hogy a keresztszülő(k) veszik az első arany fülbevalót, nyilván fiú esetében ez sincs. Mondjuk nálunk végül nem Én vettem meg keresztlányomnak - pedig már ki is néztem - hanem a nagymamája. Megelőzött, de 1 percig sem volt belőle senkinek sem gondja :)


Nem viszek minden alkalommal millió + 1 ajándékot. Járok, látogatom, jelen vagyok, amennyire csak tudok.

Nálunk ennyiben kimerül a feladat, többet nem várnak el tőlem, ahogy mástól sem :)

2021. dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen tisztába teheted velük a dolgot. Felhívod őket telefonon, és konkrétan rátérsz: ezt meg kellene beszélnünk-kezdéssel.Elmondod, hogy te nem így képzelted, nem is áll szándékodban így pénzelni a lányát, sőt 4 gyerek mellett nem is tudod.Ugyhogy innentől ne is várják ezt el, nem fog menni. Inkább lemondasz a keresztszülőségről,keressen más pénzeszsákot.
2021. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a keresztszülő nem egyetlen feladata van: a gyerek vallásos életre nevelése.

De miután manapság nem azért kereszteknek, mert a szülők valalsosak lennének, csupán divatból, igen, jonnek a mindenféle elvárások. Nekem egyszer mondana valaki ilyet, hogy ez kell, az kell, ezt vár el, az vár el, másnaptól már megismernie se kellene, onnantól nem lennék a gyerek keresztanyja.

2021. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülő szerepe- azzal ellentétben amit a haszonleső szülők hisznek- a gyerek keresztény értékrendre, vallásossá nevelésének segítése. Nem az hogy pénzzel tömd, mert a szülők mással tartanák el félig meddig a gyereket.


Mondjuk már kilencven százalékban csak hóbortból, haszonlesésből kereszteltetik a gyereküket, mert eszközt látnak benne hogy ezen keresztül lehúzhatnak pénzzel másokat.

2021. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat valahogy én igy gondolom ráadásul számon lett kérve rajtunk az elmaradt ajándékok...
2021. dec. 5. 10:04
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisbaba keresi hogy hol az arany fülbevaló?
2021. dec. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!