Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság nem divat a Katalin...

Manapság nem divat a Katalin név. Ha mégis, azt mindig "Katának" becézik, Kati helyett. Amikor gyerek voltam, minden ilyen nevű hölgy, lány Kati volt a környezetemben, ma meg: Kata. Szerintetek miért jobb a Kata, illetve miért rosszabb a Kati?

Figyelt kérdés
2021. dec. 25. 19:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
34%

Ez a divat, ennyi, nem kell ezt túlgondolni.

A Kati valóban kissé öreges, pont azért, mert mikor én is fiatal voltam, az idősebb nőket, de legalábbis anyám korabelieket hívták Katinak, Katikának.

A Kata meg önálló nőre utal, aki nem régimódi, gyámoltalan asszonyka, aki a férjétől függ, hanem megáll a saját lábán, ezért (is) nincs agyonbecézve, kislányként kezelve.

Katalin, Kata, Kati - mind ronda név amúgy.

2021. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
96%

"A Kata meg önálló nőre utal,"


Egy név nem utal semmire. Max. valaki gondol valamit, hogy szerinte milyen, alapozva arra, hogy előtte milyen azonos nevű embereket ismert. Ennek a valósághoz semmi köze.

2021. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
99%

Régen is Kata volt. Van rokonom 40 felett, kiskora óta Katának hívjuk.

A többi ismerősömet meg ki így ki úgy hívta.


És igen, közben önálló név is lett belőle.


Ja, és a “Pál, Kata, Péter jó reggelt” sem mai.

2021. dec. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
80%
A Katalinok nem születnek, hanem 43 évesen spawnolnak 3 gyerekkel és egy férjjel
2021. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as években volt egy gyerekeknek szóló műsor, Móka Miki, abban is volt egy versike, "

„Tercsi, Fercsi, Kata, Sára...”

2021. dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy adónem jut róla eszembe (kata), de ez szakmai ártalom.
2021. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

11-es, ennyi erővel a Katalin meg egy magabiztos felnőtt asszony, akinek gyönyörű családja van, dolgozik, letett valamit az asztalra. A Kata meg egy neveletlen, elkényeztetett kis senki tinédzser.


Kb ennyi értelme van a “jellemzésednek”. Nincs olyan, hogy egy név erre meg arra utal, most akkor legyen az összes Szilvia meg Gabriella gonosz, mert én ezt tapasztaltam?

2021. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
62%
A Kata becézést ki nem állhatom (ahogy a Katikát sem, azért konkrétan harapok). Szóval maradok Kati. A lányom meg Katica volt már a pocakban is (szigorúan csak becenévként, anyakönyvezve az eredeti Katalin van).
2021. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
67%
18. Pedig szerintem a Katica önállóan is egy szép név
2021. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
90%
Azt sem értem aki amiatt aggódik, mert már nem divat, miért kéne leragadni egy adott kor divatjánál.
2021. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!