Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság nem divat a Katalin...

Manapság nem divat a Katalin név. Ha mégis, azt mindig "Katának" becézik, Kati helyett. Amikor gyerek voltam, minden ilyen nevű hölgy, lány Kati volt a környezetemben, ma meg: Kata. Szerintetek miért jobb a Kata, illetve miért rosszabb a Kati?

Figyelt kérdés
2021. dec. 25. 19:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
22%

#18: Persze, hogy szép, ezért becézzük így. Mert becenév. Nem szeretem az önállósult beceneveket. Értelmetlen, rossz szokásnak tartom, hogy ennyire divat lett.

Lányom is szereti a teljes, rendes nevét, ugyanakkor érzékeny a becézésre. Mindig kihangsúlyozza, hogy Katicának szólítsák. Más becézést nem szeret. Amúgy 18 éves, a korosztályában nem túl gyakori név.

2021. dec. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
47%
20. Ugyanazért amiért új nevek jönnek divatba, tehát a kérdezőnek a régi lánynevek tetszenek, nem pedig a mostaniak. Gondolom azért nem fog megváltozni a véleménye, mert lassan 2022-őt írunk. Mert én meg ezt nem értem.
2021. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
79%
A Katicát nálunk nagyon ritkán használták. És őszintén, nekem a hétpettyes jut az eszembe.
2021. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
93%

"Régen is Kata volt. Van rokonom 40 felett, k"


Nekem meg 80 felett és Kata a neve.

2021. dec. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
89%
24, a nagymamánk is Katalin volt. Talán kislányként lehet mondták neki, de ő Kató mama volt a családban.
2021. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
88%

Katalin nagyon szép név ismerek egy Katalint egy alapítvány iskolát vezet tehát nem gyámoltalan.


De ismerek idős nyugdíjas Katalin ő meg konyhás volt .

2021. dec. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
70%
Sztem jobb a Kata
2021. dec. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
89%

Már én sem vagyok fiatal, anyu meg pláne nem, 49-es születésű, idén volt 72, Katalin a neve, de kicsiként otthon és azóta is mindenki Katának hívja. Nagyapja hívta Katicának egyedül, de Ő már ezer éve nem él.

Van közel 50 éves Katalin barátnőm is, Ő is Kata és ismerek fiatalt is akit Katinak becéznek.

Szerintem ez mindig is családfüggő volt, mostanában is inkább azért több a Kata, mert önálló névként is adják, egy Katának anyakönyvezett lányt, nőt, meg miért hívna bárki Katinak.

2021. dec. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 lizzi77 ***** válasza:
85%
Én pl. ha Katalinnak hívnak, azt nem szeretem, túl hivatalos és merev. Katának vagy Katusnak szólítanak inkább, anyukámnak Katikám vagyok, többen pedig Kátyának becéznek(pedig semmi orosz beütésem nincs). Kibékültem vele, sztem illik maga a név hozzám, nekem a Katica tetszik a legjobban a verziói közül.
2021. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Nekem sem tetszik ha egy becenevet "önállósítanak". Minek? Semmi értelme nincs. Nekem egyébként tetszik a "Kata" formula, csak furcsa, hogy manapság a "Kati" már nem divat.
2021. dec. 27. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!