Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy ezt nem...

Jól gondolom, hogy ezt nem lehet elmondani úgy, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sógornőm (férjem nővére) átjött hétvégén a gyerekével látogatóba (5 éves a gyerek).

Kezdődött azzal, hogy el kellett zárnom a macskákat, mert folyamatosan kergette őket egy hangos pisztollyal és hiába szóltam (az anyja is), egyeszerűen nem hagyta abba.


Aztán dobálta a tévé távirányítóját, majd amikor elvettem tőle, szó szerint elküldött a p.csába. Akkor a férjem is rászólt, de ez sem használt. Az étkezőasztalnál köpködte ki a rizst a szőnyegre, majd elkezdte az anyját dobálni sültkrumplival és direkt kinyomta a ketchupot az asztalra. Akkor is szóltam, hogy ezt rohadtul nem kéne, mert bele lesz taposva és semmi kedvem négykézláb vakarni a szőnyegből a kaját.


Ebéd után ki akart menni a kertbe, de hamar bezavartam, mert folyamatosan a kutya felé hadonászott és rúgott, direkt fejberúgta a focilabdával. Akkor már elgurult a gyógyszerem és ráordítottam. Az anyja mondta, hogy ezt az óvodában látja, mert amúgy nem ilyen. Ő is rászólt, de semmit nem ért. Aztán elkezdett csípkedni meg ütögetni minket.


Nem vagyok ehhez hozzászokva, az öcsémnek 2 gyereke van és bár ők is elevenek, nem rosszak, nem rosszindulatúak, elég nekik 1x elmondani valamit és felfogják. Nem akarnak direkt fájdalmat okozni másoknak és nem csinálják direkt az ellenkezőjét annak, amit mondok. Elég volt 1x elmondani, hogy finoman nyúljanak a macskákhoz és érdekes módon amikor ők jönnek semmit nem kell elzárni vagy elrakni, pedig a nagyobbik 4 éves, a kisebbik 2.


Telefonált a férjem testvére, hogy szombaton erre járnának és beugranának egy kávéra, mert a kisfiú amúgy is szeretne megint jönni. Én mondtam a férjemnek, hogy nem szeretném ha jönnének, pláne nem ilyen sűrűn, pláne nem úgy, hogy a gyerek elviselhetetlen.

Azt mondta, hogy ő megmondja a nővérének kerek perec, hogy amíg a gyerek nem tud viselkedni, addig ne hozza.


Én nem akarom megbántani, nem akarok sértődést sem, de a férjem azt mondta, hogy úgyis megsértődik ha finoman közöljük, szóval jobb túlesni rajta.


Szerintetek hogy lehetne ezt úgy megoldani, hogy ne bántsuk meg? Azt mégsem mondhatom meg, hogy jöjjön nyugodtan, de gyerek nélkül. Meg azt sem akarom, hogy emiatt köztük megromoljon a viszony...

A ti családotokban hogy oldottátok ezt meg?


2022. jan. 17. 10:01
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Férjednek 100% igaza volt.
2022. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
94%

39# Én nem nevelek gyereket, a saját tűréshatáromat érzem anélkül is, lényegtelen, hogy ami engem zavar (az otthonomban) az egy gyerektől alap viselkedés, vagy abnormális. Ha igen akkor igen, ha nem akkor nem, és ez nem vita tárgya egy nem ott élő személlyel. Számára ez egy kijelentés amit vagy elfogad, vagy elfogad, esetleg még elfogadhatja. De számon nem kérheti.

A kérdező esetében a sógornő bocsánatkérése lett volna az egyetlen opció, az, hogy pattog az számomra teljesen megdöbbentő.

2022. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
93%

42-nek igaza van, a saját otthonodban te hozod a szabályokat. Pl nálam tilos bejönni kinti cipőben, én erre vagyok háklis. Egy ismerős elkezdett volna betrappolni mikor rászóltam. Erre mondta, hogy de otthon is bemegy. Igen, csak most nem otthon van.

Ezt csak azért írom, hogy ha a drága sógornő nagyon pattogna. A ti házatokban tilos bántani az állatokat és csúnyán beszélni egymással. Mindegy, hogy az illető 2, 5, 18 vagy akármennyi éves. De gyanítom sejti ő hogy vele van a gáz, gondolom a haja hullik már otthon is ha ez megy egész nap, csak nem nézne szembe a problémával semmi esetre se…

2022. jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
99%

Nézd kérdező, kicsit segítek a saját példámmal, mivel látom, azért a kelleténél jobban a szívedre veszed a dolgot, ne legyen már egy fikarcnyi rossz érzés sem benned a döntésetek miatt.

Az én fiam "más", szintén extrán pörög, de neki úgymond "papírja van róla", értem ez alatt autizmus spekrumzavar-ADHD kombó a szentem, társult értelmi fogyatékkal, ergo van számtalan dolog, amit ténylegesen nem ért.

Ezt mindenki tudja is nyilván, akivel kapcsolatot tartunk és extra toleránsan állnak hozzá.

De és ez egy marha nagy DE, csupa nagybetűvel.

A határokat Neki is fel kell állítani, pedig elhiheti mindenki, az Ő esetében ez csöppet sem egyszerű.

Az említett gyerekre alapon nem hasonlít, lévén egy fikarcnyi rosszindulat nincsen benne, mások rosszindulatát sem tudja értelmezni, mert zsigerileg kedves és jó, van segítő kutyája, egy légynek nem bírna ártani.

Mindettől függetlenül nem "garázdálkodhat" szabadon, csak azért, mert bizonyos dolgokra nem képes, megérti ő is, hogy mi az a nem és igenis hallgat a szóra.

ha kell, elmondom ezerszer, állandóan "szocializáljuk", mert nála pont ez egy nagyon érzékeny, nehezen értelmezhető terület.

Sokszor nem viszem (határozott kérés ellenére sem) oda, vagy épp olyan programra, ahol a megértéstől függetlenül is csak az irányítás és "fegyelmezés" állandó stresszje lenne rajtam, ezáltal a gyereken is, aki akaratán kívül is néha iszonyú hangos és durván pörög.

Persze van egy tanulási folyamat, de akkor sem kell és nem is várom el sosem, hogy ehhez mindenki alkalmazkodjon és asszisztáljon.

Ami a lényeg, ha valahol vagyunk, mert úgy ítélem meg fontos és számítanak ránk, ragaszkodnak hozzánk, meg nyilván nem szigetelem el a gyereket, csak őt is óvom az extra helyzetektől, akkor pedig, és ez itt a lényeg, AZONNAL kiemelem abból a helyzetből, amit nem tudok kezelni, megfelelően kontrollálni, ezt a folyamatot ismeri, azonnal alkalmazkodik is hozzá.

Így nálunk biza előfordul, hogy felállunk és hazamegyünk, ha túlpörög, irányíthatatlan, előfordul néha.

nem nézem tétlenül, nem könyörgök, nem alkudozom vele, egyszer szólok, következőre felállok és indulunk.

Ezt mindenki ismeri, elfogadja, nincs is olyan alkalom (persze ami neki is megfelel), hogy bárki ne várna szívesen, vagy "mellőzni" akarna minket, én néha mint írtam felülbírálom ezt és távol maradunk, de tényleg szeretettel várnak.

Amit ebből ki akarok hozni az egyértelműen az, hogy senkinek semmiféle mentsége nincsen arra, ha a kölke elfogadhatatlanul viselkedik, neveletlen, sosincs arra mentség, ha szándékosan gonosz, legyen bármilyen problémája is.

A szülő ismeri a gyerekét, mentséget keresni mindig sokkal egyszerűbb, mint megoldani az aktuális problémát, a struccpolitika meg mondhatni az ilyen szülőknél széria-tartozék.

Mindenki felelősséggel tartozik azokért, akiket nevel, legyen az kutya, gyerek, tökmindegy és nem lehet alanyi jogon elvárni azt, hogy mindenki tapsolva asszisztáljon az alkalmatlanságához és szótlanul tűrje, hogy az ő csimotája atomjaira bontson egy lakást, lagzit, bárki idegrendszerét.

Aki ezt nem képes megérteni, legyen bármilyen rokon, barát, azért nem kár, megsértődni pedig mindenkinek szíve joga, tán kicsit könnyebb is utána elengedni a dolgot annak, aki lelkiismeretes.

Egészséges gyerek kibírhatatlan viselkedésére semmiféle mentség nincsen, mondom ezt úgy, hogy szerintem akinek valós indoka van rá sem használhatja mentségnek, ahogy én sem teszem, hanem fáradságos munkával megtanulom kezelni és ha mégis kudarcot vallok néha, akkor azonnal kiemelem és nem a többieket kényszerítem az elviselésére és mosom kezeimet.

Tudja már mindenki szülőként mi a dolga, akinek meg nem megy, hát lelke rajta, maradjon a négy fal között, vagy ahol akar, de nem mások életét keserítse meg.

Szerintem.

2022. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
96%
Pacsi a férjednek, jó hogy beszélt a nővérével.
2022. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
85%

szó szerint elküldött a p.csába - amúgy én szerintem itt szájon kentem volna, de legkésőbb a rizsnél.


Egyébként a második neveletlen megmozdulását követőn kidobtam volna őket a házunkból.

2022. jan. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

Igen, többek között az a baj, hogy a saját unokaöcsémre/unokahúgomra rászólok ha olyan van, mert mégis közelebb érzem magamhoz őket. De nekik szépen el lehet magyarázni mindent, utána felfogják és nem az van, hogy csakazértis megcsinálják.


44-es, amit leírtál az sajnos nagyon ritka. Kevés ilyen normális szülő van sajnos.


Mindenesetre most leszögeztem, hogy amíg nem tud normálisan viselkedni, addig nem feltétlenül szeretném itthon látni.


Azt én is tudom, hogy mi fér bele és mi nem, csak úgy gondoltam, hogy más gyerekét ne nekem kelljen már nevelni, hanem szóljon rá az anyja. A macskákért szóltam szépen és csúnyán is, de mivel nyakon nem vághatom, így inkább elzártam őket arra az időre.

2022. jan. 18. 09:29
 48/50 anonim ***** válasza:
96%
Ha az anya\apa nem hajlandó fegyelmezni a gyerekét, első körben a szülőre szólnék rá, hogy állítsa le a kölyköt. Ha nem hajlandó rá, közölném hogy nem kívánatos a társaságuk minősíthetetlen viselkedés mellett.
2022. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem, ez sajnos általános jelenség. Rendszeresen találkozom ilyennel a bevásárlás alkalmával is és sok más helyen is. Ritka manapság az olyan szülő, aki normálisan neveli a gyerekét. Mondjuk azokon a gyerekeken látszik is, hogy jófejek.
2022. jan. 18. 13:02
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled: rohadt sokan nem nevelik a gyereküket.
2022. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!