Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasznos vagy ártalmas, mi a...

Hasznos vagy ártalmas, mi a véleményed? Családi nyomkövetés.

Figyelt kérdés
Telefonunkon látjuk, hogy a másik hol jár. Mi a 13 éves gyermekünk miatt állítottuk be ezt a funkciót. Eddig nem kellett használnunk. De valakinek okozott már kellemes vagy kellemetlen perceket ez a funkció?
2022. jan. 20. 10:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
82%
Kellemetlen, pláne egy kamasznál. Inkább úgy kellene nevelni, hogy ne kelljen a háta mögött így ellenőrizni
2022. jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon nem jó, én nem csinálnám.
2022. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
55%

Én ezt egy abszolút hasznos dolognak tartom huszonéves nőként.

Ámbár még messze nincs gyerekem, de tisztában vagyok azzal, hogy mennyi veszély leselkedik.


Tudom, hogy ez egy ijesztő dolog is tud lenni, ha a szüleim anno ilyen nyomkövetőt tettek volna a telefonomra, biztos kivertem volna a hisztit. Azért is, mert nyilván volt olyan, hogy suli után egyből haza kellett volna menjek valami fontos dolog miatt, de helyette átmentem a barátnőmhöz játszani, és arra fogtam, hogy a tanárnő benn tartott, vagy házit írtunk a suliba. Viszont tisztában vagyok vele, hogy a szüleim nem akadtak volna ki ezen, mert tudják, hogy milyen egy gyermek.

Ahogy szerintem én akkor se akadnék ki, ha tudtam nélkül (ámbár így nyomon követve a tudtommal) majd a 15 éves lányom a pasijához megy át - habár tudom, hogy ez kényes téma ezen az oldalon.


Amúgy én nagyvárosban élve, ha valami ismeretlen helyre kell menjek (vagy pl. amikor még anno randiztam) mindig benyomtam egy barátnőmnek vagy tesómnak messengeren a koordinációs funkciót, hogy ha neadjisten történik velem valami, akkor tudják hol vagyok, vagy hol volt az utolsó hely (ez a funkció előtt pedig általában részletesen beszámoltam róla mindig, hogy hol járok épp).

Szóval szerintem amíg ilyen szinten van használva, addig baromi hasznos és komfortosabb lehet közlekedni (illetve kevésbé van veszélyérzete az embernek). Amíg viszont csak le akarod követni, hogy nem-e ment át dugni a pasijához, addig nagyon destruktív lesz és egy életre elvágod nála magad.

2022. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ha jó a kapcsolat, akkor ezzel semmi gond nincs.

Persze ehhez kell az az alapvető elvárás, hogy csak akkor használod, amikor gond van, késik.


Lányom 25, a párja szintén, ők is hastnálják. Nem ellenőrzik egymást, de ha a másik nem jelentkezik, miután este már haza kellett volna érnie, és a teéefont sem veszi fel, megnyugtató látni, hogy jó eséllyel a kádban van vagy már alszik...

2022. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
63%

Nem tartom jónak. Amikor még mobil sem volt, de még vezetékes se mindenhol, akkor is elboldogultak az emberek. Most meg ott a mobil, bármikor fel lehet hívni valakit, vagy írni neki. Ennyi épp elég. Sőt, néha még ez is sok.

Se gyereket, se házastársat nem követnék így. Szerintem megalázó és lealacsonyító.

2022. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, nagyon őszintén írom: Neked (nektek), szülőknek ez nyilván mindennél kényelmesebb, és nagy könnyebbség, hogy tudjátok, merre jár éppen a gyereketek. Ha anno az "én időmben", amikor a lányom volt tizenéves, lett volna ilyen, nem lettem volna mindent túlaggódó, túlféltő, túlidegeskedő anya (messze átlag felett "teljesítettem" ebben). Nyilván a lányommal való kapcsolatra is rányomta valamennyire a bélyegét, mert ő nem féltésnek, aggódásnak fogta fel, hanem túlkontrollálásnak. (Nagyon sok beszélgetésen vagyunk túl, míg ezt tisztába tudtuk tenni, és normalizálódott azóta a kapcsolatunk, ő most már felnőtt nő).

Szóval ha TÉGED ez megnyugtat, és pont ezért nem leszel hülyeanya, akkor azt mondom, nem egy ördögtől való dolog.

Szerintem.

(Megjegyzem, tesóm családjában ez tök természetes, nekik oda-vissza van ilyen a telójukon, tehát látják egymást, merre járnak, látják a húszéves fiukat, hogy merre, és a gyerek is látja, hogy ők merre vannak. Ő azt mondja, ha nincs titkolni valójuk, akkor ez belefér.)

2022. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
45%

Max 12 éves korig tudom ezt elfogadni. Utàna már nem engedném egyik gyerekemnél sem. Èn is kilettem volna akadva, ha a szüleim nézik mikor hova megyek.

Vagy, ha lenne is ilyen a 16 éves gyerekem telefonjában csakis szigorúan vészhelyzetben nézném meg hol van.

2022. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 vantel ***** válasza:
53%
Bizalmatlanság!
2022. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez emberfüggő.

Ahol alapból mindenki hazudik mindenkinek, ott nyilván ez egy komoly konfliktusforrás lesz.

Amúgy meg lehet ezt a helyén kezelni.

Ha mondjuk kirabolják a gyereket az első úgy is az lesz hogy kikapcsolják a telefont, arra nem igazán jó.

2022. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
84%

Ha kamuzik, esetleg tényleg nagyon gázos ügyekbe keveredik akkor úgyis kijátsza a rendszert, az viszonylag ritka lesz, hogy elrabolják és ti így találjátok meg még élve egy kocsi csomagtartójában. Tehát alapvetően semmi haszna, a károk amit okoz meg felbecsülhetetlen. Ez csak arra jó, hogy belemásszatok a magánszférájába és elektromos pórázon tartsatok egy szolgát. A másik oldalt megértem, lehet, hogy ha szülő lennék kb. a kezemből nem tenném le, nehogy megsérüljön, de ez egy másik történet. Most még tűri, 13 éves, 2-3 év múlva vesz magának egy telefont a nyomkövetőset meg bedobja a Dunába.

Kérdező, menj vissza az időben 13-15 éves korodra (keress egy konkrét emléket), és képzeld el, hogy anyád a munkahelyén egy szerkezeten nézi mikor hol jársz. Naugye.

2022. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!