Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasznos vagy ártalmas, mi a...

Hasznos vagy ártalmas, mi a véleményed? Családi nyomkövetés.

Figyelt kérdés
Telefonunkon látjuk, hogy a másik hol jár. Mi a 13 éves gyermekünk miatt állítottuk be ezt a funkciót. Eddig nem kellett használnunk. De valakinek okozott már kellemes vagy kellemetlen perceket ez a funkció?
2022. jan. 20. 10:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
55%

Mi történhet? Elüt egy autó, leüt valaki, akkor bekerülsz a kórházba. Értesítik, akit kell. Nem fog tudni segíteni a párod, mert látja, hogy hol vagy. A mentők, a hatóságok tudnak segíteni.

Azért az gondolom, eléggé ritka, hogy valakit elrabolnak és majd ez alapján találják meg. Le is kopogom, de én ilyet még csak a tágabb ismeretségi körömben sem hallottam. Ha valamiért szükséges bemérni, akkor sem a családtagnak kell. Nem a családtag indul el megmenteni, hanem a hatóságok. Ők gondolom, enélkül is bemérik.

2022. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
23%

21-es:

Csak úgy megjegyzem, hogy bár kormányhivatalnál meg lehet adni, hogy kit értesítsenek baj esetén (én ezzel akkor találkoztam, amikor újítottam a személyim), de egy orvos ismerősöm mondta, hogy ez csupán képmutatás, és megadhatunk bárkit, nem férnek majd hozzá ők a kórházból ehhez a nyilatkozathoz és így-is úgy-is szülőknek szólnak /házastársnak. Szóval a páromnak már az is előrelépés ha bemérve tudja, hogy melyik kórházba lehetek.

2022. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
53%
22: eddig is értesült mindig mindenki balesetről, rosszul létről. Nem fekszenek ismeretlen emberek a kórházakban. Már este a hírekben is nyilatkoznak a rokonok, barátok, ha valakivel történik valami. :D
2022. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
72%

22, nézd, ha a párod olyan rosszul áll a szüleidnél, hogy nem kérdezhet rá náluk, hogy mi van veled, az nem a rendszer hibája... rajtunk nincs és soha nem is volt nyomkövető, ellentétben más osztálytársaimmal. ennek nagy előnye, hogy mivel nekem volt olyan viszonyom az anyámmal, elmondhattam neki, hogy kilenckor találkozunk a téren, ebbe a kocsmába fogunk elmenni, utána vagy kiülünk valamelyik szökőkúthoz, vagy felmegyünk egyik barátom lakásába, nagyrészt időjárástól függően. ebből ő tudta, hogy sacperkábé hol vagyok, kivel, és mikorra érek vissza. ellentétben másokkal, akik p lerakták a telefont barátnő házában,majd elmentek az istentudjahova istentudjamit csinálni. szülők meg megdicsőült fejjel ültek otthon, hogy milyen jól szemmel tartják a kislányt. öcsém is eljár, mondjuk ő a lazábbik gyerek, néha csak az útirányt adja meg vagy a várost, ahova mennek (és anyának gyanús, hogy azért, mert barátnője van/alakul). ráhagytuk, menjen, 18 éves, nem kell bemutatnia itthon minden haverját, egyetlenegy kérésünk volt, ha nem is köti az orrunkra kivel van és hol, adjon meg egy telefonszámot, név se kell hozzá, hogyha valami történik és a ő nem elérhető, tudjuk merre keressük. rám bízta, a nővérére, ott van a telefonomban, nem tervezem használni amíg nem muszáj.

azt amúgy meg ugye minden paramami tudja, hogy bántalmazhatják akár a plázában is, és akkor hiába látod nagyon jól, hogy a westendben kószál a napi engedélyezett sétaideje alatt, sokat nem tudsz tenni... de megnyugodhatsz, hoyg ott van ahol mondta hogy les.

2022. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
84%
Ajánlom figyelmetekbe a Black Mirror azon részét, ahol az anya a saját lányánál nyomkövetőt használ. De nem ám a telefonjában, hanem a szemében. Nyilván fikció a film, de rendkívül elgondolkodtató.
2022. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
86%

25-ös:

Ez nekem is eszembe jutott (egyébként Arkangyal című rész), de szerintem azt kicsit másképp is kell értelmezni. Ott kb. bemutatták a negatív részt, amikor az anyja túlságosan korlátozta a gyereket és már-már a szexuális életét is lekövette.

Szerintem ez nagyon sarkított, ámbár a szülő nézőpontját is bemutatják a filmben, és hogy miért kötődött annyira a gyerekéhez.

2022. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan azért írtam, hogy fikció, de ez a jövő, ahogy látni a szülőket.

A gyerekemnek negyedikben volt egy osztálytársa, akinek az okosórájával telefonálni is lehet. Szerinted a szülő mit csinált ezzel a lehetőséggel? Minden egyes órát végighallgatott az okosóra segítségével. Döbbenet.

2022. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
87%

Én azt hiszem hogy nagyon hasznos lehet, de kizárólag egészséges szülő-gyerek viszony esetén. Szóval nem csekkolgatod naponta 5x és nem kéred számon hogy iskola után miért ment fagyizni a barátaival ahelyett hogy futott volna leckét írni.

Akkor használnám ha mondjuk elvész a telefon, vagy a gyerek nem ér haza időben és nem válaszol a hívásokra stb. Manapság sosem lehet tudni hogy milyen veszélyek lesnek az emberekre, még felnőttek számára is hasznos a követő. Ismétlem, egészséges viszony mellett, csak arra használva amire való!

2022. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
49%
Hasznos lehetne, csak a legtöbb gyökér visszaél vele
2022. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
36%

Aki kerdezte hogy tortent, kovettek autoval majd probaltak becsalni.

Es de baromi hasznos a baj eseten ha latjak honnan vittek el☺️ a gyerek az iskolabol nem egyenesen megy haza ket metert es mar otthon is van🤔

En tovabbra sem banom hogy a csaladom latni fogja ha eltunok, hogy honnan tuntem el. Szerencsere jo a kapcsolat veluk....🙄

2022. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!