Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasznos vagy ártalmas, mi a...

Hasznos vagy ártalmas, mi a véleményed? Családi nyomkövetés.

Figyelt kérdés
Telefonunkon látjuk, hogy a másik hol jár. Mi a 13 éves gyermekünk miatt állítottuk be ezt a funkciót. Eddig nem kellett használnunk. De valakinek okozott már kellemes vagy kellemetlen perceket ez a funkció?
2022. jan. 20. 10:18
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
83%

Szülőként írom: soha nem csinálnék ilyet.

És a gyomrom felfordul azoktól a szülőktől, akik képesek ilyenre.


Ha most lennék kamasz, inkább nem hordanám magammal az okostelómat, de nem bírnám elviselni ezt a kontrollt.

2022. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
79%

Kamaszként már nem lenne jó. Főleg nem az egész családot figyelni.


Lányomék vettek egy olcsó (26 ezres okosórát az unokámnak, aki 9 éves). Kicsit szórakozott, jól tanul, nincs vele különösebb gond, de muszáj volt, mert iskola után nem egyszer fogta magát és nem hazament, hanem szó nélkül a barátnőjéhez, vagy másik eset, elment a papához.

Hiába beszéltek a fejével a szülei, megtette harmadszor-negyedszer is. Korlátozva van az óra, csak az anyja látja, merre van.

A mai világban inkább ez, minthogy agyoncsapják, ha a normál fejmosás és normál elbeszélgetés nem elég.

Aztán majdcsak benő a feje lágya. Képzeljétek, működik..

Egyéb esetben minden nyomonkövetést én is elítélek. Ez most a kisebbik rossz.

Én is írhatnám, hogy régen nem volt se telefon, se semmi, de akkor nem ez a világ volt.

Ha mint írtam, benő a feje lágya, le lesz véve az alkalmazás. Lányom döntött így, én meg nem szólok bele.

2022. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
82%
Baráti körben volt ilyen beállítva egy párnál. Nem nézték egymást állandóan, de a csaj egyszer rosszkor pillantott rá, hogy mikor ér már haza a kedves - így bukott le a srác, hogy épp ékszerboltban volt gyűrűt venni... :D
2022. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen más egy pár, egy 9 éves és egy 13 éves. A kilenc éves nagyon kicsi, a felnőtt pedig nem kontroll alatt van egy ilyen applikációval, saját döntése, hogy látszik-e és kinek. Szerelmesek látják egymást az meg hú de romantikus. Mindkét esetben tök jó, a 13 éves az már nem dedós de még nem felnőtt, lenne már magánélete, amit pórázon élni elég megalázó. Hiába értem meg teljesen a szülői féltést, itt mégis helytelennek tartom.
2022. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
61%

22 eves vagyok, 5 eve elek kulon a szuleimtol de meg mindig hasznaljuk az iphone lokator funkciojat.

Sose azert volt mert azt lestek volna mikor hazudok a holletemrol.

Ez baj esetere van, mindenki remeli hogy sose

kell majd hasznalni.

Altalanos iskolas koromban bizony iskolabol haza fele menet szerettek volna elvinni....

2022. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
69%

#12: "Én is írhatnám, hogy régen nem volt se telefon, se semmi, de akkor nem ez a világ volt."

Pont így gondolom én is.

Én kisvárosban nőttem fel, de mikor falun voltunk nagyszülőknél akkor is az volt hogy legalább egy idős "humán térfigyelő" rögtön jelentette ha a gyerek az úton biciklizett, nem a járdán, vagy látták valahol vandálkodni.

Mire hazaértünk már várt a lecseszés :)

2022. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
11%
#15: ez hogy történt?
2022. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
94%

16-os:

Én is kisvárosban nőttem fel, és valóban voltak kukkoló vénasszonyok a konyhaablakban (mi így neveztük őket), de egyszer történt velem olyan, amit sose felejtek el.

10-12 lehettem és a tömbház előtt ültem a barátnőmmel a padon. Odajött a város szégyene, egy idősebb (bár lehet középkorú volt, csak annyit ivott és dohányzott, hogy 20 évvel öregebbnek nézett ki) pasas, bűzlött a piától és elkezdett velünk beszélgetni. Pontosabban ő beszélt, mi pánik-szerűen hallgattunk. Tisztán láttam, hogy a szembe lévő tömbházban 2 öregasszony is figyel és kb. SOS jeleket küldtünk nekik szemmel.

A csávó egyszercsak elkezdte simogatni a combomat, szerencsére nem szexuálisan. Valami hülye sztorit mesélt, már nem is emlékszem rá, és gondolom ilyen "baráti" csapkodjuk finoman egymás combját jellegű gesztus lett volna, de nyilván nem ez jött át. Az egyik vénasszony mikor ezt meglátta, bement a szobába és tovább nem nézett ki az ablakon... tévézett helyette. A másik néni meg nézte a jelenetet. Mikor pedig elment magától a részeg fasz, kb. 5 percre rá lejött a néni aki figyelte ezt és elmagyarázta, hogy ez nagyon csúnya dolog volt a bácsitól, és nehogy olyan dolgot csinálunk ami "visszafordíthatatlan".

Erősen kétlem, hogy ha bármi történt volna velünk, akkor valamelyik térfigyelő kameranéni odajött volna.

Szóval én nem fogok bízni ezekben, mert nálunk messze nem ilyenek voltak, sokkal inkább kötözködőek és ha valami olyan láttak vagy fülüket-farkukat behúzva kussoltak, vagy pletykáltak.

2022. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
76%
#15: "Altalanos iskolas koromban bizony iskolabol haza fele menet szerettek volna elvinni...." - erre az esetre pont sz@rt sem ér a nyomkövetés. Ugyanis ha elrabolnak, nagy eséllyel az elrablók első dolga lesz az első kukába kihajítani a kütyüket, amivel követhető lennél. Biztos sokra mentek volna vele, ha tudják, hogy az iskola utáni első vagy második saroknál tűntél el.
2022. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
63%

19-es:

Itt nem csak erről van szó.


Egyrészt nem minden támadó, elrabló okos, tehát van amelyik megtartaná, hogy később el tudja adni, vagy zsarolni a szülőket telefonszámmal, stb.


Másrészt függetlenül attól, hogy egy gyerek nem feltétlenül érti meg ezt, én jelenleg baromira jónak tartom, hogy a párom tudja hol vagyok. Mert velem is bármi történhet felnőttként, egy gyerekkel meg pláne.

És bár az én időmben nem volt ilyen, de egyszer volt a suliba rendőrségi "felvilágosítás" (nem is tudom minek lehet nevezni, gyermek szervkereskedelemről volt szó, még plakátokat is csináltunk), és azóta van a szüleimmel "kódunk". Tehát egy olyan mondat, szócsoport, amit ha becsempészünk egy beszélgetésbe (mert mondjuk elrabolnak és fejemhez fegyvert fognak, hogy hívjam fel a szüleimet és mondjam azt, hogy biztonságba vagyok) akkor tudják, hogy baj van.

2022. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!