Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a vélemény az apákról,...

Mi a vélemény az apákról, akik szinte semmit sem segitenek, mert ok dolgoznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Biztos volt mar tema,


Van egy lassan 1 eves babank.

Itthon vagyok vele. Mindent probalok szepen rendben tartani , hazi munka, fozes, takaritas stb. De van amikor el szalad egy nap es nem jutottam valaminek a vegere.


Apuka szinte sosem, nagyon max 4x ha megetette a kicsit, tapszert is csak parszor adott neki, kakis pelus kb semmi. De siman pelus csere is nagyon ritkan csinal. Este olbe meg sosem altatta meg el es furdetni is kb 2x furdette eddig es sorolhatnam. Mosast oda rakja, tobbit mar szinte en csinalom, meg nagyon ritkan ha foz. 12 órában dolgozik heti 3 napban, havi 9-12 napot! Amikor itthon van sem foglalkozik Nagyon, a pici vel. mert a telefonja fontosabb. Ugy erzem neha egyedulallo vagyok. Es van amikor, nem segíti a rendet meg tartani sem. Mikor kiszedem neki az etelt es megeszi, utana a tányérjat a konyha pult kozepere rakja, pedig semmibol nem tartana el mosni egy db tányért. Vagy a mosogatogepbe tenni. Mert o dolgozik..


A lomost akartam meg csinalni, mert annyi lomunk van, hogy mar egyszeruen Nem tudok hova el pakolni, de rajta vagyok az ugyon … es az utolso 3 napban nem jutottam el odaig, hogy rendbe tegyem a lomost a sok mas hazi munka mellett, meg elrakni es helyet csinalni a nagy doboznak amit megint rendelt es a folyoson van utba.. Ja meg nem

Mosogattam el, mert féléve szar a csap es nem tudom nagyon hasznalni a meleg vizet, ezert mérgemben ott hagytam. Erre ma beszólt a lomos es a nagy doboz miatt (lenyegtelen mi van benne, meg nem fogjuk hasznalni egy darabig) a mosogatas ert es hogy miert nem birok rendet tartani. Mintha SOHA nem lenne rend… Hat en azt hittem felrobbanok es meg kertem

Hogy ne is szóljon hozzam..es meg o van felháborodva ezert is. Jogosan háborodt fel?


2022. jan. 21. 19:51
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
8%

De én nem is ezt mondtam hogy nem tudhatja, hanem hogy csak általában megvannak azok a dolgok amiket leginkább egyik vagy másik fél csinál és ha olyan helyzet van akkor a másik fél nem biztos, hogy ugyanúgy el tudja azt a feladatot látni.


Mondjuk más kérdés, hogy azért ezzel nincs is szerintem akkora gond, hisz azért nem a semmiért alkot egy párt a férfi és a nő, hisz ketten lesznek egy egész. :)

2022. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
#31 igen ketten egy egész. De, amikor az egyik. Jelenesetben a férfi kivonja magát a dolgok alól, mert ő "dolgozik", akkor az egész kezd kevesebb lenni. Egy anyának szüksége van a támogatásra. Anyának lenni 0-24 elfoglaltság. Nem a nyamvadt telefont kell nyomkodni, hanem igenis segíteni neki.
2022. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
Én emiatt nem tudtam soha kötődni hozzá... Az nem jófejség, amit ha nem csinálsz, megbasz a gyámügy. Az ALAP. Az, hogy ő lapátolta a pénzt... Ki nem szarja le? Ha nem tette volna, nem is lennék a gyereke már, ne tegyünk már úgy, mintha ez hőstett lenne. Minden mást anyám csinált, anyám tett olyan emberré, amilyen vagyok, anyámnak köszönhetem, hogy vannak normális emberi kapcsolataim, barátom, párom, megtanultam tanulni, normális végzettséget, majd állást szerzni. Anyám csinált mindent, aminek köszönhetem, hogy értékes és életképes ember vagyok, pedig ha valami, ez ilyen minőségben nem kifejezetten szülői kötelesség. Pénzelni a kiskorú gyereket viszont az.
2022. jan. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
25%

Tudtad, hogy ilyen, akkor?


Gyerek előtt nem volt gond?

2022. jan. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
80%

Ha heti 3 napot dolgozik, igazán kivehetné a részét, mert nem látástól mikulásig tolja az ipart, heti 6 napban. Apám reggel öttől este tízig dolgozott, de mégis ha kellett valami, egyből ugrott, és segített.

Nem értem az ilyen embert, mint a párod. Ez nem normális! Szerintem ha van lehetőséged, költözz el máshova, ha nem tudod vele megbeszélni, mert ez csak rosszabb lesz. Az is lehet hogy van valakije. Szexuális életetek rendben van? Mert lehet ezzel is baja van, csak nem mondja.

2022. jan. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
0%
Jól teszik, bőven elèg dolgozni. N
2022. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
71%

Az a véleményem hogy az ilyen a gyerek előtt se segített otthon semmit. Miért képzelik azt a nők, hogy majd miután gyerekük lesz, 180 fokos fordulatot vesz majd apuci és egy házi tündér, minta apa lesz?

Nem kellene ilyeneket fantáziálni, és erre a vágy álomra bevállalni a gyereket. Így lesznek a szingli anyák.

Olyannak kéne talán szülni aki eleve normális, nem kell abban reménykedni hogy teljesen más emberré fog változni a kedvükért.

2022. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
96%

5 évvel ezelőtti exem mindenáron gyereket akart, én nem. Főpróbaként beszereztünk egy kiskutyát. Ugye kelni kellett hozzá ha sírt vagy volt valami, akár hajnali fél 4-kor. Én láttam el a kiskutyát mindenben, exem semmit. Halál fáradt voltam, mert én is dolgoztam, de munka előtt keltem a kutyához és vittem le sétálni, etetni, munka után is. Megkérdeztem tőle, hogy ha ennyiben nem segítesz, hogy akarnál gyereket? Én látnám el a kölyköt non stop, te meg mennél bulizni a haverokkal?


Szakítás után természetesen én vittem a kutyát hisz én neveltem fel.


Ezen a főpróbán csúnyán elbukott exem. Hidd el, aki nem segít a gyerek előtt semmiben, az a gyerek után se fog. Ha megfeszülsz se fog megváltozni.

2022. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
#36 te mint nő elfogadod, hogy 4 napot otthon hereverézzen a férfi? Szerinted ez így normális? A nő viselje gondját a gyermeknek, lássa el a férjét, vigye a háztartást, a férj meg telefonozzon, stb.
2022. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
95%
#40 furcsa egy gondolkodás! Mint az őskorban! Férfi menni mamut vadászni, nő vigyázni tűz! Szerintem igenis egy férfi is vegye ki a részét a házimunkából, a gyermeknevelésből. Pláne, ha 4 napot otthon van. Nagyon nem értelek téged! Egy gyermeknek ideális esetben mindkét szülőre szüksége van. Nem csak a nőnek kell nevelni. Az pedig, hogy a férfi kiveszi a részét a házimunkából a nő iránti tisztelet, és megbecsülés.
2022. jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!