Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi szituációról?

Figyelt kérdés
Esküvőnk lesz, a leendő férjem édesapja elhunyt már rég, anyukájának élettársa van már jó pár éve. A polgári szertartáson a szülőköszöntésnél, ajándékok átadásánál hogyan járjunk el? Neki is kellene vennünk valamit? Mert igazából ugye ő nem szülő. Veletek volt már ilyen?

2022. jan. 23. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az sem baj, ha előtte beszéltek vele. Ti szeretnétek őt belevonni? Van olyan kapcsolatotok, mint egy rokonnal? Szerintem ezt mérlegeljétek.
2022. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Elváltak a szüleim, mindkettőnek hosszú kapcsolata volt már az esküvőm idején. Csak polgári esküvő volt, az első sorban mind ott ültek (a férjem szülei, az én szüleim a partnereikkel), de a köszötésnél felálltak és csak a szülők kaptak egy szál virágot. Egyéb megkülönböztetés nem volt.
2022. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell előre beszélni velük, szerintem ebből nem lesz sértődés.
2022. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Ez nagyban függ attól, hogy a környéken nálatok hogyan szokás. Felénk például semmilyen köszöntő nincs. Voltam már jó pár esküvőn, senki sem tart ilyet. Esküvő után összegyűlik a nép közösen valahol enni/inni, aztán ha annak vége, szépen megy mindenki haza. Se pénz, se ajándék átadás nincs, egyik oldalról sem. Ha én szülőként kapnék valami ajándékot, akkor eléggé kellemetlenül érezném magam. Még akkor is, ha biológiai gyermekemtől lenne. De biztos van olyan kultúrkör, ahol ez a szokás, sőt akár elvárás is lehet. Ezért kell tudni, hogy felétek ez hogyan van, mert így látatlanul nem lehet biztos infót adni.
2022. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Én más esküvőjén azt láttam, hogy a szülő új párját nem köszöntik. Csak a vér szerinti szülőt.


Olyanok árnyalhatják ezt, hogy hány éves volt a vőlegényed, mikor anyukája párkapcsolata kezdődött vele. Együtt élt-e vőlegényed ezzel a férfival még, netán kisgyerekként lett a nevelőapja? Ha kisgyerek korától velük van és apjaként szerette a párodat, akkor az ő helyében mindenképpen köszönteném a nevelőapát is.

2022. jan. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a férjem elvált szülők gyermeke, mindkét szülő újraházasodott 10+ éve, engem pedig az apukám és a nagymamám nevelt fel, anyukám meghalt. Nálunk ők hatan kaptak szülőköszöntő ajándékot, hiszen aki nem is vérszerinti szülő, az is hozzájárult a felnevelésünkhöz.
2022. jan. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyetemista volt már a párom, amikor összejöttek. Nem tekint úgy rá mintha az apja lenne, de jó viszonyban vannak. Inkább ilyen jó ismerősi viszonynak mondanám.
2022. jan. 24. 09:52
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Akkor nem ő nevelte fel. Márpedig ez volna az alapja az esküvői szülőköszöntésnek: megköszönjük a szüleinknek, hogy fölneveltek.
2022. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm szépen :)
2022. jan. 24. 11:32
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha a szülők között fog ülni, akkor megajándékoznám. Nem kell vele összeborulni, de szerintem így egyszerűbb.

Testvéremék lagziján is megajándékozták a nevelőszülőket. (A sógorom szülei váltak el és házasodtak újra.) A sógoromat "nem nevelő" szülők is kaptak ajándékot, de annyira helyén kezelték a helyzetet, hogy a sógorom édesapja megköszönte a nevelőapának, hogy ilyen remek embert nevelt a fiából.

2022. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!