Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs más lehetőség mint...

Nincs más lehetőség mint tűrni, igaz?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy húgom mindent megtehet, mert kicsi (19 éves) és érzékeny lelkű, ha rá szól valaki valamiért azonnal bőg és magába fordul, ezért neki mindent szabad. Nem kell házi munkát csinálnia, mehet ahová akar, nem kell megmondani mikor jön haza.

Nekem mindig pontosan meg kell mondani, ha nem csinálok meg valamit, akkor jó nagy leb*szást kapok, ha megkérem valamire húgomat akkor megint.

Sajnos nem kapok munkát, már beküldtem több céghez az önéletrajzom, ismerősöm a munkaügyibe is körül nézett már, de mindenhol csak a támogatott munkaérőt keresik. Én pedig nem vagyok támogatott, mivel van még fél évem a suliból. Pénz nélkül költözni nem lehet. Így csak a tűrés marad, jól gondolom?


2010. szept. 10. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A húgod nem érzékeny lelkű, hanem elkényeztetett.

Hány éves vagy? Tényleg olyan rossz a helyzet, hogy költözni kell? A munkakeresést ne add fel, szerintem csak az nem dolgozik, aki nem akar.

2010. szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon úgy tűnik, hogy igen.
2010. szept. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok. Szüleimmel próbáltam nem egyszer beszélni, mindig az a vége, hogy húgomat védik. Már meguntam. Már sajnos annyira rossz, hogy költözni kell. Mert nem bírom nézni ahogy ... múltkor is délután 5 fele elmegy itthonról. Apám kérdezi: mikor jössz? Erre ő majd reggel, egyre ért haza, és semmi telefonálás vagy balhé nem volt belőle. Én meg elmegyek este 8-kor, mikor jössz? kérdés nekem is, mondom legkésőbb éjfél, ha már éjfél után 2 perccel nem vagyok otthon hívnak, hogy hol vagyok.

Pedig nem én buktam meg középiskolában minden éven, hanem húgom, nem én törtem el itthon számtalan dolgot, például a több tízezres robot gépet. És még is ő van védve. A pénzről ne is beszéljünk, mert én szégyellem magam, hogy nem találtam eddig munkát, ezért nem kérek itthon egy fillért se, inkább felvettem a diákhitelt, de ha neki 100 ezer kell, meg kapja, akkor is ha éhezik a család, utána meg apámhoz vágja, "Én nem kértem." Nekem esett rosszul. Úgy szeretnék el menni innen, de pénz nélkül semmi esélyem. A diák hitelemből szabad felhasználásra 70 ezrem marad amíg nem találok munkát. A többi a sulira megy.

2010. szept. 10. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
24 évesen nem ezen kellene nyavalyognod, hanem a saját lábadra kellene állnod. Ne a hugoddal hasonlítsd össze magad, hanem magaddal. Szerintem eltúlzod a dolgot valószínűleg, a testvéri szeretet pedig nem nagyon merül fel nálad. Ennyi idősen, felnőtt fejjel nem kellene rinyálni, hogy házimunkát kell végezned, hiszen otthon laksz.
2010. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Utolsóval nem értek egyet. Én 25 vagyok és most diplomáztam, munkám nincs, otthon lakom. Minden nap én mosok , mosogatok, főzök , takarítok, stb.stb. Elhiheted, hogy nagyon nagyon unalmas, hogy a 23 éves húgom nem segít be.

Tanácsolni azt tudom, hogy ne add fel, kár hogy így elkényztették a húgodat, én is szeretnék minél hamarabb lelépni itthonról, amint munkám lesz...

2010. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudj kedves, de ismersz egyáltalán? Tudod, hogy én miken megyek keresztül minden nap?

Nagyon szívesen meghallgatom a tanácsodat, hogyan próbálják meg lábra állni? Ha sehová nem vesznek fel dolgozni, már a barátok, ismerősök segítségét is kértem, ha tudnak valamit szóljanak. De prostituált nem lesz belőlem hidd el. Számtalan céghez beadtam az önéletrajzom. Mindegyik válasza az volt, hogy nincs nekem való munkájuk, önéletrajzomat megőrzik és majd értesíteni.

Nem nyavalygásként tettem fel a kérdést, hanem pont azért, hogy ha valakinek van hasznos tanácsa azt örömmel veszem. Nekem nincsenek milliomos kereszt szüleim, akik berakják majd a se*gem egy irodába, ahol majd milliókat kereshetek.

2010. szept. 11. 15:23
 7/7 A kérdező kommentje:
15.02-es kedves hozzászólónak írtam.
2010. szept. 11. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!