Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted most több nő nem...

Szerinted most több nő nem akar gyereket, mint régen vagy csak többen merik felvállalni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Is-is
2022. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Én sokat kérdeztem szülőket nagyszülőket is hogy akkoriban mennyire akartak családot, bár körítéssel de kivehető volt a válaszukból hogy akkoriban kinézték a hajadon vagy nőtlen embereket, és ezt megelőzve tudták úgymond a kötelességüket a régiek, így házasodtak akivel megvolt a szikra.


Azért a kései 70-80as években még egyáltalán nem volt szokás felcsinálva ott hagyni a nőt, egy fiatal csajért cserébe, ma elég a hírekbe belenézni, vegyünk alapul egy Nádai Anikót 33évesen két külön embertől van gyereke, a nő is olyan amilyen, és eddig csak szélhámosokkal állt össze.

29F

2022. febr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem alapvetően többen gondolkodnak el azon, hogy akarnak-e... anno sokan szerintem úgy vállaltak gyereket, hogy "minden nő ezt csinálja" / "ez az élet rendje". Ehhez persze azért hozzácsapódik az is, hogy aki tudta, hogy nem akar, sem merte feltétlenül felvállalni, mert nagyon kinézte magából a társadalom, ill. az is, hogy a feminizmus megjelenésével több nő elkezdte effektíve végiggondolni a saját helyzetét, a szülei helyzetét, hogy mivel jár a gyerekvállalás, hogy milyen a női-férfi kapcsolat egy tipikus régi típusú családmodell szerint működő családban (hogy a nő akkor már ANYA kell, hogy legyen, ne cicomázkodjon, vágassa le a haját... de ne legyen mérges férjurára, aki ilyenkor elment k...zni a 20éves formás hosszúhajú városk...jához vagy megdugta a szomszéd lányát; hogy a gyereknevelés 100%-ban anyuka nyakába szakadt, kiv. ha a pofonosztásról volt szó stb.), és volt, aki alapvetően nem lett volna a gyerekvállalás ellen, de emiatt nem mer(t). Ma meg már ugye simán dobbanthat is apuci, otthagyva anyut a gyerekkel, és még trükközik is a munkája bejelentésével, hogy a gyerek minél kevesebb gyt.-t kapjon...
2022. febr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Többen nem akarnak.
2022. febr. 22. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
En amiota az eszemet tudom akarok gyerekeket. Van egy bnőm ő is mar 32 de nem szeretne. Nem indokolja meg igazából miért csak azt mondja h ő így boldog és kész. Van két munkája ferje lakása, sokat edz elfoglalja magát. Nekem borzaszto jó nagyszüleim voltak lehet ezért alakult ki bennem h én is jo nagymama szeretnék majd lenni
2022. febr. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Még most is van sajnos aki szüli a gyereket a semmire. Van neki 6 gyerek 6 másik pasitól és egyedül neveli meg veszi fel a segélyt meg sír h neki milyen rossz... Csak megkérdezném h miért nem lehet gumit húzni legalább a 2. Gyerek után...


Sok nő van aki realisan és sztem okodan látja h nincs pénz, a semmire nem akar stb van aki csak hiú mert jajj oda az alakja amúgy meg klappolna neki minden



Velem most azért szakítottak mert azt mondtan nem akarok gyereket és meg is indokoltam.

-szarul keresek


- van házam de fel sincs újítva, átkéne alakítani az megint nem 5 ft ..

- nincs segítségem ha lenne valami


- lakóhelyemtól 60 kmre dolgozok( mert nem gyár és itt jobban keresek) hogy oldjam meg a gyereket oviba? Biztos megtudnám talán

- ígyis faradt vagyok és kimerült nem még ha nonstop vonyítana


- fizikálisan is levagyok robbanva nem kell minden szart örököljön


- egyszerűen nem izgatnak a gyerekek...nincs bennem anyai ösztön. Ha állatot látok egyből elolvadok ha gyereket látok azt mondom nehogy visongjon...



Korrekt érvek de a pasi se nyugtatgatott h pl. A pénz miatt ne aggódjak meg segít stb...


Na ha egy ilyen problémanál inkább elmenekült akkor ha a gyerek sírasát nem bírja akkor megy el mert neki nemfaja akkor mit csinálok?


Hát kösz de nem...

2022. febr. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

vegyünk alapul egy Nádai Anikót 33évesen két külön embertől van gyereke, a nő is olyan amilyen


Szeretnél te ilyen nőt, mint Nádai.


A szomszéd fogatlan marinak (jó, nem MAri, Csilla) négy van, négy apától. Az ötödik azért úszta meg, mert mielőtt terhes lett volna, a apsi meghalt motorbalesetben. A legidősebb gyerek 23 éves, a legkisebb 4. Úgyhogy nem is régi történet.

Nem mai dolog, hogy több apának szülnek.

2022. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%

"Szeretnél te ilyen nőt, mint Nádai."


Miért akarna valaki olyan nőt? Komolyan nem értem.


Ez kb. olyan, mint Szinetár Dóra, akinek már a harmadik gyereke van a harmadik apától. Valahol ez se normális.

2022. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem régebben nem merték felvállalni, hogy nem kell, nem akarnak. Illetve el sem jutottak oda, hogy gondolkozzanak ezen.
2022. febr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
99%

Én elég régi vagyok a 70+ évemmel, de régen, (az "én időmben") úgy 55-60 éve nem is volt opció, hogy valaki nem akar gyereket.

18 év körül férjhez mentek a lányok, de előtte a házasulók között szóba sem került a gyerektéma, mert természetes volt, mint az, hogy levegőt veszünk. Csak annak a párnak nem volt gyereke, akiknek nem lehetett.

A lényegét a dolognak a 9-es tökéletesen megfogalmazta.

2022. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!