Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem divat már felvenni...

Miért nem divat már felvenni a férj nevét házasságkötéskor? Pl: xy-né. Hallottam már hogy régimódi. Ha pl a kötőjeles verzió lett volna régen divat akkor az most ciki,ódivatú lenne? Ciki ha egy fiatal lány xy-né?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 17:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
90%
Mostanában kevesen veszik fel a férjük nevét ilyen formában, azért szokatlan. Ettől függetlenül döntse el mindenki maga, hogy mit szeretne. Aki egy házassághoz elég érett, annak ne az legyen a szempont, hogy "ciki"-e.
2021. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
39%
En xne leszek 🥰
2021. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
74%
Ez azt sugallja, hogy a feleség teljesen alárendelt lesz az "urának" és az identitásának nagy részét elveszti.
2021. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
86%
Számomra is olyan ez az xyné, mintha a nő a férfi birtoka lenne. Én biztos nem változtatnám meg a nevem, ilyenre meg főleg, van sajátom. Az, hogy másnak mi a neve, teljesen hidegen hagy, a lényeg, hogy neki tetsszen.
2021. márc. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
76%
Nekem parom csaladneve nekent es a sajat nevem lesz
2021. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
83%

Az XYné az annyi hogy a nevében benne van, hogy házas. Azaz olyan minta Hosszú Fülü Kata, Vékony Józsi, Erős Pista, Dagadt Dénes stb..

Én feleslegesnek tartom és ha valaki úgy veszi fel, hogy pl.: Kovács Péterné akkor olyan mintha a férje nevér előrébb helyezné és az övé már nem is számítan. Azaz bemutatkozik egy idegennek és a férje nevét elöbb mondja mint a sajátját. Azaz Péternének hívják és nem Klárikának

2021. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
85%

Nekem anyukám -né. És mikor a diplomáját átvette feleségként 45 évesen, akkor döbbent rá, hogy milyen rosszul választott nevet. Az angol verzióban szerepel a keresztneve is stb, és nagyon bánta, hogy magyarul csak xyné.

Akkor elgondolkodott, hogy talán nevet módosítana, de aztán elengedte, mert amúgy nem volt baja a nevével, de azóta praktikusan úgy használja nevét, hogy apu vezetéknevét és a saját keresztnevét mondja (ha gyorsan kell bemutatkoznia társaságban).

Nekem kötőjeles lett a nevem, jobb így. Belőle és belőlem is maradt így elég. :D

2021. márc. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
67%
Én ismerek egy fiatal huszonéves nőt, aki felvette teljesen a férje nevét. Nem vidéki, budapesti. Szóval lehet hogy újra divatba jön. :D
2021. márc. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
87%
Én nem fogom felvenni a párom nevét, mert van sajátom, amit születéskor kaptam. Nem ezen múlik egy kapcsolat.
2021. márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 PetheD ***** válasza:
95%

Régente nemcsak a viselet, a fejfedő, a gyűrű, hanem a név is "árulkodott" viselője társadalmi állásáról, családi állapotáról. A nőknél hangsúlyosabb volt ez, de a férfiaknál is meg volt határozva, milyen kortól illik kalapot hordani. Ezekben a szokásokban van jó és rossz egyaránt.

Nem tudok egyértelmű választ adni, de valószínűleg az alá-fölérendeltségi viszony elkerülése miatt. Teljes neves változat is létezik, pl. Kovács Józsefné Horváth Teréz. Viszont arra is van példa, hogy a férje vezetéknevét veszi fel a feleség, "megtagadva" a sajátját.

2021. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!