Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már egyáltalán nem tudom, mit...

Már egyáltalán nem tudom, mit csináljak, hogyan érveljek! Miért akarják minden áron megakadályozni?

Figyelt kérdés
Szóval kiválasztottam egy adott hivatást,amit nagyon szeretnék,tudom,hogy képes lennék elvégezni az egyetemet és vagyok elég szorgalmas hozzá.Tavaly 4,75 volt az átlagom és a szüleim mégis elégedetlenek voltak velem,mondták,hogy én mindig a barátaimmal lógok,meg hogy lehetne az 5,0 is.Gimnazista vagyok és szerintem ilyenkor a 4,75 se megszokott.A barátaimmal való időtöltést meg nem zárja ki a tanulás szvsz.Nem akarnak arra az egyetemre engedni,mert szerintük úgyis kibuknék.A felvételi tantárgyakból kitűnő vagyok,amiből eddig nem voltam jó,abból javítottam.Szerintük nem álmodoznom kéne.De én nem álmodozom,hanem dolgozom is!Hogy győzzem meg őket,mit mondjak,mit csináljak?Segítsetek,mert már alig bírom.
2010. szept. 12. 14:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszönöm,nagyon kedves vagy : )) igen,pont ez az.hogy én nem azért akarom ezt csinálni,h zsebre tegyem a pénzemet aztán meghaljanak a kezem alatt x-en...én a hivatás miatt csinálom,a gyógyításért,én kedves,jó orvos akarok lenni,aki nem csak vizsgál,de gyógyít,testet és lelket egyaránt.mert a mai világban 1 apró kedves szó is fontos....és én összesített természettudományi versenyen első voltam,mindig azon aggódnak,hogy nem vagyok elég,semmit se tudok...kitanultam egy egész anatómiai atlaszt jegyzetekkel,amiket innen-onnan ismerősöktől összevadásztam,TITOKBAN... : ((
2010. szept. 12. 15:59
 12/13 anonim ***** válasza:
Mielőtt azt mondanám hogy a szüleid ilyenek vagy olyanok,arra lennék még kíváncsi,hogy milyen szakmát szeretnének ők neked?Am szerintem attól félnek,hogy nem lesz elég pénzük hogy segítsenek,vagy sok rossz tapasztalatuk van az orvosokkal.Megkérdezted már tőlük,hogy mi bajuk az orvosokkal?Esetleg azt is megkérdezheted,hogy nekik a nagyszüleid választottak szakmát?
2010. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Pendulum92 ***** válasza:
Sikerült menned egyetemre? Mi a helyzet most?
2012. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!