Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megakadályozni egy...

Hogy lehet megakadályozni egy házasságot?

Figyelt kérdés
Egy barátom lánya készül férjhez menni egy egy nálánál fiatalabb, vallási szektához tartozó férfihoz. A csajnak teljesen átmosták már a agyát, és a van két pici gyereke is. A pasi észrevételeink szerint még pedofil is. Mindez külföldön van. A barátom volt felesége nem mer, vagy nem tud lépni, mert fél hogy a lánya , még inkább eltiltja tőle az unokákat. Mire pedig ők is nagyok lesznek az ő agyukat is átmossák.
2010. ápr. 18. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem KAMU a kérdés, de, azért válaszolok rá!:)


A szektákat rendszerint egy mágikus erő védi, ezt a mágiát csak ellenmágiával lehet, megtörni, úgy gondolom, ha felolvasod Gyurcsány Ferenc Öszödibeszédét, megtörik a varázslat.


Ha nem kamuzol, akkor remélem nem veszed komolyan, amit írtam.

2010. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek apját kéne bevonni a dologba. Ő meg tudná akadályozni, hogy a gyerekek külföldre kerüljenek.
2010. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kamu!


Az Barát édesanyám élettársa. Az ő előző házasságából született lánya készül férjhez menni. A lánya és az unokái is kinn élnek Svájcban. A gyerekek apukájával próbáluk már felvenni a kapcsolatot eddig sikertelenül. Mikor nyáron kinn voltunk , már akkor gyanús volt, hogy a csajjal és a pasijával nincs minden rendben. Hazajövetel után az apját úgymond megtagadta. A volt feleség pedig szólt, hgy a lány valami vallási szektába készül.

Ha valaki esetleg tud valami olyan jogszabályt, vagy hasonlót, (pl gyermekveszélyeztetés) kérem jelezze.

2010. ápr. 18. 17:11
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Beszélj egy ügyvéddel, aki gyermek és családjoggal foglalkozik.
2010. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyar állampolgárok-e?

Mert akkor a gyermekek apja kérheti a gyermekelhelyezés újratárgyalását a veszélyezztetés miatt, de ugye az idő és addig bármi történhet.

Vagy a lány apja, a Barát kérheti lánya gondnokság alá helyezését, de ahhoz pszchiátriai szakvélemény (is) kell..

2010. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Beszéltünk már magyarral, de az nem tudta a svájci jogrendet. Egy svájcit meg nem könnyű előrittyenteni a kapalból , meg gondolom , nem is két forint. Az esküvő híréről pénteken kaptunk hírt. Akkor tájékoztatták a volt feleséget is. Az esküvő jövő hét péntekre van kitűzve.
2010. ápr. 18. 17:16
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Első: annyira jót nevettem!!! Köszönöm.... még mindig alig tudok gépelni.

Kérdezőnek: milyen szekta konkrétan? Mert én komolyan veszem a kérdést, de nem biztos hogy annyira forrón eszik a kását... hallottam én már szektázást teljesen normális helyekre mondva is, és persze kevésbé normálisokra is, de ott sem történt agymosás.... és persze vannak a legdurvább esetek is. Tudod a nevét? Utána lehet esetleg NET-en nézni, hogy mi ez? Konkrét példa hogy valakinek tönkretették az életét? Mert egyébként felnőtt ember.... nehéz lesz bármit tenni.

2010. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kettős állampolgár a lány, de a gyerekek svájciak
2010. ápr. 18. 17:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor nemzetiközi jogász?
2010. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
*nemzetközi
2010. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!