Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a házasságunkkal, ha...

Mi lesz a házasságunkkal, ha így megy tovább? min változtassak, rengeteg hibát követek el?!

Figyelt kérdés

megpróbálom rendesen leírni a gondjainkat.


1. öt hónapos kisbabánk hónapok óta beteg, vittük orvostól orvosig, mi baja, most a héten végül kiderült, már jobban van, de én már teljesen tönkrementem az elmúlt időben etől.


2. anyósomék nagyon közel laknak, na eből több gond is adódik, állandóan itt ül a nyakakon a mama, de persze nem segít semmit, közbe3n az egész családnak azt szajkózza, mennyit segít!


3. sokat csesztetem a férjem, azt szeretném, ha kicsit segítene a gyerek körül, de ő lustibb típus és inkább elfekszi, amíg én százfelé szakadok.


4. már anyósék miatt is csesztetem a férjem... :( , de én fogjam be, milyen jó, hogy közel laknak. ( anyagiakban sem segítenek, pedig nem állunk jól, de még csak egy játékot sem vettek a kicsinek, de az egész városban azt hallgatjuk, hogy nekünk anyósom vásárol ((?????))


5. idegbeteteg vagyok már teljesen, kicsit félek, hogy kezdek belemenni egy szülés utáni depibe, mert igaza van a férjemnek, hogy ár tnyleg nem vagyok normális. rá persze nincs már energiám 40 kg-ra lefogytam, semmi nőiességem nincs sajnos.na ezen is változtatnom kellene!


a férjem közölte, hog nagyléptekben haladunk hátrafelé, és ő már nem bírja ezt idegileg elviselni. este üljünk le és beszéljük me4g, min változtassunk.


nagyon szeretjük egymást és látom, hogy nekem is sok dologban kell változtatnom magamon, de hogyan is kellene elkezdenem? ki kellene picit pihennem magam, talán másképp látnám a világot, de erre hogyan lehetne lehetőségem? anyósom csak addig vigyáz a gyerekre, amíg jó kedve van, de sem tisztába nem rakja, nem is eteti meg, tehát az ellátásában nem vesz részt, pedig már többször ajánlottam neki/kértem tőle, hogy amíg én megcsinálom ezt vagy azt, legyen szíves megetetni.

amúgy nincs közöttünk rossz viszony, de már nagyon sok belőle, meg a túlzásai és hazudozások mindenfelé.

szóval ha néhány órára vigyázna a picire, kicsit tudnék pihenni... hagynám a házimunkát a csudába, nem bántana, ha nem ragyog a lakás. hogy vehetném rá, hogy ebben segítsen?



és amúgy így összességében szerintetek mit tegyek?


2010. szept. 12. 15:22
 1/4 anonim válasza:
100%
Te nem vagy hibás,jó anya vagy! és gondoskodsz a családodról! egyszer hagyd hogy a férjed maradjon otthon és csináljon végig mindent az anyjával!
2010. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Közel vagytok az összeomláshoz, ezért azonnal cselekdni kell. Először talán az anyósodat kellene távol tartani, mert inkább csak kritizál, hátráltat, nem lehet rá számítani. Össze kellene fognotok a férjeddel és a gyerek feletti aggodalmat, ápolást is /ha kell/ megosztani egymás között. Pihenned is kellene! A depressziót hessegesd el, mert végül beleesel. Beszélj őszintén és nyíltan a férjeddel. Mondd el a félelmeidet és kérd a segítségét.
2010. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
a te szüleid hol laknak? barátnő? testvér? bárki aki igazi segítség lehet azzal beszélj!
2010. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én szüleim a szomszéd ajtóban laknak, szemben, de az első volt, amikor átköltöztünk, hogy megmondtam anyunak, nincs átjárkálás, külön életet élünk! Egyszer adtam neki kulcsot, hogy locsolja a virágot, amíg nyaralunk, az lett a vége, hogy láttam a nyomait, meg a takarítgatását, meg egyéb dolgokat. Most már kulcsot sem kapnak. NIncs ebből harag, azóta jóban vagyunk. A gyerekem nevelésébe se engedem, hogy beleszóljon.Mondtam neki, ha nem tetszik a rendszer, nem kell beszélnünk.Kénytelen volt elfogadni.

A férjednek ideje lenne egy kis munkát adni otthon, elvégre ő csinálta a gyerek másik felét nem? Az Ő gyereke is. Ideje aktiválni, lehet hogy azért nem segít neked, mert látja, hogy te is vígan meg tudod csinálni és nem szólsz neki.

És még egy fontos tanács. Ne engedd anyósod a közeletekbe és mondd meg neki a véleményedet. Tuti meg fog sértődni, de egyszer majd megbékül, ha akar, persze ehhez a férjednek is bele kell egyeznie.

2010. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!