Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim elválnak és én...

A szüleim elválnak és én apukámmal akarok maradni. Mi történik ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sokat sírok mostanában mert én azt szeretném, hogy el se váljanak. Mindig nagyon büszke voltam a házasságukra, amióta csak tudom mit jelent a házasság meg szerelem.Jó ez így most furán hangzik, de van értelme. A nagyszüleim szomszédok mai napig, már aszem vagy 45 éve, ha jól emlékszem. Így hát amikor kicsik voltak anyáék akkor is azok voltak. Plusz apukám csak 4 nappal idősebb anyukámnál, így kb. együtt nőttek fel. Van is egy kép róluk, ahogy 4 évesen együtt fürödnek egy kis kádszerű izében. Aztán aszem 13 évesen lettek szerelmesek először, de aztán amikor gimisek lettek szakítottak olyan 17-18 évesen vmennyi időre. És végül 22 évesen házasodtak össze. Mindig is imádtam, ha múltukról meséltek, mert olyan sok minden és szép dolgok történtek velük. Nekem mindig úgy tünt, hogy nagyon szeretik egymást, néhány hónapja max.egy éve még arról is hallottam beszélni őket, hogy jó lenne még egy gyerek, amíg nem lesznek 40 évesek. Most meg...😢 Anyukámról kiderült, hogy van valakije. Azóta se bírom felfogni. És apa se nagyon. Jelenleg apukám egyedül van albérletben, de árulják a házunkat és aztán, ha valaki megveszi anya összeakar költöztetni a szeretőjével. Nekem már az is betett, hogy elválnak, az külön nagyon fáj, hogy eladják a házat, amihez millió emlék köt. És akkor még anya összeköltöztetne egy idegennel, akivel közösen kicsinálták apát és mindent így tönkre vágtak. Akármennyire is sajnálom és rossz még belegondolni is, de ha anyának ez kell menjen, de én apával akarok élni. Amúgy is nagyon sajnálom és haragszok is anyára. Apának már mondtam, ő azt mondta ezt majd még átbeszéljük. 16 éves vagyok, lassan 17. Nem dönthetek én? 1 év 2 hónap múlva úgy is nagykorú leszek, miért szenvedjek addig egy idegennel? Akit még gyűlölök is. Anyán meg látom, hogy nem lát a nagy szerelemtől. Ezzel is csak bosszant, mert apa meg 1000%, hogy szereti őt.💔 Az a bajom, hogy ha anya megtudja azt fogja hinni sztem, hogy apa befolyásol, de ez nem igaz, mert ő egyszer sem említette ezt meg mióta elköltözött. (Előtte se am) De tudom, hogy örülne neki, mert vele valahogy mindig is jobban kijöttem.

Aki volt ilyen helyzetben (válás, új pasi, költözés, szülők közti választás meg ilyenek) hogyan alakult a dolog? Ennyi idősen volt már beleszólása? Mennyi idő feldolgozni egy ilyesmit? A barátaim közt, akinek elváltak a szülei mindenki az anyukájával él azóta, de ez nem valami szabály ugye? Simán lakhatok tovább apuval és találkoznék mondjuk heti 3x anyukámmal. (Ahogy most apával) Lehet így is csinálni ugye??


2022. márc. 6. 08:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen már figyelembe veszi a bíróság a te kívánságodat. Ha nem is automatikusan, de jó eséllyel úgy döntenek, hogy apuddal élhess, ha nincs ezt akadályozó körülmény.
2022. márc. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Figyelembe fogják venni mit akarsz. De anyád, mint nő, aki simán megcsinálta ezt a családjával, téged is le fog xarni. Ha megtudja , hogy apáddal akarsz menni, valószínűleg marhára össze veszik majd veled, mert cikinek fogja akkor már gondolni, hogy a lánya nem akar vele maradni. Az is lehet, hogy megpróbálja telebeszélni a fejed, hogy apád volt rossz.
2022. márc. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
9%

Ha nemsokára leszel 17, akkor hogyan leszel 1-2 hónap múlva nagykorú??😱


Amúgy az 1es jól írja..

Ha apád hajlandó erre, akkor a bíróság figyelembe veszi.

2022. márc. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
#3, 1 év 2 hónap, nem 1-2hónap, félreolvastad :)
2022. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
Anyával maradtam. Neki is lett új párja, aki tök jó fej. Akár csak apának a párja, aki miatt elhagyta anyát. Mára mindannyian újra házasodtak. Szeretem őket. Kiderült, hogy annak ellenére, amit mi láttunk rettenetes volt a házasságuk és mindketten csak szenvedtek. Jobb nekik külön. Mindketten boldogabbak mostmár annál amilyenek valaha is voltak. Igen, anya szenvedett az elején és haragudtam apára amiért félrelépett az új nőt meg egyenesen utáltam.. Aztán felnőttem, sokat beszélgettünk és kiderült, hogy azért anyát se kellett félteni, tett ő is bőven olajat a tűzre. Hosszú távon mindenkinek jobb lett.
2022. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és bocsi, hogy hosszú lett a szöveg. Igen, igen május elején leszek 17 és jövő májusba pedig 18. Én azt nem tudom pontosan miért történt az ami most van vagy ki mennyire hibás. Csak azt tudom, hogy apukám nagyon szeret minket, ő mesélt jobban a múltról is meg, hogy már 13 évesen milyen halálos szerelmes volt anyukámba meg, hogy egy teljes nyáron át ingyen vágta náluk a füvet akkoriban, mert olyankor tudta, hogy anyukám nézi az ablakból. És ezekről mai napig olyan boldogan mesél. Ő romantikusabb tipus azt hiszem, mint anyukám:) Meg millió dolgot mesélt még, ami olyan szép. :) Leélhettek volna szószerint egy életet együtt, de anyukám mást szeretne. Mondhat nekem bármit apukámról, de az nem igaz, hogy rossz volt hozzá. Plusz, ha ennyire nem szereti őt tavaly miért beszélgettek annyit arról, hogy még lenne egy utolsó esély (a koruk miatt) egy második gyerekhez? Nem értem én ezt, de ha tőle kérdezem azt mondja az ő dolguk. Ennyire jó fej tud lenni, sztem nem csoda, hogy apukámhoz húz a szivem. Ő legalább beszélget is velem nem csak parancsolgat meg leráz, ha kérdezek valamit. Szeretem én anyukámat is, de ááá...szörnyű, amilyen mostanában lett.
2022. márc. 6. 09:21
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

"Apának már mondtam, ő azt mondta ezt majd még átbeszéljük. "

"Az a bajom, hogy ha anya megtudja azt fogja hinni sztem, hogy apa befolyásol, de ez nem igaz, mert ő egyszer sem említette ezt meg mióta elköltözött. (Előtte se am) "


Nem akarlak kiabrantitani, de kb biztos, hogy apád nem akarja, hogy vele élj.

2022. márc. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha apad halogatja a döntest v igeretet, akkor messze nem biztos a dolgában...


A régi szerelmi ügy3ketcmeg tök felesleges újrarágni...

2022. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%

#6: nincs olyan, h csak az egyik fél hibás egy megromlott kapcsolatban!

Ha minden tökeletes lett volna, akkor anyad nem lep felre.


Gyerekkent nemnláthatsz bele a teljes eletükbe..

2022. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

Nagylány, egyelő - úgy tűnik -, hogy anyádat hibáztatod mindenért, pedig egy házasságot mindig ketten szúrnak el.

Egy kicsit hamarabb kell felnőnöd, mint szeretted volna, de hidd el, menni fog.

2022. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!