Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A saját anyám azt mondta,...

A saját anyám azt mondta, nyugodtan öljem meg magam (?)

Figyelt kérdés

... és a húgom meg örömmel követne a halálba.


Már évek óta küzdök az öngyilkosság gondolatával, de egy sikertelen próbálkozás óta nem kíséreltem meg. Ez volt majdnem 10 éve. Azóta magamban tartom, mert a családunk egy undorítóan toxikus, mindenkit gyűlölő és lenéző család.

De ma kicsúszott a számon, mert már nem bírtam magamban tartani és azt válaszolta, nyugodtan öljem meg magam.

Én szeretem őt minden hibája, rossz tette ellenére, de segítséget vártam tőle, nem ezt. Ha nincs a húgom velem, lehet, már tettem volna magammal valamit, de ő azt mondta, ha én megteszem, ő is. Ő még csak kisgyerek, ilyen nem is szabadna, hogy a fejében járjon és gyűlölöm, hogy neki is ezeket kell átélnie.


Meg akarok halni, de senkit se akarok magammal rángatni, főleg őt nem, aki jobb életet érdemel, mint a család összes tagja összesen. Velük ellentétben az ő szíve aranyból van, és mégis ő szenved a legtöbbet... és itt vagyok én, aki képtelen saját magán túllátni és cselekedni, mert annyi energiám se maradt, hogy megmozduljak. Le akarok dőlni és soha többé felkelni. Nem akarok emberek közé menni, nem akarom, hogy lássanak. Bűntudatom van, hogy létezek és ezt csak a halál gondolata tudja elűzni.


... És ebből elegem van. A húgom fontos nekem, ő érte talán még képes vagyok felkelni a mélyből, míg nem késő. Már úton voltam efelé, az utóbbi hetekben kezdtem kicsit szebben, színesebben látni a világot, végre képes voltam emberekkel beszélni anélkül, hogy pánikolnék, de ez most visszarántott oda, ahol voltam.

Nem tagadom, hogy felnőtt vagyok már és az anyámmal élek, mert arra nincs elég erőm, hogy éljek és küzdjek. Szégyellem magam, undorodok magamtól, hogy számos lehetőség állt kiskoromban előttem, de hagytam mindet elúszni és hagytam magam tönkretenni.


Segítséget akarok, hogy a húgomnak segíthetsek de félek is a segítségtől és attól, hogy még jobban lenéznének, hogy ennyi ideig semmit se tettem...



2022. márc. 7. 15:54
1 2 3 4
 1/31 NTBS ***** válasza:
86%
Ne TEDD! Sok küzdelem van az életben, de az öngyilkossággal csak magadat fosztod meg a jövőtől, ami szép is lehet. Csak tenni kell érte sokat.
2022. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%
Ugye 97 éves vagy? Mert ha nem , akkor mi akadályoz meg abban h. a holnap jobb legyen, mint a ma?
2022. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Heló!


Lelkisegélyszolgálat: [link]


Vedd fel velük a kapcsolatot és kérj segítséget. Ők tudnak segíteni abban, hogy hozzáértő, képzett emberek foglalkozzanak veled.


Ez a legjobb és legtöbb, amit most megtehetsz (azon kívül, hogy hagyod, hogy segítsenek).

2022. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
67%
Nem akarok én igazságot tenni kettőtök között, de az a helyzet, hogy én is menekülök, ha valaki az öngyilkossággal való fenyegetőzéssel próbálja kizsarolni belőlem azt, amit elérni akar...
2022. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
59%
Sose mondanék ilyent a gyerkekmnek, de megértem, hogy az állandó siránkozásod egy idő után az idegeire megy valakinek és elszakad a cérna. Ki nem állhatom a hozzád hasonlókat, marha fárasztó ilyenek mellett élni.
2022. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#5 Életem során elsőnek mondtam el neki. Sosem siránkoztam, csendben tűrtem mindent, azt is, hogy a húgomat helyette kellett felneveljem, soha egy szót se szóltam. Mindent magamban tartottam, de mostanra már elegem lett és el akartam neki mondani, mert vágytam rá a lelkem mélyén, hogy tudja - bár ne tettem volna.


#3 Mindenképpen meg fogom tenni, köszönöm.


#4 Remélem, sikerrel jársz.


#2 Saját magam.


#1 Igen, ezzel tisztában vagyok, de már félek is küzdeni vagy bármit tenni. Úgy érzem, felesleges és csak jót tennék vele, ha megtenném. Bűnösnek érzem magam, hogy megszülettem. Nem akart gyerek voltam, ez az orrom alá lett dörgölve, és hibáztatom magam, amiért élek.

2022. márc. 7. 16:16
 7/31 anonim ***** válasza:
68%

OK, 10 éve volt egy öngyilkossági kísérleted. Azóta mit tettél, hogy jobb legyen és kimásszál a gödörből?

Orvos? Terápia?

Nagyszülők? Barátok? Iskolaigazgató?

2022. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%

4,5,6

Fúj, de undorító emberek lehettek. 🤮🤮

2022. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%

Anyukád ezt biztosan nem gondolta komolyan, csak nem akarta tovább hallgatni, ezért mondta. Eszembe jutott erről egy történet: a nagymamámnak volt egy barátnője, aki egyszer odament hozzá gyógyszerekkel (olyan

okkal amiket ha bevesz meghal) és azt mondta neki, hogy nemsokára be is veszi őket a nagymamám meg győzködte, hogy ne vegye be. Amikor apukámnak elmesélte ezt a történetet, ő azt mondta erre, hogy legközelebb mond neki édesanyám, hogy vegye be most rögtön.

Na szóval remélem érted, amikor valaki ilyet mond azt nem szó szerint érti.

Ha boldogtalan vagy, akkor változtatnod kell és sosem késő! Ne félj a segítségtől, ahogy megy előre az idő valószínűleg egyre jobban félni fogsz, pedig nincs értelme, nincs mitől félni.

Én nem lenézem, hanem felnézek azokra az emberekre akik mernek változtatni és tesznek azért hogy olyan életet éljenek amilyet szeretnének.

2022. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
És mit mondott a pszichiáter, akihez a súlyos depressziód miatt természetesen és nyilvánvalóan jársz?!
2022. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!