Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rasszista a csaladom es engem...

Rasszista a csaladom es engem borzasztoan idegesit?

Figyelt kérdés

Szuleim eleg konzervativ, “mi mindent tudunk es megeltunk” tipusu emberek. En sem voltam sosem olyan hu de politikailag korrekt vilag eletemben, egy jo rasszista VICCEN mindig el tudok rohogni pl.

Viszont a csaladomnal feltunk, hogy neha eleg komolyan gondoljak. Ausztriaban vagyok egyetemista, most nezek uj lakasokat, eddig kolis voltam.

Azert akarnak lebeszelni egy lakasrol, mert szerb neve van a hirdetonek, es o biztosan atver majd valamivel.

Vagy egy masikrol azert, mert afrikai lenne a lakotarsam es o biztos valami link alak.

Az egy dolog, hogy en is kulfoldi vagyok es semmi jogom ilyeneket mondani, de a masik, hogy ezek engem borzasztoan idegesitenek.

Ha rajuk szolok az a valasz, hogy nagyon elosztrakosodtam es tul pc lettem utobbi idoben.

De persze nem csak ezek a dolgok vannak, otthon mjndig ezerrel megy a ci*anyozas es ne*erezes, meg azok ilyen insten atka alja emberek, ne koltozzek olyan kornyekre ahol sok a torok meg arab.

Engem ez nagyon idegesit es elegge csalodott is vagyok bennuk.

Lehet tenyleg nagyon pc lettem itt ausztriaban, de azert megis csak ez a helyes.

Pedig muvelt, doktoralt nagyvarosi emberek a szuleim

20/f



2022. márc. 7. 20:29
1 2
 11/14 anonim válasza:
35%

Személyi számítógéppé változtál?

Mi a rák ez a PC lettem?

Valami majom angol kifejezés rövidítése gondolom. Ok Szövegkörnyezetből ítélve empatikus/elfogadó vagy vmi ilyesmi.

2022. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
32%

#11 a kontextus alapján politikailag korrekt angol kifejezése, de mi a problémád az angollal mert amiről te beszélsz, az meg a “personal computer” rövidítése.


Nem kell vergődni ha te nem tudsz valamit, de intelligens ember ilyenkor csendben marad és inkább utána néz annak, amit nem tud…

2022. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

Undorító, hogy ilyen társadalomban élünk. Egyszerűen elkeserítő, hogy odáig jutottunk, hogy az alapján ítél meg valaki egy embert, hogy milyen színű a bőre. Minden nemzetből vannak jó és rossz emberek egyaránt. Ez a média műve, hogy egyes népcsoportokkal szemben nagyobb az előítélet.

Ne hallgass a szüleidre, ha neked tetszik valamelyik lakás, akkor költözz oda. Aztán lehet még be is tudod bizonyítani nekik, hogy felesleges volt előre ítélkezni.

2022. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Lehet tenyleg nagyon pc lettem itt ausztriaban, de azert megis csak ez a helyes." De közben jót nevetsz a rasszista vicceken. "egy jo rasszista VICCEN mindig el tudok rohogni pl"

Eebből nekem úgy tűnik hogy szeretnél úgy gondolkozni ahogy mások akarják de legbelül nem megy. Akár helyes akár nem, a gondolataid azért mégse teljesen PC, csak te akarod higy az legyen mert most annyira divat lett az elfogadás. Szóval szerintem egy kicsit ellentmondásos vagy.

És naív is, de ezt a korodbol adódó a tapasztalatlanságodra fogom.

2022. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!