Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is hátsó szándéka...

Szerintetek is hátsó szándéka van? Ez mennyire undorító màr?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve vagyok együtt, testvére ez idő alatt kb 4 mondatot váltott velem önszántából. Igazából általában próbált minden családi összejöveteleken ignorálni, mint ha nem is léteznék.

Felújításban vagyunk és mivel apukám kőműves rengeteget segít nekünk. Sógoromék is felújítanak, férjem régebben felajánlotta nekik apukám segítségét, aminek nem örültem, mert bunkó módon közölték,pedig erről nem volt szó, de mondták hogy pénzt biztos nem fognak neki adni...


Megmondtam a véleményem és azt is, hogy ahhoz képest hogy sógorommal nem vagyunk jóban, elég bátor kijelentései vannak apukámmal szemben. Végülis apukám elment segíteni férjem miatt.


Most fürdőszobafelújítás előtt állnak és érdekesmód sógorom nagyon kedves hozzám, most már nem ignorál, beszélget, kérdezősködik, mosolyog rám.


Úgy gondolom megint arra számítanak, hogy fel lesz ajánlva apukám segítsége,hogy még több pénzt tudjanak megtakarítani, de férjem szerint rosszul gondolom...

Igazából eszem ágában sincs megkérdezni apukámat, hogy elmenne-e hozzájuk segíteni a két szép szemükért..

Szerintetek is rosszul gondolom?

Ugyan mi másért lenne kedves hozzám?

Most komolyan ez nem undorító?



2022. márc. 12. 15:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Menjen apukád segíteni, de kizárólag pénzért. Ha ezért húzzák a szájukat, nyilvánvaló hogy a potya újításért ment ez a jópofizás. Mondjuk én egy ilyennek pénzért se....
2022. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"Sógoromék is felújítanak, férjem régebben felajánlotta nekik apukám segítségét"


Apukád óvodás, hogy onmaga képtelen valamit eldonteni, vagy a férjed valami egomanias kiskiraly, hogy ő dönt és ajánlgat más helyett?

2022. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Csak és kizárólag pénzért. Ez neki is idő, munka. Az ilyen ember amúgy undorító. Ha nem kell semmi ignorál, ha kell valami, akkor meg a seggedet is kinyalja. Volt részem ilyen emberekben.
2022. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

De undorító.

És akkor így először apukád teljesen ingyen segített?

Ezt nem egészen értem: "de mondták hogy pénzt biztos nem fognak neki adni..."

Akkor adják idegen szakembernek nyugodtan (már ha kapnak, felénk Bp. agglomerációban egy kőművesre 1,5 évet kell várni).

Szerintem jól látod, azért mosolyog rád, azért beszélget Veled, azért vesz emberszámba a sógorod, mert az ingyen segítségre számít megint.

(Van ilyen a rokonságomban, egy évben egyszer ismer meg, amikor az adóbevallását kell elkészíteni, utána leszar egy évig.)

Apud jófejségből ne segítsen. Nem ér rá, ennyi.

2022. márc. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Férjem próbált nagyzolni apukámmal ezért ő úgy gondolta, hogy bármikor ajánlgathatja az ő kis testvérkéjének.

Én nem is tudtam róla, csak közölték velem hogy ez lesz.

Apám szereti a férjem, így ezt bevállalta neki, vagyis miatta... Az a baj, hogy férjemnek sok mindent bevállalna mert annyira szereti, de ingyen nem engedem hogy elmenjen

Én is segítettem neki pénzzel amikor jött hozzánk, nem várta el de nyilván nem várom el ingyen a saját apámtól se, akkor mégis hogy állnám meg hogy ezeknek ingyen dolgozzon?

2022. márc. 12. 15:56
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, teljesen igazad van.

Na meg ha veled olyan nagy kebelbarátság lett volna már előtte is sógor részéről, akkor még talán...

De így nem. Ha pedig pénzért nem jó, akkor hívni kell külsős szakembert, aztán majd meglátják, mi mennyi.

2022. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért a férjed is megéri a pénzét...
2022. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
Az is lehet, hogy egy ideje már megkedvelt a sógorod.
2022. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

4-es. Nem teljesen ingyen, de majdnem. Közölte sógorom, hogy ők pálinkával tudnak fizetni.


8-as.

És milyen véletlen, hogy pont a fürdőszobafelújításuk előtt kedvelt meg...

2022. márc. 12. 16:27
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy emiatt lett hirtelen jófej. Kéne az ingyen munka, sőt a bármilyen munka. Mert pénzért is nehéz szakember találni.
2022. márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!