Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista apa - mártír...

Alkoholista apa - mártír nagymama ilyen esetben mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kíváncsi vagyok mások hogy látják a családi helyzetemet illetve azt, hogy mit kellene tennem. Röviden megpróbálom összefoglalni:Apám alkoholista már évek óta, anyám elhagyott még 1 éves koromban, most külföldön él. Nagyimmal és apámmal nőttem fel.Papám pár éve meghalt. Apám évek óta alkoholizál, nagymamám pedig egy tipikus mártír, aki istápolja apámat, ugyan szokott civakodni vele, de végülis mindent elnéz neki.Apám többször is megverte már a saját anyját.Engem nem bánt, velem csak üvölt. Én el fogok költözni, meg korábban is egyedül éltem már, viszont nagyim mostanában sokat sajnáltatja magát, hogy ő ezt nem bírja, ugyanakkor mindig megalkuvó, nem látom benne azt, hogy pl. ki tudná tenni apámat a házból, ezért menekülök én, már évek óta.Azt mondja hogy mégiscsak a gyereke. Egy ismerősöm szerint nagyim nem szeret engem és apámat jobban figyelembe veszi. Ti mit gondoltok erről a helyzetről és mit tudnék csinálni én?

2022. márc. 17. 14:30
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Mindenképp költözz el, minél hamarabb! Ne húzd, ne halogasd. Mert tönkre megy az életed, ha ezt nem lèped meg!

Én nem akárki vagyok, aki most próbál neked észt osztani.

Anyukám alkoholista, nagyszüleim is ott laknak és mindig anyut védték!

Mi voltunk hibásnak beállítva, én és a feleségem, hogy anyu miattunk iszik. Állandóan balhé volt, de azt te nem akarod tudni, hogy milyenek. Rendszeresen ez ment évekig, és mi csak 4 év után tértünk észhez, de azóta boldogan élünk! Hidd el, az egyetlen megoldás ez, és a kapcsolat vagy teljesen megszakítása, vagy minimalizálása! 2 havonta egyszer találkozol velük..

De nálunk olyan sérelmek vannak, hogy én most döntöttem el, hogy megszakítom a kapcsolatot anyuval és a nagyszülőkkel is!

2 éve külön vagyunk már, és fontos, hogy másik városban 12km-rel arrébb és olyan helyen ami kiesik attól a várostól, ahol ők laknak. Ez így nagyon szuper.

2 év alatt még tartottuk a kapcsolatot de ennek itt a vége!

Akárhányszor mentem , anyu részeg volt. Ha locsolni mentem, akkoris. Húsvétkor. Nála ez a természetes.


Ma már boldogan élünk ! Hidd el, vannak azok a sérelmek, amik miatt képes vagyok megtenni ezt, és még a második gyereket látni sem fogják. Megérdemlik.

2022. máj. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Most megint gáz van. Apám tegnap lefejelte nagyimat úgy, hogy ömlött belőle a vér. (Az orrából) Apámat bevitték a rendőrök 72 órára, főleg hogy megszegte a távoltartást. Én nem élek már velük, most külföldön dolgozom, nem tudok innen mit csinálni. Félek hogy egyszer megöli nagyimar hirtelen felindulásból. Mondjátok hogy szarjam le de ezt nem lehet csak úgy leszarni. Ha most megint elengedik apámat a rendőrök nagyon ki fogok akadni. Ez mád az ezredik eset hogy rendőrségi ügye van. Valószínű be is volt drogozva apám. Nagyim is mit csináljon a kis nyugdíjából költözzön el? Nem vagyunk gazdagok.
2022. aug. 21. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!