Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menni vagy maradni ez itt a...

Menni vagy maradni ez itt a kerdes? Kihasznal a csalad?

Figyelt kérdés
Aupair vagyok es ma jott a fordulopont. Rajottem, hogy nem jon be ez nekem, rosszul erzem itt magam. Leirom hogy telik egy napom. Felkelek, beagyazom a gyerekek agyat, ha bepisilt az egyik, kimosom az agynemut. Aztan szetvalogatom a szennyest, mosok, teregetek, szaritoba rakok, vasalok, hajtogatok, helyere teszem. Megcsinalom a gyerek uzsijat, berakom a taskaba, elviszem a suliba, visszajovok. Kiporszivozok, felsoprok, lemosom a konyhapultot, es a falon levo csempet meg a gazt. Rendet rakok a gyerekek nappalijaban, aztan a gyerekek szobajaban. Kipucolom a lenti wc-t, mosdot. Mosogatok, zoldseget vagok, elhozom a gyereket a sulibol, megint mosogatok, torolgetek, rendet rakok utanuk. Ez a mindennapi. Heti ketszer kitakaritom a fenti furdot es felmosok, felporszivozok a hazban. Heti egyszer leporolom az osszes kepet, a karnist, kiporszivozom a fuggonyt, rendbe teszem a kanapet, lemosom az ablakokat. Mindenhez kulon fertotlenitot kell hasznalni es ha marad egy pici folt, mar lecsesznek. En dramatizalom tul, vagy tenyleg rendmanias a no? Sajat bevallasa szerint csak maximalista. Ja a gyerek nem pakol el soha semmit maga utan es ezt most szo szerint kell erteni. Segits kerlek, mert nem tudom velem van e a hiba.
2010. szept. 13. 21:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű úgy maximalistának lenni, ha valaki más csinálja meg helyette ez a sok baromságot... Én is tiszta vagyok,de ez túlzás. Nem tudsz keresni másik családot?
2010. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Au pair vagy, nem házvezető nő. Keress másik családot.
2010. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Hú, bakker! Amiket itt leírtál, én annak a negyedét sem csinálom meg a saját házamban. Hetente függönyt porszívózni, és ablakot mosni?! Nem tudom, hogy megéri-e neked ott lenni, de ez így elég kemény. Ez az aupair nem arról szól, hogy tanulsz, cserébe segítesz ezt azt? Szerintem nem veled van a hiba.
2010. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Mire szerződtél velük? Nem derül ki, hogy a munkaköri kötelességeiden felüli pluszokat kérnek-e, vagy csak azt amit előre is mondtak és tudtál róla. Mert ha igen, akkor ne csodálkozz, hogy kérik. Ha utólag becsempésztek plusszokat, akkor hivatkozhatsz az eredeti megállapodásotokra, és visszalőhetsz vagy kérhetsz több pénzt.

Ha meg nem gáz a család, de te nem érzed jól magad, nem így képzelted, akkor jobb más munka után nézni. Ez sem mehet mindenkinek jól.

2010. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan helyek, ahol csak a gyerekekre kell vigyázni.

Persze ez sem jobb feltétlenül. Egyik barátnőm Olaszországban volt 1 évig, de kihajították, mert a gyerekek túlságosan kezdtek kötődni hozzá. Szóval hála semmi.

Ennél még a szállodai munka is jobb lenne, akár itthon is.

2010. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
én is aupair voltam.én németo-ban.én akkor azt hittem, csak velem csesztek így ki, de ezek szerint veled jobban.szerintem szedd össze minden bátorságodat és lépj.vagy hívd a közvetítő iroda kinti kirendeltségét,h találjanak másik családot, v ha magad intézted az egészet, akkor kezdj el a neten új családot keresni.rem sikerrel jársz!fel a fejjel, ettől csak jobb lesz
2010. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindezt mennyi pénzért csinálod mert talán ez itt a legfontosabb kérdés. Tudtommal az aupair a gyerekkel foglalkozik és gondoskodik róla, tehát hozza viszi játszik vele megeteti stb. Házvezetőnő más téma, de ha kifizeti azt hogy mindkettő legyél akkor talán fair. De azért jó árat kell elkérni! :)
2010. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

utolsó ne haragudj, de te álom világban élsz

maga az au pair kif finoman szólava is cselédet jelent.

nagyon ritka z, amikor nem kell semmi mást csinálni a gyerekek ellátásán kívül, és az is csak a nagyon gazdag családoknál fordul elő

2010. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

a vendéglátó családnál teljes ellátást kapsz (szállás, étkezés, külön szoba berendezve),

napi néhányórás (hetente 25–30 óra) kötelezettséged van (háztartási feladatok, például mosás, mosogatás, vasalás, portörlés, porszívózás, bevásárlás, egyszerűbb ételek készítése; gyerekfelügyelet, elkísérés iskolába, játszótérre, uszodába, különórára),

hetente két szabadnapot kapsz, bőven jut idő nyelvtanulásra, magánéletre, heti vagy havi rendszerességgel kapod a fizetésed,

szervezett nyelvi kurzusokon vehetsz részt, egy év elteltével garantáltan beszélsz idegen nyelven,

új barátokat talász, megismersz egy másik országot, anyagilag is gyarapodsz.


Ezt találtam még neked egy aupair hirdetős oldalon. Azt hiszem tényleg a szerződéshez kell igazodnod, és megnézned hog ymi van benne. Bár ezt akkor is túlzásnak találom amit veled csinálnak úgyhogy nézz utána h mi a kötelezettséged utána pedig aszerint járj el.

2010. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Konnyu hazimunka volt, persze az teljesen ertheto, de ez szerintem kimeriti annak fogalmat. Es az itteni aupairek kozul mindehez en kapom a legkevesebbet. Az a baj, hogy ilyenkor mar nem nagyon keresnek aupairt sehova. Nagy szegenysegbol jottem, minden penzem ebbe az utba oltem. Nagyon szomoru vagyok, egesz nap sirok. :(
2010. szept. 13. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!