Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet még esélyem arra, hogy...

Lehet még esélyem arra, hogy legyen valakim?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, akinek még soha sem volt barátja. Tudom ez így nagyon szánalmas, mert ebben a korban már van akinek gyereke van, de kis koromban sok olyan dolog történt ami miatt nagyon beforduló, visszahúzódó lettem.

Sokszor volt már, hogy tetszettek pasik, de plátói szerelmek maradtak. Sokszor elszomorodom, mert már piszkálnak érte, hogy miért nincs. Bulizni nem járok el, csak suliba, barátnőimmel mászkálni, de ők csinosabbak nálam (2-3 éves kapcsolatuk van) és így nem tudok ismerkedni.


Mégis ha valami új környezetbe kerülök (pl angol nyelvvizsga tanfolyam, kresz tanfolyam, új suli) mindig van aki tetszik az új emberek közül, vagy olyan akinek én tetszem. Pont mert a család piszkál, hogy mondjam meg, hogy attól mert nem jövök össze senkivel, attól még akadna akit elfogadnék? Ha dolgozni fogok lehet esélyem még ismerkedni?


2010. szept. 14. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Esély mindig van, soha nem tudhatod hol talál rád. Valószinűleg úgysem ott, és akkor, ahol és amikor számítasz rá.
2010. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én dolgozok, bár én szilveszteri buliban ismertem meg a párom!Legyél bátor,ha nem jön össze elsőre vagy olyat találsz akivel csak futó kapcsolat lesz(ezt nem tudhatod előre),ne csüggedj,tanulni kell és ismerkedni, merni kockáztatni.Biztos találsz magadnak párt,sok olyan fiatal van aki nem olyan nagy szám mégis van barátja,barátnője.Csak lény magabiztos és add magad.
2010. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még csak 19 éves vagy , nem 70 , ne aggódj még van időd :D, úgy is találni fogsz valakit :)
2010. szept. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mindjárt 19 vagyok, és nekem sem volt még. Nem azért, mert nem kellek senkinek, hanem mert én nem voltam szerelmes. Nagyon sok barátom van, imádom az embereket, nagyon jól el tudok lenni a fiúkkal is - de nem éreztem, hogy valakitől többet szeretnék, mint barátság. Egyszerűen nem találtam még ilyen személyre - nincsenek nagy elvárásaim sem -, de nem akarok azért összejönni valakivel, hogy legyen már... az nem én lennék.

Persze nem jó látni, hogy mindenki pasizik, én meg nem, na meg kifejezetten utálom, hogy mindenki olyan szemeket meresztget rám, mintha valami földönkívüli lennék, mert nincs barátom - de már nem érdekel. Hiszek a szerelemben, és jön majd,amikor jönni akar. Tudok várni, ha kell.

2010. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ez komoly, akkor te tényleg nagyon befordultál... Sokat beszélgetek emberekkel, lányokkal is, és elmondhatom, hogy ma is élnek 19 évesek úgy, hogy még nem volt senkijük, sőt, még szüzek. Azért, mert így alakult, s nem győzöm nekik magyarázni, hogy ettől ők még teljesen normális emberek, nem rosszabbak, nem érnek kevesebbet mint bárki más.

19 évesen van a legtöbb esélyed arra, hogy legyen valakid. Ehhez azonban nyitottabbnak kell lenned, amihez pedig megfelelő önismereti szinten kell legyél. Tudnod kell, mire vagy képes, mennyire vagy szép - és el kell tudnod fogadni. Amint magabiztosabb vagy, rögtön lesz valakid. Nem vagy szánalmas. Akik piszkálnak ezzel, azok felé nem tartozol magyarázattal. Egyszerűen a te életedben még nincs itt ennek az ideje. Ezt késlelteted mondjuk azzal, ha folyamatosan van "kiszemelted". Az a tapasztalatom, hogy ha valaki állandóan lefoglalja a gondolataid, ez elijeszti azokat, akik közelednének. Vagy tegyél azért, hogy a kiszemelt észre vegyen és történjen végre valami, vagy engedd el őket és adj teret olyannak, aki téged vett észre.

32/n

2010. szept. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ez a kiszemelt dolog érdekes nálam egyébként. Régen csak annyiból állt, hogy a suli leghelyesebb pasija tetszett de nem ismertük egymást mégis róla álmodoztam :D

Az utóbbi időben már olyanok tetszettek akikkel beszélő viszonyban voltam, csak ők soha sem léptek. Kb az ismerkedés szakaszában megállt a dolog. Gondolom van bennem valami olyan hiba ami miatt taszítom a pasikat.


És van abban igazság, hogy nem jó ha valaki lefoglalja a gondolataimat, mert így nem leszek nyitott. Még a tavasszal "tetszett" valaki, de ez inkább csak olyan érzés volt, hogy legyen már valaki (visszagondolva nem is tetszett annyira, nem éreztem a vonzódást). Aztán eltelt kb 1 hónap, hogy nem érdekelt senki, akkor jött mégegy. Ez tart most is. Ő minden szempontból jó lett volna, jól éreztem vele magam, de lekoptatott. Pedig azt hittem érdeklem, mert olyan jeleket vettem észre...Emiatt szoktam magamba roskadni :(

2010. szept. 14. 11:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, semmiabnormális nincs ebben, az teljesen természetes, hogy vágysz rá, de minél többet vágysz rá, annál jobb lesz, mikor rád talál. Gondolj bele mennyi szeretetet fog kapni tőled az a szerencsés fiú, annyit, hogy alig győzi majd visszaadni, és egy tartós kapcsolatnak ez jó alapja lehet. ;)

Amúgy együtt is érzek veled nagyon, mert bár nekem 17 éves koromban volt az első hosszú kapcsolatom és 21 éves koromig tartott, aztán úgy 1 éve szakítottunk végleg és ez az elmúlt egy év katasztrófa volt. Teljesen beépültem az ő életébe, az ő baráti körébe, és amikor szakítottunk TELJESEN egyedül maradtam, depressziós lettem, és teljesen esélytelennek láttam magamat egy új kapcsolatra, mert elég kicsi az önbizalmam. Már öngyilkos akartam lenni, mikor a mostani párommal megtaláltuk egymást, és egészen az utolsó pillanatig, míg szerelmet nem vallott nekem úgy voltam vele, mint te most, hogy én nem kellhetek senkinek és magányos lesz az életem. Tényleg így gondoltam és éreztem, aztán mégis!

Semmit nem kell erőltetni, te ilyen vagy és így teszed színesebbé a világot!

2010. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 10:55-ös vagyok. Egy barátnőmről mesélnék, akivel szerintem sokan cserélnének derékbőséget vagy lábhosszt és formát, jómagam is. Cserfes, nem fél ismerkedni, nyelveket beszél, világlátott, feltalálja magát mindenhol, sok barátja van, sokan szeretik, mert valóban szeretetre méltó, segítőkész. Nincs hercegkisasszony pofikája, teljesen átlagos az arca. Évek óta max. futó kalandjai meg távkapcsolatai vannak csak, ha vannak. A sok kudarc ellenére azonban mégsem adja fel, tovább keres, ismerkedik.


Jó pár közös férfi ismerősünk van, akik között akadnak facérak, csapták is a szelet neki meg nem is. Kérdeztem, árulják már el, mi a baj vele? OK, magas fokon ég, pörög, de vannak hozzá illő férfiak ettől még. És erre azt a választ kaptam, hogy az vele a legnagyobb baj ami elriasztotta őket, hogy annyira akarja, annyira kínálja magát (jó értelemben véve), hogy nekik nincs semmi dolguk, a hódítás kedvét veszi ki belőlük ezzel.


Tehát az sem jó, ha nagyon zárkózott vagy és az sem, ha teljesen nyilvánvaló, hogy kész vagy párkapcsolatra és teljesen zöldre állítod a lámpát... nem egyszerű ez, ráadásul figyelembe kell venni az aktuális királyfi habitusát is, hogy neki hogyan is jelezz vissza, hogy értsen a szóból.

2010. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!