Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem kinőttem a “gyereksz...

Úgy érzem kinőttem a “gyerekszobát”. Valaki más is érezte már így magát?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést csak azért írom ki, hogy beszélgetést indítsak, nem várok konkrét megoldást. Csak szeretném kiírni amit gondolok és kívancsi vagyok hogy mit gondoltok erről, volt/van e más is ilyen cipőben.

Szóval 21 éves vagyok, egyetemre járok és 2 éve párkapcsolatban élek. Az utóbbi két dolog gyökeresen megváltoztatta az életemet, megváltozott a rutinja az életemnek.

A probléma az hogy van kettő kicsi testvérem, és nagyon nagy a korkülönbségünk, köztünk meg 2 év van. Emiatt a családom többi részének teljesen más a bioritmusa. Ők 6-kor kelnek mert mennek a suliba a gyerekek, és este fél 8-8 között mennek aludni. Ez engem addig nem zavart amíg nem jártam egyetemre , és nem volt barátom, mert addig otthon voltam minden nap, mikor gimis voltam akkor már legkésőbb 5-kor otthon voltam. Most viszont sokszor este 8-után érek haza mert este vannak óráim az egyetemen, illetve van hogy átmegyek a barátomhoz és este 9-re hazahoz. És az a probléma hogy ilyenkor már mindenki alszik otthon, emiatt sokszor érzem magam szarul hogy én akkor érek haza, nem tudok sokszor vacsorázni meg járkálni a lakásban mert felverném a családot( a lakásunk úgy van kiépítve hogy a nappalinkban van a konyha és onnan nyílik az összes hálószoba). Aztán, nekem iszonyatosan sokat kell tanulnom az egyetemre, a családom viszont vígan elvan hétvégente , mennek mindenfele. Én meg mindig kimaradok mindenből. Egyébként a barátomnak is 10-12 évvel fiatalabb tesói vannak, de náluk vhogy más az életforma, ott nincsen az hogy este takarodó van és mindent a gyerekek igényeihez igazítanak. Úgy érzem, hogy teljesen kinőttem ezt a közeget és elég rosszul érzem magam itthon. Furcsa szituáció ez hogy a barátommal azt tervezzük hogy mikor hogyan költözzünk össze, meg gyermekvállalásról is beszélgetünk, közben meg itthon ugyanúgy vagyok kezelve mint a kistestvéreim( ez alatt azt értem hogy folyamatosan minden apró botlásom miatt leüvöltenek, ha kiöntöm véletlen a tejet a földre vagy ha útban vagyok a konyhában stb ).

Nagyon sok minden zavar ami itthon van, a barátommal sokkal jobban érzem magam, és úgy érzem hogy szintet kéne lépnem és hamar elköltöznöm, mert már teljesen más utakat járok( folytatom kommentben)


2022. márc. 26. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 A kérdező kommentje:

nagyon sok dolgot máshogy alakítanék már az életemben mint ami itthon van. Egyszerűen már az apró dolgok is felcsesznek. Pl hogy egy ócska kávéfőzőnk van, nincs 2 hétig kimosva a ruhám, amikor tanulnék nekik akkor kell fúrni, orditva játszani , sorolhatnám.

Összegezve, elég toxikus családban élek.Sajnos még nem tehetem hogy elköltözzek, mert nincs havi keresetem, de minden erőmmel keresem a lehetőségeket, mert zsebpénzem, ösztöndíjam nincs de sok dolgot kellene magamnak megvennem( pl az ebédemet hétköznap). Na meg félre is kéne tennem.

Egészen biztosan rátesz egy lapáttal, hogy amióta nem vagyok egyke, a figyelem amit én kaptam a szüleimtől konvergál a nullához, emiatt nincs túl szoros kapcsolatom velük, és a barátomtól sokkal több szeretetet és törődést kapok, emiatt is költöznék már.

Köszi ha végig olvastad. Kíváncsi vagyok a véleményedre.

2022. márc. 26. 14:44
 2/100 anonim ***** válasza:
93%

“ Egyszerűen már az apró dolgok is felcsesznek. Pl hogy egy ócska kávéfőzőnk van, nincs 2 hétig kimosva a ruhám, amikor tanulnék nekik akkor kell fúrni, orditva játszani , sorolhatnám.

Összegezve, elég toxikus családban élek.Sajnos még nem tehetem hogy elköltözzek, mert nincs havi keresetem, de minden erőmmel keresem a lehetőségeket, mert zsebpénzem, ösztöndíjam nincs de sok dolgot kellene magamnak megvennem( pl az ebédemet hétköznap). Na meg félre is kéne tennem.”


Ez mind szep es jo, de amig nincs kereseted, addig nem nagyon tudsz mit csinalni, es erdemben senkisem fog tudni segiteni se itt, se mashol.

Amit tehetsz, hogy koliba jelentkezel, osztondijat szerzel(tobbet tanulsz), beszelsz a szuleiddel az erzeseidrol, nem otthon tanulsz, hanem pl. konyvtarban es a tobbi…

2022. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
93%

“ Pl hogy egy ócska kávéfőzőnk van, nincs 2 hétig kimosva a ruhám”


Oszt’ miért nem mosod ki a saját ruhádat magadnak 21 évesen? Nem kell ám anyura várni..😀

Az ócska kávéfőzőt sem vagy köteles használni, ha nem tetszik, ne igyál belöle.

2022. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
95%

Igen ismerős érzés, mikor már tudod hogy teljesen másra vágysz.

Munka nélkül meg nehéz elköltöznöd, de tényleg csak a költözés fog változtatni ezen. Szóval próbálj megoldások után kutatni, barátoddal is beszéljétek meg ezt a dolgot.

2022. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
78%

Na, megjött a szombati toxikus család... :)


Most már tényleg mindenki toxikus, aki nem egy későnérő tini hasfájásai szerint alkalmazkodik?????

2022. márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik. Te is a mosdókagylóban szoktál pulóvert, farmert mosni? Nem hiszem. Ha meg én indítom be a mosógépet, abból is konfliktus van itthon de mindegy.

Kávéval kapcsolatban meg persze lehet igazad, de muszáj sokszor igyak hogy életben maradjak napközben( sajnos éjszakába nyúlóan tanulok és korán kell kelnem).

2022. márc. 26. 14:54
 7/100 anonim ***** válasza:
68%

#3: na igen..... ki akarja szolgáltatni magát 100%-ban, de köpköd a családjára, hogy toxikusak...


Bakker....!

2022. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
90%

Hajrá, kérdezd meg a barátodat, hogy hajlandó-e eltartani téged! És akkor mehetsz, kereshettek albit.


Vagy mondjuk elég sokan dolgoznak egyetem mellett - ez sem megvalósíthatatlan opció...

2022. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 A kérdező kommentje:
Nyolcas, mint mondtam , keresem is a munkát de nem olyan egyszerűen egyetem mellett olyat találni , ami rugalmas… alkalmin is voltam csomó ideig de ez más téma, sajnos nem becsülik meg a diákokat :(
2022. márc. 26. 14:58
 10/100 anonim ***** válasza:
75%

“ Kedves harmadik. Te is a mosdókagylóban szoktál pulóvert, farmert mosni? Nem hiszem. Ha meg én indítom be a mosógépet, abból is konfliktus van itthon de mindegy.

Kávéval kapcsolatban meg persze lehet igazad, de muszáj sokszor igyak hogy életben maradjak napközben( sajnos éjszakába nyúlóan tanulok és korán kell kelnem).”



Hármas vagyok


Volt már rá példa, amikor épp nem müködött a mosógépem. Egyik ujjam sem szakadt le:) 100 éve még mindenki teknőben mosott, és?


A kávéval kapcsolatban meg mit lehetne mondani?

Tudod, az a baj, hogy pampogsz ezerrel, hogy mi nem tetszik, ellenben TE saját magad sem tudsz felmutatni semmit. Munkád nincs, ösztöndíjad nincs, de persze a családod toxikus, mert régi kávéfőzőt használnak.


Nekem elég is volt a gyakoriból mára,

Mindenkinek napsütéses szép hétvégét kívánok! 😊

2022. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!