Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig csak a rosszat...

Miért mindig csak a rosszat látják bennem a szüleim? Megjavultam, okos vagyok, szinte kinőttem a tinédzserkori butaságokat, de még mindig csak a negatívumokat tudják meglátni bennem.

Figyelt kérdés

Régebben sok butaságok csináltam, de már évek óta igyekszem jó úton járni. Most érettségiztem, négy db ötöst (ebből az egyik emelt) és egy hármast írtam, amit simán fel tudok hozni szóbelivel négyesre. Meséltem nekik az eredményem, és nekik csak az jött le ebből, hogy "Háááármaaaaas?? Mondtam, hogy nem tanulsz eleget, lusta vagy és csak a gép előtt ülsz, stbstb."

És nem ez az egyetlen ilyen eset, az eddigi összes bizimnél ez volt, meg kb mindennél. A nővérem egy senki, én már most többre vittem, mint ő, és mégis engem hordanak le minden hülyeség miatt.

Valaki másnál is van ez így? Vagy mindenki ezt érzi?


18/L



#gyerek #lehordani
2015. jún. 4. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülő feladatának tekinti, hogy a gyerekéből kihozza a maximumot, jobbítani akar, ez a természetes. Sajnos a baj az, hogy a szülőket egyik iskolában sem képezték ki arra, hogy lehet e gyerekből kihozni a maximumot, nem volt ilyen óra! Ezért aztán mindenki úgy csinálja ahogy anno a saját szüleitől tapasztalta, bár a szíjjal verés meg szobafogság szerencsére már ritka, de megmaradt a korholás. Hidd el, hogy szeretnek (azt a lovat ütik, amelyik húz-tartja a mondás). zért éreztesd velük, hogy vártál volna egy kis dícséretet az ötösökért és nem csak a szidást. Ezt meg lehet mondani, hadd legyen már egy kis bűntudatuk. Gratulálok én is az ötösökért, csak így tovább!!!
2015. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :D

Akkor legközelebb szólok nekik, hátha felfogják egyszer, hogy rosszul esik.

2015. jún. 4. 11:18
 3/8 Költőnő? ***** válasza:
100%
apám ilyen volt. A fél életem arra ment el, h neki bizonyítsak. De sose dícsért, az epic volt h vmi jó.... A hiba az persze mindig szóvá volt téve. Ha ők is hasonlóak, annyit megtehetsz h jelzed. De jó eséllyel nem fogják érteni. Ha így lesz; próbáld meg vhogy elengedni. És ne ülj fel annak, h nem vagy elég jó. Simogasd meg te a lelked, dícsérd, becsüld magad, ha már ők nem teszik.
2015. jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszként rendetlen volt a szobán, bulizni és koncertekre jártam. Most 30 éves feleség vagyok, nem gyakram járunk el, de néha igen. Takarítási mániám van, mindig minden tip top a lakásunkban. De anyám képtelen felfogni még most is, hogy megváltoztam, és nem 16 éves vagyok, ha hazautazunk a szülővárosunkba a férjemmel, és kb félévente egyszer elmegyünk bulizni a régi barátainkkal, akkor csak annyit mondd, hogy állandóan csak bulizunk.

Amikor kiműtötték a bölcsességfogamat, és emiatt nem takarítottam, akkor látta, hogy nincs rendben a lakás, na akkor megkaptam, hogy szegény férjem, mert én nem vagyok házias.


Persze ő csak jót akar...

A múltkor azért torkolt le, mert 12 éve másnapos voltam egy eseményes, és ő mennyire szégyelte.


Most jutottam el kb odáig, hogy rájöjjek, egész eddigi életemben bróbáltam bebizonyítani, hogy igenis jó gyereke vagyok, de mindig akar valami, amibe bele tud kötni. Úgyhogy már nem fog érdekelni, hogy amiatt, hogy 16 évesen úgy viselkedtem mint egy normális 16 éves, és bulizni jártam, meg nem nonstop takarítottam, nem fogom magam rosszul érezni, bár elég szar érzés, hogy 30 évesen is az ő beszólásait kell elviselnem.

2015. jún. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Manipura válasza:
94%
"Az intelligens ember magát tiszteli, a buta másokat" Senki más véleményére ne adj. Tud, hogy ki vagy és tiszteld magad, ahogy vagy. A legtöbb szülő sajnos ilyen. Ha nem vagy egy csupa ötös, jól nevelt, bólogató birka, akkor hogyan fognak dicsekedni veled. Figyeld meg, amint megkérdi valaki egy szülőtől, hogy "és a gyerek?", ő mit kezd sorolni: jól tanul, diplomás, szép, csinos barát/barátnő, nagy ház, 6 kocsi a garázsba. Komolyan ezek a fontos dolgok? Csak a külsőségek. Miért nem azzal kezdik, hogy szabad, önálló gondolkodású, szereti az embereket, összhangban él a környezetével, szereti és tiszteli a természetet az embereket, jó lelkű, megértő... stb. Ezek számomra többet jelentenek bármilyen halott, anyagi dolgoknál. Soha nem voltam jó tanuló, de mégis elvégeztem egy egyetemet, igaz csak a minimumot hoztam, mert én nem akartam/akarok megfelelni senkinek, csak magamnak. Te se akarj, mert az megkeseríti az egész életed. Nem egy hármason múlik, hogy kiből, milyen ember lesz. Ha a szüleid ezt nem tudják, az már az Ő bajuk. De tudom, hogy milyen rossz ez, mert én is hasonló cipőbe jártam, amíg velük élsz és le nem válsz róluk, ez nagy valószínűséggel addig így marad. Bár kívánom, hogy ne így legyen....-
2015. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gyakori, hogy a szülők a saját gyereküket skatulyázzák be és lehet ez így is fog nálad maradni kérdező.


A lényeg, hogy ne nekik akarj megfelelni,hanem saját magadnak :)

2015. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikor erettsegin 9.73-at kaptam (10-bol), nagyanyam honapokig nyavogott, "hogyhogy nem voltal keeepes tizest kapniiiii? mit nem tudtaaal? latod, megmondtaaam!" En akkor mar elengedtem a fulem mellett. Van, aki tulzasba viszi a "kovetelmenyeket", az ilyeneknek ugyse lehet soha megfelelni, igy ne is probalj. Nem eri meg. Egyebkent ennek mar 20 eve, es a kutya se kerdezte egyszer se, hogy hanyas volt az erettsegim.
2015. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is ilyenek már 40 éve. Amikor nem találnak rajtam fogást jön a családom.Diplomám van, házam, 2 autónk, 2 szép gyerekünk és szeretjük egymást. Anyák napjára egyedül mentem hozzájuk. Ezt kaptam: sosem látott ismerősök dicsőítése , majd a kislányod egy majom, a feleséged nem jó anya, a fiad még nagyobb szarkupac lesz , mint te . 5 perc után otthagytam őket. Törődj bele ez van, tedd meg nekik a minimumot ami gyermeki kötelességed és ne foglalkozz velük , bár ezt elég nehéz elviselni.
2015. jún. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!