Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házassági vagy élettársi...

Házassági vagy élettársi szerződés, utólag, szülők viszonyáról, lehet -e kérelmezni?

Figyelt kérdés

Szüleim 26 évig együtt éltek, 1983-tól egész 2010-ig /halálozásukig/

Kérdésem lenne, lehet-e erről a viszonyról utólag élettársi vagy házassági, vagy bármilyen dokumentumot csináltatni. 26 éven keresztül egészségen szeretetben éltek egymással, semmi kicsapongás nem volt egyik részéről sem, ezért szeretném tisztába tenni magamban ezt a dolgot.


2022. ápr. 1. 21:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, senkit nem érdekel, hogy a szüleid házasok voltak-e vagy nem. Ezt te szégyelled. Ne fogd másra. A te fejedben kell rendet tenni.
2022. ápr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem a 70 évem alatt senki nem kérdezte, hogy a szüleim házasok voltak vagy sem. Ahogy nekem sem jut eszembe bárkit is erről faggatni.

Ha te nem mesélgetsz róla, akkor a fene sem fogja tudni, mert valójában ez ma már senkit nem érdekel.

A rokon meg mennyiben számít egy öltést is?

Miben nem mindegy? Különösen így 12 évvel a haláluk után?

2022. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Most már mindegy, igazatok van, de azért sajna vannak dolgok, amik motoszkálnak az emberben, még ha nem is érdekel kívűlállókat sem.

Ez olyan mint egy szálka a zoknimban, senkit nem fog érdekelni mert nem ő érzi, de én igen...

Lényegébe csak egy jogi lehetőségnek szerettem volna a véleményét kikérni, magyarán vagy egy nemleges válasz, vagy a paragrafust...

De TÉnyleg, köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

2022. ápr. 2. 18:41
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

23. A házasság, mint kb minden szerződés v megallapodás "két fél egybehangzó akaratnyilatkozata"


Mivel már nem élnek, így nyilatkozni sem tudnak.

2022. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!