Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes házasság előtt házassá...

Érdemes házasság előtt házassági(vagyonjogi) szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Én pl ha majd alakul szeretném bebiztosítani magam.

2020. jún. 27. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
91 szavazat
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
25%

A kiszemeltre válogatja...te ismered, neked kell tudni.

Mondjuk a házasság így üzlet vagy párkapcsolat vajon...

2020. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a PTK meglehetősen alaposan szabályozza a kérdést.
2020. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon furcsán érezném magam, ha felhozná a párom.

Persze, logikus lehet, nade akkor minek házasodunk, ha nem gondoljuk 100%-ig komolyan az "örökkét"?


Egyébként a házasság előtti vagyon és örökség nem válik közössé.

Mindenki azt viszi, amit hozott, a házasság alatti gyarapodás számít közösnek.


Kvázi, akkor lehet relevanciája szerződésnek, ha pl. valamelyik félnek van egy olyan cége, amelyik áttörés előtt áll és nem szeretné, hogy annak a vonzata közössé váljon.

De belemehetsz 15 db., milliárdos összértékű tulajdonolt ingatlannal egy házasságba, nem lenne mitől félni.

2020. jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
76%
Nem látom túl sok értelmét. Ami előtte volt, nem lesz közös. Az örökölt, ajándékozott vagyon szintén nem. Amit a házasság alatt szerzünk, azért meg mindketten megdolgozunk (a nő akár otthon a gyerekek mellett, de akkor is támogató közeget teremt, ahol a férfi tud dolgozni.)
2020. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
61%

Nem érdemes, hanem alap.


"Persze, logikus lehet, nade akkor minek házasodunk, ha nem gondoljuk 100%-ig komolyan az "örökkét"?"


Mert a többség önmagát sem ismeri, nemhogy a párját, és szeret olyan szavakkal dobálózni, mint az örökké.. pedig a jelentésén se gondolkodik el... Aztán a 65% elválik, pedig ők is úgy indultak a házasságba, hogy örökké együtt lesznek.


Ezért hülyeség a válóper. Ha valakinek örökkét fogadsz, az legyen örökké... vagy valld be, hogy a szemébe hazudtál.

2020. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
55%

Indulj ki abból hogy hány házasság tart "örökké". Na most ha válás van akkor bizony az a tiéd, amit tudsz bizonyítani hogy a házasság előtt a tulajdonodban volt. Ha nem tudod bizonyítani, akkor bizony az közössé válik. Amennyiben a párod nem a vagyonod miatt megy hozzád, nem fog problémázni ezen és valóban miattad van veled.

Érdemes.

2020. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
36%
Igen. Csak így lehet elintézni, hogy annyit adj, amennyit jónak láss. A házasságnak nem az a törvénybe kapaszkodó nyerészkedésről kellene szólnia, hanem arról a bizalomról, hogy együtt vagyunk és saját magunktól ennek megfelelően, gerinces módon intézzük a pénzügyeinket.
2020. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
32%

A házassági szerződés felrúgja a házasság szerződését, így számomra ez értelmezhetetlen.


Ami az enyém volt, az az enyém marad, amit közösen építünk fel, az közös. Én keményen dolgoztam azért, hogy ne szoruljak rá egy férfira sem, úgyhogy ha mégis elémtolnának egy ilyet, megköszönném a közösen eltöltött időt és elgondolkodnék, milyen férfival éltem eddig. De irreleváns, mert nem került ez szóba köztünk a párommal.

2020. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
59%
A mai világban szerintem mindenképp érdemes, ahol egy átlag házasság 7 évig tart.
2020. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
74%

Most válok. Nekünk van. Jelentősen leegyszerűsíti a dolgokat.

Egyikőnk sem tartott igényt a másik vagyonára..

De sosem tudhatod x év múlva mi lehet egy válóok..

Két hosszú kapcsolatba buktam be ezelőtt nem kevés pénzt...

Csak mert azt hittem úgy gondolkodik majd mint én a másik is..

Nem kell ahhoz sok hogy kiforduljon magából egy ember..

Sosem hittem hogy egyszer kötni fogok..és most jól jött..

Szerintem aki tisztességes azt nem zavarja.

2020. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!