Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha házassági szerződést...

Ha házassági szerződést kötünk utólag, az befolyásolhatja az öröklést?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha a házastársamnak nincs ingatlana, nekem van, és a most vásárolt lakásunk közös névre megy, a rokonai örökölhetnek utána, ha házassági szerződést kötünk?
2020. nov. 24. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Nem egészen értem, ha meghal úgyis te vagy az örököse, nem? Akkor minek a szerződés?
2020. nov. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az öröklés teljesen más tészta, mint a házassági szerződés.

Az öröklésnek megvan a törvényes rendje, azt nem befolyásolja, hogy életetekben mit gondoltatok arról, hogy VÁLÁS ESETÉN(!) kinek mi jut.

2020. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Az öröklést a végrendelet befolyásolja.
2020. nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek örököl első sorban.

Ha nincs gyerek, gondolom hogy a házastárs örökli akkor. De nem is értem ezt. Már arra készülsz vagy mi? Most veszitek... Miért izgulsz ilyeneken? Ami a tiéd volt eddig saját, az az is marad házasság után is. A közös meg úgyis rád maradna ha nincs gyerek. Még ennyire félni a közös vagyontól e, nem is értem.

2020. nov. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!