Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érzek semmit?...

Miért nem érzek semmit? Lelkiismeret furdalásom van miatta.

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. 3 éve meghalt apukám. Akkor nagyon kibuktam két hétig azt sem tudtam mi van. A családom nyomta belém a nyugtatót, mert képes voltam az egész napot végig sírni. Az nap este mikor elment olyannyira kibuktam, hogy szinte semmire nem emlékszem. Az ügyeletes dokitól kaptam egy injekciót aztán elaludtam. Elmondhatatlanul fájt.

Azóta, ha valaki meghal szinte semmit nem érzek, jó lehet hogy azért, mert nem volt ilyen közeli, de régen, hacsak valakinek a halálhírét hallottam, egyből sírtam. Olyan mintha egy érzéketlen valakivé váltam volna. Emiatt van lelkiismeret furdalásom. Miért nem érzem apu halála óta azt, amit ilyenkor kellene? Segítsetek, kérlek, mitől lehet ez?


2010. szept. 14. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kiégtél?
2010. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igy védekezel egy ujabb fájdalom ellen.Mivel apud meghalt és tönkrementél a szervezeted igy reagál,hogy "megvédjen"

előfordul,ne aggódj e miatt,de ha nagyon zavar beszéld ki magadból egy jó pszichológussal

2010. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 margoz ***** válasza:

Szerintem meg mivel senki más halála nem fáj annyira mint az apukádé,ezért ne legyen lelki ismeretfurdalásod,azt a fájdalmat nehéz túl szárnyalni,és ha igy érzed ez természetes.Az csak rosszabb lenne,ha minden rossz hirre,elsirnád magad! ,Lehet annyi könnyet ejtettél akkor,hogy most sokáig nem rendülsz meg,néha ez is áldás!!

Ne izgulj szerintem is a szervezeted igy védekezik.

2010. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Edzett vagy.Mint az acél.Ez az erőd,ez pozitív.A gyengék sopánkodnak,de rád nem hat mert a legerősebb tűzben edződtél.Egy láthatatlan pajzs véd,és nem engedi hogy sebet ejtsen rajtad a halálhír.Ez a jutalmad.Ami nem pusztít el,az erősebbé tesz.
2010. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem édesapád halálakor sokkot kaptál, és a gyogyszerezés következtében nem tudtad feldolgozni.

Ez a nyugtatózás a mai világ hülyesége.

Az a normális, hogy ha az ember édesapja meghal az nagyon nagyon fájjon, hogy sirjon, zokogjon egész nap, megtépje a ruháit stb...

Nem az, hogy elaludjon, hogy nyugodt maradjon. Nekem apám halála sokáig fájt, és előfordult később is, hogy minden előzmény nélkül csak úgy elsírtam magam. Pedig nem vagyok az a síros típus, csak nagyon szerettem, és gyászoltam. Viszont nagymamám halálakor a környezetem miatt nem tudtam felválalni az érzelmeimet. Meg is betegedtem. Szerintem olyan nincs, hogy semmit sem érzünk, csak olyan van, hogy letagadjuk magunk elöl, elfojtjuk. Nem hiszem, hogy egészséges hosszú távon, foglalkoznod kéne vele.

2010. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!