Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én lennék a hibás? Bunkó...

Én lennék a hibás? Bunkó voltam? Lelkiismeret furdalásom van. Help?

Figyelt kérdés

Tesóimnak ma van az évzárója (egyik öcsém elsős,másik most megy ötödikbe). Ma estére csináltam magamnak programot amit meg is beszéltem anyuval,hogy korán lelépek. Anyu megkért hogy takarítsak,mossak stb... mindent megcsináltam. Hugomat is elhoztam,aztán vittem őket az évzáróra. Anyu csak annyit mondott hogy vigyem le őket,majd átveszi a gyerekeket a sulinál. Így is lett. Erre mondja nekem hogy menjek be a nagyobbik öcsémnek az évzárójára mert nem tud lenni egyszerre 2 helyen és h mindkettő fontos.

Először nem akartam mondani hogy leöntöttem magam főzés közben csípős paprika szósszal meg ecettel amitől most bűzlök,de aztán elkezdte mondani hogy nekem megint fontosabbak a barátok mint a család és h takarodjak haza készülődni. Jó,elmondtam neki hogy büdös vagyok,kimerült és korán elkell indulnom barátnőmhöz mert már lebeszéltük(ruhákat mosok itthon,hajat mosok stb). Ezek után nem tudott mit mondani és otthagyott.


Szerintetek hibás vagyok? Mit csináljak hogy ne haragudjon rám anyu?


2011. jún. 17. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Takarítsd ki a házat, seperd fel az udvart, rakd rendbe az egész házat.
2011. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Evzaro egy evben egyszer van, baratokkal szinte barmikor meg lehet beszelni talalkozot. Foleg nyaron, mikor nincs is iskola. Nem voltal bunko, de anyukadnak igaza van. Egyebkent hany eves vagy?
2011. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek mocskosul utáltam öcsém ballagását (most volt 1 hete). Pedig én már házas ember vagyok...
2011. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit lehet egy ballagason utalni? :O
2011. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Végül elmentem... hát annyit lehet benne utálni hogy ált. 2 órásak főleg ha ballagással van egybekötve. Tűző napon áldogálás stb.
2011. jún. 17. 18:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen Gratula,hogy erőt vettél magadon és elmentél!!!!

De szerintem nem voltál bunkó,mert előre megbeszéltétek, és anyud már akkor is tudta, hogy két évzáró lesz...

2011. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kb azt amit a kérdező írt. Idegesített a sok jampi, felesleges felhajtásnak tartom. Sajátomat is annak tartottam. Minek kell 2 órás műsort csinálni? Hallgassuk meg a Himnuszt, gratuláljunk a végzősöknek aztán kalap kabát. A másik fele, hogy egy nyolcadikas kisgyerek ne kapjon már annyi pénzt amit én egy hónapban nem dolgozok össze, mellette ajándékok stb...

Nem szeretem na. De mondjuk a középiskolás szalagavatóval vagyok még így. Az mire jó? Ott is végigülni amíg a 1-esek meg a végzősök (páran, nem mindenki) elmond egy verset, kisétálunk, kapunk textildarabot aztán kalap kabát.

2011. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Feleségemék szalagavatójáról néztem videot, ők meg menyecske ruhában, a fiuk meg frakkban keringőztek. És akkor ez milyen szuper...
2011. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak nem hagyom abba :)

Egy diplomaosztót ESEMÉNYnek tartok. Mert ott meg is érdemli a gyerek, hogy gratuláljanak neki, kapjon is valami kissebb ajándékot, esetleg pénzt. De ovis szintű felfujt dolgokra... Könyörgöm... Ezt is a nyugattól vettük át az fix.

2011. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az évzárót mindig is, gyerekként is egy tök fölösleges dolognak tartottam... mármint nem magát az alapötletet, hanem azt, hogy elhúzzák több óráig, van három százszor hallott vers, 2 énekkari dal, az igazgató dögunalmas évértékelése (mi a fenének kell elmondani, hogy melyik osztály átlaga lett a legjobb?-én 8osztályos gimibe jártam, ott mindig ez volt a program... és persze, hogy az 5.-eseké volt mindig, mert hát ők tanulják a legkönnyebb dolgot... csak az lett az erdménye, hogy néhány idióta ofő cseszegette amiatt a 10-12.-es diákokat, hogy miért nem képesek 4,5-ös átlagot hozni osztályszinten, amikor már ott van pl. a fizika, kémia, matek, amit úgyis lesz vki, aki nem fog megérteni), kiosztják az összes jótanuló-díjat, ami magában elvesz egy órát az időből... mindez tűző napon, és a legtöbb helyen nem is biztosítanak árnyékos helyet. Ráadásul nem si gondolom, hogy az egész családnak ott kellene lennie az évzárón, basszuskulcs, ez azért nem akkora esemény, mint mondjuk egy ballagás...

Azért rendes vagy, hogy mégis elmentél. De meg tudtalak volna érteni, ha nem. Nem is az előbb leírtak miatt, hanem mert az a szülőre is vonatkozik erősen, hogyha megbeszéltek vmit a gyerekkel, akkor igenis illik hozzá magát/magukat tartani. Ha az volt megbeszélve, hogy a gyerek a barátaihoz megy (sőt, manapság már örülhet kb. a szülő, ha tudja, hova megy a gyereke, és elmondja neki...), akkor nem kéne ennyire kiakadni meg leordítani a fejét, ha arra akarja kényszeríteni, hogy mondja le az előre megbeszélt programját a barátaival, amit nekik megígért...

2011. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!