Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret furdalásom van,...

Lelkiismeret furdalásom van, azért mert a cigányság nagy része, lop, csal, és hazudik. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Roma származású, 8.osztályos tanuló vagyok. Édesanyám magyar, Édesapám, pedig roma. Rendes, kötelességtudó, dolgozó család vagyunk. 4,5-nél sose volt rosszabb eddig az átlagom. Igaz,hogy még fiatal vagyok,de komoly elképzeléseim vannak a tanulás terén. Katonai főiskolára szeretnék menni. De hogy visszatérjünk a lényegre, lelkiismeret furdalásom van a többi nem dolgozó, szélhámos cigányok miatt. Ahogy olvasom néha az ilyen rasszista megjegyzéseket, mindig úgy fogalmaznak hogy "a cigányok",pedig nem az összes. És nem gondolnak arra hogy a kötelességtudó romáknak (elenyésző) így mennyi fájdalmat okoznak.
2011. júl. 24. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
szia,én megértelek,de légy arra büszke hogy más vagy mint a többi.
2011. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint mikor azt mondják, hogy a "nők csak a pénzre hajtanak", meg stb... Van ilyen is, de nem fogom szégyellni magamat azért, mert van sok pénzéhes r*banc... Legyél magadra büszke. És amúgy se cigány vagy, hanem ember!
2011. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Ez valóban szomorú dolog.

Viszont gondolj arra, hogy amikor "cigányoznak" (nem úgy értem, hogy téged, hanem a népességet) akkor azokra a semmirekellőkre gondolnak, akik életükben nem dolgoztak, odaszülnek az államnak egy rahedli gyereket, és CSP-n nevelkedik az egész család! És ez független a bőrszíntől, etnikumtól...

2011. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy mit teszel meg nap mint nap annak érdekéében, hogy a többi ember elfogadjon, - és ha nap mint nap teszel ennek érdekében, akkor senki nem illethet negatív kritikával, (aki azzal illet, annál nincs rendben valami).

Mások hülyeségének okán nem tartozol semmilyen felelősséggel, - ez alól egyetlen kivétel lesz az, amikor a gyermeke(i)d cselekedeteiért Te fogsz felelősséggel tartozni, de ez természetes. Neveld őket becsületre, tisztességre, helytállásra, - ennyivel tartozol a társadalomnak őket illetően, s nem többel.

Maradj olyan mentalitású, mint amilyennek jelenleg is tűnsz a soraid alapján, - ez esetben soha nem kell majd szégyenkezned.

A magyar lakosság többsége nem hőbörögne, ha minden roma, félroma származású ember így viszonyulna az élethez, mint Te.

Fel a fejjel!

2011. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondhatok, hogy igazán büszke lehetsz magadra, te legalább viszed majd valamire az életben!


Ne haragudj azért, amit most írni fogok, de én borzalmasan utálom a c..kat. De én nem csak azért, mert ingyenélők, mi tartjuk el őket és akkor én is utálom őket. Hanem mert a bátyámat megkéselték, mamám barátnőjét megölték, és kiskoromban engem is piszkált egy. Szóval nekem valós okaim is vannak sajnos.

De te...te legyél arra büszke, hogy lesz belőled valaki, és céljaid vannak az életben, példát vehetnének rólad, igazán. Nem csodálom, hogy szégyenled magad miattuk, sőt miattuk te is nehéz úton indulsz el, nem lesz egyszerű úgymond elfogadtatni magad, már csak az előítéletek miatt sem. De én sok sikert, és kitartást kívánok neked, legyél erős és soha ne add fel! Én szurkolok, komolyan!


23N

2011. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Én nem gondolok arra ahogy egyeseknek fájdalmat okozok. Akinek nem inge ne vegye magára.

Ilyen alapon a szőke nős viccek is kirekesztőek, rasszisták stb.

2011. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Ne legyen lelkiismeret furdalásod mások hibája miatt.Sajnos sokan általánosítanak,de tudom vannak kivételek,akár az ismerettségi körömben is.

Légy ilyen, mint most vagy,és ne változz meg!Legyél büszke magadra,és a családodra,hogy Ti nem a másik kategóriába tartoztok!Csak így tovább!Én teljes mértékben megértelek.

2011. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Ezért oltom mindig le, akik ilyen rasszista megjegyzéseket tesznek, de hát a végén úgyis mindig én vagyok a rossz. Legyél rá büszke, hogy cigány vagy és sikeres az életben. Általánosítás sajnos mindig volt és lesz.
2011. júl. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2011. júl. 24. 14:58
 10/16 anonim ***** válasza:

Neked nem kell hogy lelkiismeret-furdalásod legyen.

Nekem sincs a többi honfitársunk miatt, pedig vannak azért szép számmal nem roma származású bűnelkövetők is.


Egyébként fel a fejjel, tanulj rendesen. Van olyan roma leányzó aki a gimiben osztálytársam volt, aztán nemsokára befejezi a jogi tanulmányait. Szóval nem lehetetlen, csak szorgalom hiányzik hozzá sokakból. Amikor még sportszerűen futottam csapat- és váltóversenyeken, volt egy cigány srác aki elég jól tudott futni, azért kezdte az edzőnk kihagyni egy idő után, mert amikor kezdte fáradtnak érezni magát egyszerűen elkezdett sétálni futás helyett. Csak egy kicsivel több kitartás kellett volna és biztos tagja lett volna pl. a 4x1000 méteres váltócsapatunknak.

2011. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!