Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha egy szülő ilyeneke...

Normális ha egy szülő ilyeneket mond? -. -

Figyelt kérdés

Nálunk már évek óta ez megy. Teljesen kikészülök már idegileg. Szó szerint remegek ha haza kell mennem. :(

Ilyeneket kiabál hozzám anyám:

-kussoljál már!

-ne ugassál!

-ne pofázzál!

és még sorolhatnám sokáig.

Van 2nővérem. 30és 32évesek. Mindez akkor kezdődött mikor ők elköltöztek. Ezt nem fogom már sokáig bírni. Napi szinten nagyon sok ideg összegyűlik bennem és akaratom ellenére máson töltöm ki. Ezt pedig nem akarom. Utálok már remegve hazaérni.

Mit tehetnék?


2010. szept. 15. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? Ha tényleg akkora a gond, hogy nem akarsz otthon lakni, gyermekvédelmiseknél kérheted, hogy vegyenek gondozásba- igaz az intézet sem egy leányálom, ezért írtam, hogy HA tényleg ennyire elviselhetetlen otthon.
2010. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lakhatnál valamelyik nővérednél.
2010. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
20éves vagyok! Barátommal kb márciusban megyünk külföldre de én nem birom addig már itthon. :( Albérletbe még nem tudunk menni mert gyűjtünk külföldre. Barátom is albérletben lakik hugával édesanyjával és az ő párjával így oda se tudok menni. :S
2010. szept. 15. 09:15
 4/16 A kérdező kommentje:

Nővéremék teljesen más kategóriába tartoznak. Az idősebb (32) nővéremék elköltöztek egy társasházba. Tele vannak pénzel és azóta teljesen más. Őt úgy kell elképzelni,hogy karácsonykor is felhív, hogy mi legyen a vacsora és ha nem az akkor ő nem jön. Merthogy minden évben nálunk van vacsora.

Másik nővérem pedig egy másfél szobásban lakik. Egyik szobába mamám van mert nővérem ápolja, eléggé beteges szegény. A másik nagyobb szobában van nővérem, a férje és a kisfia és ráadásul most is állapotos. :S Kb ennyi a nagy család...

2010. szept. 15. 09:19
 5/16 szucs oliver válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló helyzetben nőttem fel, emiatt egy jó ideig bizalmatlan voltam az emberekkel, kisebbségi komplexusom volt.

Aztán szerencsére megismertem a páromat, akivel már 3 éve együtt vagyunk, aki kiemelt ebből a környezetből.

engem még nem is a nevemen szólitottak, hanem azt mondták hogy ge.i.

Úgyhogy fel a fejjel, bird ki valahogy márciusig, én sok erőt, kitartást kivánok hozzá!

Ne add fel!!!

2010. szept. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen azért már nem akkora probléma ez, úgy értem, először azt gondoltam még kiskorú vagy , de így azért jobbak a lehetőségek - alapban nem kellene már ennyire tartanod anyudtól, felnőtt nő vagy, ne hagyd magad! Ne vegyél róla tudomást, éld az életed, tervezgesd a jövődet, az segít túlélni a mindennapokat!
2010. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Fogadd meg a tanácsát..."kussoljál".Lehet hogy akkor észre veszi magát.Mondd meg neki hogy amég igy beszél veled ok nélkül,addig te nem vagy rá kiváncsi,ne szólj hozzá,nézd levegőnek,törődj csak magaddal.Csináld meg otthon amit meg kell,és annyi,ne vegyél róla tudomást.Nincs olyan messze az a március,plusz lehet hogy észbe is kap.Ha ő bunkó,te akkor is legyél vele nagyon kedves,udvarias,mondd meg neki hogy te nem fogsz vele igy beszélni,át ő se tegye,ha szorult bele egy kis anyai szeretet.
2010. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nehéz ezen átnézni. Engem mindig másképp kezelt mint a 2nővéremet. Ők csak féltestvéreim és ezt párszor a fejemhez is vágják. Kisiskolás koromban (kb 4.osztályos lehettem) kizárt este 10kor a lakásból egy polóban és egy rövidnadrágban (télen) csak mert a suliban hagytam egy füzetet és ő azt állította,hogy rossz jegyet kaptam bele és kidobtam. Másnap hoztam haza egy 4-esel. Semmi bocs nem volt, még akkor is örüljek,hogy nem üvöltött le.
2010. szept. 15. 09:35
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Tudom hogy nehéz ezen átnézni.De nemsokára uj életet kezdesz,és át KELL nézned rajta.Nem elég hogy az eddigi életed megkeseritette,azt akarod még a következő éveid is igy teljenek?Zárd ki az agyadból,a sok rossz emléket csomnag "csomagold be egy dobozba"és tedd el nagyon mélyre az agyadban,esetleg keress egy pszichológust aki segit feldolgozni.
2010. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Én lennék valamelyik idősebb testvéred befogadnálak.

Nálatok ezt lehetne?

2010. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!