Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kérdezik meg folyton az...

Miért kérdezik meg folyton az ismerőseim, hogy nem vagyok-e már nagymama, vagy mikor leszek már... és normális, hogy ideges leszek a kérdéstől, vagy túlreagálom? Hogy lehet erre a kérdésre intelligensen reagálni?

Figyelt kérdés

Valamiért fel tud húzni ez a kérdés, mert ez egy olyan dolog, ami nem az én döntésem, és sok beleszólásom sincs, és elfogadom a gyerekeim döntését ezzel kapcsolatban. Ez az egyik. A másik meg az, hogy ha azt mondom, hogy nem, akkor jön a következő kérdés, hogy miért nem, és akkor már tényleg uralkodni kell magamon, hogy ne küldjem el a kérdezőt a jó büdös.... mert rohadtul nincs semmi köze hozzá. Különben is, ha lenne unokám, az ismerőseim tudnának róla, tehát tök feleslegesnek tartom a kérdést. Ha ignorálom a kérdést, akkor elkezdenek kombinálni: -na, lesz, ugye lesz azért nem mondod... Ja, persze... Ha azt mondom, hogy ez nem az én döntésem, akkor nem értik, miért mondom ezt, el kell magyarázni....

Szóval, nem tudom, hogy erre a kérdésre hogy lehet úgy válaszolni, hogy szépen, kedvesen állítsam le az illetőt, lehetőleg úgy, hogy egy hónap múlva ne kezdje újra a kérdezősködést.


2022. ápr. 21. 09:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen normális, hogy zavar. Irányítsd őket a fiadhoz, lányodhoz, mint illetékesekhez.
2022. ápr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Ignoráld. Tereld másra a témát, az ilyen úgy is ezen fog nyargalni amíg el nm küldöd a..
2022. ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

"Kedves Jolika/Marika/Jóska, neked ehhez amúgy szerinted mégis mi a franc közöd is van?"

Ezt a többség meg szokta érteni egyből.

2022. ápr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
"nem az én kompetenciám, nem rajtam múlik" - kész, kérdés lezárva.
2022. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%

Anyámat is mindig kérdezgetik. Vannak akiknek csak az unoka, gyerek az élet egyetlen értelme. Nincs hobbijuk, érdeklődési körük, semmi, csak a gyerek meg max a főzés. Az ilyennek aztán mondhatsz bármit..agyhalottak.

Egy ilyen munkatársának visszaszólt egyszer durvábban anyám hogy "anyád picsájáért.. Nem mindegy az neked?"

Egy ideig nem kérdezte, majd megint megakadt a lemez.. Tök felesleges leállni velük foglalkozni.

2022. ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanazért kérdezik, mint a fiataloktól a gyereket. Az emberek bunkók, és nagyon sok esetben észre sem veszik...

Nekem volt olyan esetem, hogy egy ismerős megkérdezte: "Mikor lesz már gyerekem? Ideje lenne, lassan 30 vagyok! Öreg anyuka, később pedig idős nagymama akarok lenni?" Ezen annyira felhúztam magam, azt hazudtam neki, hogy az utolsó nőgyógyászati vizsgálatom szerint nem lehet gyerekem. A nő szó szerint elfehéredett. Tudom, nem szabadna ilyennel "viccelni" de az emberek a szép szóból nem szoktak érteni...

Ahogy már előttem is írták, ignoráld őket, vagy mond meg, nem rajtad múlik! Ha pedig annyira elvetemült vagy mint én, akkor mond azt, hogy nehezebben jön össze nekik a baba.


Kitartást kívánok a sok kotnyeles hülyéhez! :)

2022. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos még midnig a középkorban vagyunk ebben a témában. Ha van hozzá érzéked, ironizálj, ha nincs, akkor ne foglalkozz vele. Mondd, hogy semmi közük hozzá, ez a gyerekeidre tartozik csak
2022. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%

- Szia Piroska, mikor jön az unoka?

- Jaj Bözsikém, hát képzeld, hármasikreket fog szülni a lányom! Mindenből hármat kell venni, és semmi pénzük, te figyelj már Bözsikém, adjál már kölcsön! Csak pár százezer kellene, eskü megadjuk! Meg a lányom belépett egy ilyen MLM üzletbe, nem akarsz te is csatlakozni? A kezdőcsomag csak 500.000 Ft, de teljesen megéri!

2022. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
Azért, mert még nem küldte el őket senki a jó büdös p.csába. Ha egyszer valaki megtenné, legközelebb kétszer is meggondolná, hogy kérdez-e ilyet. Én nem kamuzok, hogy mit mondott a nőgyógyász, hanem kerek perec megmondom, hogy ez egy indiszkrét kérdés és semmi köze hozzá.
2022. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert az emberek többsége érzéketlen tapló, és imád mások magánügyeibe vájkálni, és leszarja esetleg milyen sebeket szakít fel.
2022. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!