Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez tényleg nem normális?

Ez tényleg nem normális?

Figyelt kérdés
Meghallottam, hogy a családom egymásközött "kibeszélt" úgymond. Szóval hallottam, hogy beszélték, hogy én magamban szoktam beszélni. Erről úgy beszéltek, mintha valami zártosztálytöltelék lehetnék. Ez tényleg baj? Nem arról van szó, hogy látom magam előtt megjelenni vadert és akkor hozzá beszélek. Viszont ha magamban magyarázok, akkor sokkal pontosabban megértem az érzéseim, vagy logikusabbá válik a gondolatmenetem. Hamarabb és jobban átlátom a problémáim. Kell az önvismeretmhez, meg ilyenek... Ez tényleg valami mentális problémára utal, hogy szükségem van arra, hogy így magamban beszéljek, és nem tudom megérteni csak a fejemben? Egyébként még annyi, hogy nem hangosan beszélek, hangot nem adok hozzá, csak tátogok, meg hát a testbeszédem, az ugyan olyan, mintha tényleg beszélnék. Ez tényleg lehet annak a jele, hogy alacsony az intelligenciám, vagy mi?

2020. dec. 25. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Nem normális és alacsony intelligenciára utal.
Normális, de tényleg alacsony intelligenciára utal.
Nem normális, de semmi köze az inetlligenciához.
Normális, és semmi köze az intelligenciához
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Hordj magaddal egy füzetet vagy noteszt és írd le. Kevésbé feltűnő.
2020. dec. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez így tényleg elég fura. Próbáld magad egy kivülálló szemével nézni.

Valamint próbálj jegyzetfüzetben végezni ezt.

2020. dec. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BringaManó ***** válasza:
100%
Hogy konkrétan te intelligens vagy-e, van-e bármilyen mentális problémád, stb., arra nem akarnék ennyiből tippelni. De úgy általában teljesen megértem a családodat, és mások is ugyanilyeneket fognak gondolni rólad, ha ezt látják... Úgyhogy ha más miatt nem is, legalább ennek elkerülésére érdemes lenne tenned valamit ez ellen a jelenség ellen (még ha amúgy neked előnyösnek tűnik is). Szóval ha már megkérdezted (ami egyébként tök jó!), akkor én is azt javasolnám, hogy valahogy őrizd meg azt a funkciót, amire használod (átgondolás, jobb megértés, stb.) – lehet, hogy az említett jegyzetelés jó erre, nem tudom –, de próbáld meg "fejen belülre korlátozni" a dolgot. :-) (írás közben se mondd hangosan, amit írsz, mert akkor cseberből vaderbe...)
2020. dec. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

" Ha magadban beszélsz, az nem annak a jele, hogy megőrültél. A magunkban beszéléssel fejleszthetők a kognitív képességeink, javul a koncentráció és csökken a stressz"


az intelligenciához meg annyi köze van hogy magasabb mint a átlagé én is csinálom nyugi ez nem utal semmilyen mentális problémára

2021. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!