Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire ijednétek meg, ha a...

Mennyire ijednétek meg, ha a nemsoká 17 éves lányotokat eljegyeznék?

Figyelt kérdés

17 éves lányomat eljegyezte egy 28 éves fiú. A család meghívott magukhoz.

Normálisak de kicsit ijesztő volt, ahogy a fiú anyja unokákról beszélt. A fiúnak vállalkozása van, de kb hébe hóba dolgozik.

Alig várják hogy betöltse a 18-at, és házasodhassanak.

Én pörgöm ezt túl? Vagy gondolom túl ijesztőnek?


2022. ápr. 27. 21:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Én korainak tartom, de kinek mi. Pár év múlva úgyis válnak és a lányod legalább viszi a vagyon felét.
2022. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi ideje vannak együtt? A lányodnak milyen tervei vannak? Egy dolog a házasság, és egy másik dolog utána rögtön pottyantani a gyerekeket, mert gondolom a leendő anyós első kérdése az első unoka után az lesz, hogy mikor jön a kistesó.
2022. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem te gondolod túl. Marhára nem normális. Szerintem a kor nem olyan fontos, de az, hogy már esküvőről, mert gyerekekről van szó, az gáz. A lányod még semmit nem élt. Már mint most nem pasizásra gondolok, mert az nem olyan dolog ami kötelező, és muszáj mindenkit kipróbálni, de azért házasodni ilyen fiatalon? Ez nem a hatvanas évek ahol még el is ment.
2022. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Elsőhöz annyit tennék hozzá, hogy váláskor majd csak a közösen szerzett vagyon felét viheti a lányod. De a gyerekeket szinte biztosan ő kapja.
2022. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
Attól hogy eljegyzik nem ijednék meg. Attól hogy egy jóval idősebb faszi rámászott a kamasz gyerekre inkább. A lány meg szimplán bugyuta a szerelemtől- a csávó meg élvezi hogy kefélheti a kiscsajt, nyilván meg akarja tartani ha másként esélye sincs nőre. a célja egyértelműen a megnehezítése hogy lelépjen a csaj. A lánynak meg elmagyaráznám, hogy oké, házasodjatok, amint nem leszel kiszolgáltatva totál a pasinak, mert így esélyed se lesz lépni ha baj van. Se saját jövedelem , se semmi, gyerek státuszú lesz a pasas mellet, nem társ.
2022. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
elegge. ezek a dolgok nem gyerekeknek valoak. amugy mindig az ilyen tulbuzgo hazasodos osszekoltozos parocskak mennek szet elsokent😆
2022. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha most lenne egy azonos korú barátja, vagy max. pár évvel idősebb, és eljegyeznék egymást, és úgy tervezik, hogy MAJD a jövőben összeházasodnak (szóval nem feltétlen rögtön amint a törvény engedi, hanem csak szimplán eljegyzik egymást és majd pár éven belül valamikor összeházasodnak), akkor most na, csinálják. Viszont az nagyon nem okés, hogy egy 28 éves rámászik egy 17 évesre, és eljegyzi. Szerintem ez nem normális. Szerintem egy 17-28 éves kapcsolata alapból nem oké, de házasság, gyerek téma? Egy 17 évesről beszélünk. Meg a fiú anyja az unokákról beszélt? Én ezt el nem tudom képzelni, hogy ő is mit képzel. El nem tudom képzelni, hogy a felnőtt gyerekem egy kb. kislánnyal hazaállítson, és akkor még hogy elkezdjek unokákról beszélni, stb. Ennek nagyon nem lesz jó vége. 17 éves lány, az talán 11.-es, nem? Gimiben. Kislány egy 28 éveshez képest. A 28 évesnek valami nincs rendben a fejében.
2022. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

Ha Lakatos lenne a vezetéknevem akkor örülnék.


Én korainak tartom azt eljegyzést. Éljenek együtt pár évet és utána házasodjanak.

2022. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
15%

Mert most őszintén, mit tudsz tenni? Ma holnap 18, igazuk van, onnantól azt csinálnak amit akarnak.

Max nem fogadod el a meghívásukat, nem találkozol a családjával. Megmondod hogy szívesen látod őt otthon, ahogy a párját is, szereted őt továbbra is, elfogadod a jegyességet is, de szerinted korai a házasságuk és nem szeretnél közelebbi kapcsolatot a famíliával, nem támogatod az ötletüket.

Ha beválik a házasság, majd évek múlva kiderül, akkor közelíthettek feléjük jobban, ha meg válás lesz belőle, úgyis hozzátok fog szaladni a lányotok. A saját xar döntéseitől nem tudod őt megóvni.

Elkell fogadni.

2022. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Fél éve vannak együtt. Gondolom a lányomnak tetszik, hogy csomó dolgot vesz neki a pasi. (Ruhák, stb) Pedig tőlünk is mindent megkap.

Megijeszt, hogy vállalkozásuk van, állítólag valami családi. Valami piacon árulnak, de be sincs jelentve a srác, egy beszélgetés során derült ki.

Négyen élnek együtt, nagy házban, a fiúnak van egy 26 éves öccse, aki szintén nem dolgozik. Érettségije sincs. Állítólag a piaci vállalkozásból jól élnek.

A fiú apja meg folyton azt hajtogatja, hogy hülyeség tanulni. Az összes diplomás hülye.


A lányom már a fiú nagymamáját mamának hívja. Őszintén szólva megijeszt ez az egész.

Hogyan tudnék hatni a lányomra, hogy a tanulással foglalkozzon?

2022. ápr. 27. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!