Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szereti jobban anyukám...

Miért szereti jobban anyukám a húgom?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, egyetemista,van egy 17 éves húgom és anyum jobban szereti őt.A testvérem hiszivel mindent elintéz anyuéknál, így lett magántanuló,most jogosítványt csinál és persze kap új szobát.A hét nagy részében én nem vagyok itthon, tanulok egy másik városban és mikor hétvégére hazajövök mindig szembesülők az itthoni helyzettel: a húgom a szüleink fejére nőtt.Évek óta dohányzik(sőt már anyuval ülnek ki cigizni, ők veszik neki), nagyon csúnyán beszél anyuval, szó szerint őrjöng, majd kibékülnek és jól elvannak.Én sosem beszéltem így a szüleimmel, sosem osztottam ki őket, nem kérek nagyobb szobát,hogy fizessék a jogsimat,cigimet.Amikor hadban vannak, anyu nálam sírja ki magát, de mikor béke van, el vagyok felejtve, vagy hallgathatom ,ahogy magasztalják a tesóm.Nagyon jó eredményeim vannak az egyetemen, mindent megteszek, hogy büszkék legyenek rám, de úgy érzem csak teher vagyok.Mit tehetnék?Még 2 évem van hátra a suliban,addig biztos itthon lakom még.
2010. szept. 16. 22:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A helyzettel kapcsolatban tettem már fel kérdést itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2010. szept. 16. 22:25
 2/15 anonim válasza:
csapd le és csendben marad :D
2010. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudom milyen ez a helyzet, így objektíven nem tudok erről mondani semmit, amit viszont tudok mondani, az az, hogy legyél önálló. Olyan tekintetben, hogy te már azért idősebb vagy, bagyobb kitekintésed van a világra, gondolom nem akarsz sokáig velük lakni stb. Ha eddig nem lett megnevelve a húgod, már marad ilyen kicsapongó. Fogadd el az egészet így ahogy van. Lassan önálló életpályára lépsz, szerintem arra koncentrálj teljes erőddel. Hiszen magadnak tanulsz! 24/F
2010. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Láttam már hasonló szituációt,nem tudom mi lehet az ok.Talán az,hogy talpraesettebb vagy,és úgy tűnhet más számára,hogy egyedül is megállsz a lábadon.De ez csak feltételezés,várom mások válaszát.
2010. szept. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezt én is írhattam volna. Eltelt már jó pár év pedig, de még mindig fáj. A húgom volt/van a kedvenc én bármit megtehettem soha sem voltam jó. Ez odáig fajult, hogy a húgom kijelentette, hogy övé ott minden, amire anyu nem szólt semmit. Nos, elérte a célját a hisztis húgom, már néhány éve haza sem járok, nem beszélek egyik szülőmmel sem. Egyszer besokalltam, hogy nem néznek semmibe, de a legrosszabb, hogy nem is keresnek, nem érdeklődnek. A húgom még mindig otthon lakik, pedig már lassan 30 éves; olyan jól el vannak hármasban ahogy hallom a rokonoktól. Ez van. :(
2010. szept. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Te egy értelmes nő vagy,az évek és a hosszú tűrésed téged fognak igazolni .
2010. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ami még aggaszt, hogy húgom sokszor lebetegszik,szerintem a cigi tehet róla, nagyon csúnyán köhög, fáradt és az orvos egyből kiírja suliból, a pótlásokkal nem bírja a sulis tempót és újra meggyőzi anyuékat, hogy magántanuló lehessen.Tönkre teszi az egészségét és az életét is, és tudom, hogy az életben sem számíthatok a húgomra.Mindent elkezd, de idővel megun: az álom sulit, a barátait, a jogsira való tanulást, a szobáját, mindent és közben olyan beszólásai vannak felém, hogy volt olyan, felálltam és otthagytam.Semmirevalónak tekint,ő már kész felnőttnek tekinti magát és egyre kevésbé érzem jól magam otthon.
2010. szept. 16. 22:40
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy picit talán azzal tudlak vígasztalni, hogy valahol ez majd minden családban megvan, hogy a nagyot másként kezelik, mint a hugikat/öcséket. Az első gyerek más. Anyukámnak én is tettem szemrehányást nagyon sokszor.

Nálunk mondjuk abban mutatkozott meg, hogy hiába 7 évvel fiatalabb a hugi, sok dolgot egyidőben kezdett el velem csinálni, öltözködés egyéb "nagyos dologok".

Anyukám válasza az volt, hogy az ember mikor megszületik az első gyereke, pánikba esik, megpróbálja jól felnevelni. A lehető legjobban. Egyes dolgok beválnak, mások nem. A másodiknál már sokkal lazábbak. Nálad is valahol ez van, gondolok itt a közös cigizésekre (nálatok).


Én azt javaslom kezdeményezz beszélgetést velük erről, hogy neked ez valahol fáj. Menj oda, öleld meg őket néha! Én pl. távolságtartóbb vagyok mint a hugi (bár ezt sokáig észre sem vettem magamon).

Remélem picit segítettem... és ne feledd, még mindig ők azok, akik feltétel nélkül szeretnek:)

22/L

2010. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, a link, lúzer, tahó öcsém a kedvenc. Ezzel sajnos nem lehet mit csinálni... Nyugodj meg, nem vagy egyedül. Formáld a saját életedet, és előre nézz, mert aki belenyomja a saját fejét a sz.ros gödörbe, azon nem tudsz segíteni.


Őszintén sajnálom, hogy vannak ilyen szülők... talán az élet majd minket igazol. Talán.

2010. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
Nem unod még, hogy a 20. kérdést teszed fel, és szekírozod a húgodat?
2010. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!