Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyukám jobban szereti a...

Anyukám jobban szereti a húgom. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Mindent megpróbáltam, de mindig sokkal kedvesebb a húgommal és sokszor hallom, hogy kibeszélnek engem. Ésszel fel nem fogom, hogy miért, hiszen én mindig elpakolok, rendet rakok a húgom meg addig elmegy itthonról, én sokkal jobb tanuló vagyok, mint ő és így tovább.

Észrevettem, hogy amikor húgom elmegy táborozni, itthon idill van, de amikor megjön, anyukám teljesen megváltozik, a húgommal van egész nap, velem meg veszekedik, kiabál és mindenért engem okol.

Talán lényeges, hogy ezt a kérdést is én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_..

így talán tisztábban lát minden kedves válaszoló

L18


2010. júl. 18. 11:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Talán úgy érzi, hogy a húgoddal többet kell foglalkoznia és figyelni. De valahogy elkéne vele beszélgetned az lenne a legjobb :-/
2010. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Sajnos énis ugyanebben a helyzetben vagyok/voltam fiú létemre. Mindíg a húgom van előtérben az ő idióta táncával,én elmosogatok,összeporszívózok,rendet hagyok magam után ő koszol meg mittomén mi de mégis ő a büszkeség na persze csak táncol az x lábaival,amit még énis tudok dnb formájában..Ezen nem tudsz változtatni,annyit tehetsz,hogy elhanyagolsz mindent..Ez azért van mert a húgom ellett kényeztetve úgy ahogy az enyém is.Mindent megkap pedig meg sem érdemli és te meg semmit nem kapsz egy kis szereteten kívül. Én soha nem követelőztem,de néha örülnék én is egy kis pénznek vagy bárminek,mert elég nehézkés korban élek..Barátnő stb..

16/F

2010. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék,hogy ezt csak vígaszképpen írtam,megoldás erre nincsen. Max annyi,hogy hozzávágod a szülőkhöz,hogy ő meg sem érdemli csak kihasznál titeket..ezen felül a húgom még olyan,hogy ő veri ki a hisztit ha nem kap meg ezt meg azt.. Itt te nem tehtesz semmit,itt a szülő a hibás sajnos.
2010. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
megértelek. Nálunk is húgom mindent megkap egyből, vele SOHA nem veszekszenek semmiért, iszonyatosan elkényeztették és amikor mondom nekik, egyik fülükön be, a másikon ki, vagy hallom, ahogy megbeszélik egymás közt, hogy haha, én azt hiszem, hogy nekem olyan rossz, pedig ők a legjobb szülők a világon. -és ami a legdurvább: komolyan is gondolják, h a legjobbak.
2010. júl. 18. 11:26
 5/30 A kérdező kommentje:
Én amúgy mindig próbáltam nyitni feléjük, kimegyek hozzájuk konyhába v ilyenek, de mindig kiközösítenek és szurkálódnak (jobb esetben)
2010. júl. 18. 11:30
 6/30 anonim ***** válasza:
Nekem az a szerencsém,hogy nem szarnak le. Sok esetben már apám is azt mondja,hogy a Brigitta semmit sem érdemel meg és engem elvisznek a Balatonra őt meg nem..Volt Brüsszelben,Franciaországban és Németországban(jó ezt persze mind egy hét alatt mivel abba a suliba jár ahova én jártam és volt egyfajta pályázat és szerencséjére megnyerte mert csöves az iskola) meg most is Salgótarjánban van a barátnőjével.Én meg örülök,hogy eljutok Erdélybe meg Siófokra. És például ilyenkor kb csak maguknak okoznak kárt a szülők,mert amikor majd rád lesz szükségük 56-58 éves korukban(márha megélik) akkor majd számítsanak a másikra,aki persze majd szarik a fejükre és akkor jön majd az,hogy neked fognak esedezni(ez a jobbik eset) a másik meg az,hogy kb bűntudatuk lesz hogy mit tettek és inkább elkorhadnak a székben anélkül,hogy szólnának is neked.A testvérkéd meg szarik a szüleid fejére..Majd meglátod így lesz ez.
2010. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Úgyhogy csak annyit,hogy ne aggódj eljön még a te időd is ha így ha úgy de elfog jönni. A húgodnak ráfog menni a gatyája is mert szar tanulmányi eredményekkel nem lesz vállalkozó te viszont büszkén végigcsinálod az egyetemet vagy főiskolát és magad mögött hagyod az elmúlt 25 évet új életet kezdesz és meglátod minden más lesz.Igaz én még a 10. osztályt fogom járni,de remélem kiadós választ tudtam adni a témakörben.
2010. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad lesz, de itt az egész család a húgomhoz alkalmazkodik. Pl. ő fél11kor már ebédelne, ezért fél11kor ebédelünk. Jóformán nincs hétvége, hogy ne 11 körül ebédelnénk...:S
2010. júl. 18. 11:36
 9/30 anonim ***** válasza:
Akkor annyit tudok mondani,hogy (ne adja az Isten) ha majd ülnek a fotelban és nem lesz mit enni akkor is alkalmazkodjanak a hugicához. Jó mondjuk én biztos nem ezt fogom tenni mert a körülményeim mégse olyan rosszak mint a tieid. Nekem is vannak beleszólásaim a dologban meg itt hullámszerűen megy a dolog,de néha úgy érzem a húgom többet kap mint én és úgy,hogy meg sem érdemli. a pofája is nagy visszapofázik a szülőknek stb.
2010. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
De amióta többször is rájuk szóltam,szerencsére már-már nincs ilyen dolog. És az én szüleimnek is vannak elvárásai,de mégse szarozzák le azt amit elértem.jól tudják elit gimnáziumba járok(országos szinten toplista 3. helye talán),tanulni kell,na persze nem azt mondom,hogy beleszakadok mert tökéletes hely lehet hülyülni jófejek az osztálytársak. De például amikor jött egy sorsfordulat,hogy magyarból becsúszott 1-2 karó mert nem tudtam tanulni jöttek azzal,hogy bukás lesz bukás lesz stb és hogy átkell iratni másik iskolába. És ez egy agynak nem jó. Mert ahogyan hozzáállítanak a dolgokhoz,az téged megvisel és sokkal rosszabbul fogsz teljesíteni mint alapból. Figyelni kell az ilyen dolgokra is és ezért kell figyelmen kívül hagyni az ilyen dolgokat,mert ez csak ront
2010. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!