Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tartja tiszteletben...

Miért nem tartja tiszteletben a családom, hogy egyetemista vagyok?

Figyelt kérdés

Az egyik fele folyamatosan azzal piszkál, hogy miért nem tanulok, "lusta vagyok, mint a tetű". A másik pedig úgy áll hozzá, mintha egy vizsga valami gimis röpdolgozat lenne. Alig járok haza már, mégis bizonygatnom kell valakinek folyamatosan, hogy mi hogy van és nagyon fáraszt már...


Például az anyám férje ilyenekbe kötött bele, amíg gyakrabban jártam haza, hogy miért hason fekve tanulok az ágyban, miért nem a hátamon fekszem, vagy ülök asztalhoz. Vagy miért kidolgozott jegyzetből tanulok, miért nem tankönyvből. Most kb havonta, másfél havonta járok haza, olyankor úgy szervezem, hogy 4-5 napig tudjak otthon lenni és tanulnom se kelljen nagyon. Ilyenkor barátnőzök, megyek nagyszülőkhöz, szóval van program bőven. Akkor is hallgatom tőle, hogy de lazán veszem az egyetemet, nem tanulok???? Ha utazni merek és megtudja, hívogat, hogy ő egyetemistaként "vért hugyozott" a tanulástól, nem még utazáson törte a fejét, örült, ha 4 órát tudott egy éjszaka aludni.


A családom másik része meg pont az ellenkezője... Miért nem megyek haza egy szombati bulira úgy, hogy hétfőn beugrós szóbeli vizsgám lesz egy nehéz tárgyból, "hétvégén úgyse tanulsz", meg "ügyes leszel úgyis, megcsinálod". Meg hogy "egy nap nem a világ, kell egy kis pihenés". Szóval ők meg úgy állítják be, mintha egy röpdolgozatot írnék gimis tankönyvi anyagból... És nem értik, miért nem akarok júniusban 2 hétre nyaralni menni velük, mikor annyi lenne az egész, hogy arra a két hétre nem veszek fel vizsgát... Persze.

Ők sem tanulatlan emberek pedig.


Tudom, hogy bagatell dolognak tűnik, de már kb. nem szeretek hazamenni, mert úgyis lesz valami, amin valamelyik fennakad és magyarázkodnom kell.


2022. máj. 13. 10:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Engedd el, csináld azt ami neked jónak esik.
2022. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Bármit mondasz vagy teszel, úgyis lesz aki beleköt, szóval egyetlen dolgot tudsz tenni, valahogy felülkerekedni ezen és elengedni. Nem ér annyit, hogy ezen stresszelj, van elég bajod biztos vagyok benne. Csinálj minden úgy, ahogy neked jó, ahogy az első válaszoló is írta, és ha "cseszegetnek" akármelyik oldalról is, a válaszod legyen egyszerű és rövid. Pl: "hétvégén úgyse tanulsz" --> "de", "miért kidolgozott jegyzetből tanulsz, miért nem tankönyvből?" --> "nekem így jó" stb...
2022. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Próbálom, csak tényleg nehéz.

Mert én is szívesebben mennék haza grillpartira, medencés bulira ahelyett, hogy ülök itthon és 8-10 órákat tanulok.


Most pl unokatestvérem 6 hétre külföldre költözik, lesz búcsúbulija. Meghívott engem is, de mondtam neki, hogy én nem tudok menni, mert tanulok, a következő kedden vizsgázom és arra készülök. Hát de most 1 napra haza tudok tán menni, meg hogy tegyem át a vizsgát máskorra...

220 km, oda-vissza 440.

Engem fáraszt az autópályán vezetés. Szóval vagy ébrednék hajnalban, hogy még a nagyobb forgalom előtt hazajussak és utána semmit nem tanulnék (otthon nem tudok annyira effektíven). Vagy pedig végigtanulom a napot, utána hazavezetek késő délután, hullafáradtan ott leszek a buliban, de nem tudnám elengedni magam, nem tudnék bulizni rendesen, mert már stresszelnék a vizsga miatt és hogy éppen miért nem tanulok, ismételek.

Másnap meg jöhetnék vissza Pestre... Szóval ennek semmi értelmét nem látom.

2022. máj. 13. 10:22
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ilyen nagy ügyet csinálni belőle.

A családnak nyilván jól esne, ha te is ott lennél minden eseményen.

De te nem tudsz, már nem ott élsz. Ez is a leválás része.

Sajnos ez a folyamat mindig jár kisebb-nagyobb konfliktusokkal.

Nyilván a szüleid, és más rokonok már nem járnak iskolába, utólag meg minden könnyebbnek tűnik, már nem emlékeznek pontosan, hogy milyen volt.

Ne foglalkozz vele, mert ahogy írod, az egyik szerint túl sokat tanulsz, a másik szerint tanuljál többet. Nem lehet mindenkinek megfelelni. Tanulj úgy és akkor, amikor kell. Te tudod, hogy mikor van vizsgád, hogy mire mennyit kell készülni.

2022. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Hát bakker itt a vizsgaidőszak, mit nem lehet ezen érteni. Másfél hónap előtt meg minek búcsúbuli (mondjuk ez személyes véleményem).


Amúgy, ha nagyon kivagy, én a végén már tuti egymásnak fordítanám a két oldalt.

"Dehát Béla azt mondta, hogy ezeket a ZH-kat nem is kell olyan komolyan venni."


"Zsófi mindig nyaggat, hogy keveset tanulok, vegyem komolyabban."


Nem családi balhét kell kirobbantani, de én tuti elterelném az energiáikat másfelé.


Nálam a család egységesen inkább a "tanulás mindenekfelett" típus, tehát sosincs az, hogy a vizsgáimra rászerveznek, de örülnek a kettesnek is ugyanúgy mint a négyesnek, szóval nem veszik oly szigorúan, hogy stopperrel mérjék mennyit tanulok.


Arra meg nem tudok mit tanácsolni, hogy nem érzékelik, hogy mit jelent számodra haza"ugrani"..

2022. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Én haza sem mentem vizsgaidőszakban, minek?

Majd ha végeztem, akkor szórakozok meg nyaralok, bár egyetemeken ez mindenkinél így szokott lenni, vizsgaidőszakban senki nem ugrál nagy bulizásokkal meg kocsmázásokkal.

2022. máj. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
6 hétért minek búcsú buli 🤦‍♀️
2022. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Miért kell búcsúztatni valakit másfél hónapért?
2022. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell tudniuk arról, mi van a vizsgákkal, ne is beszélj az egyetemről, akkor nincs mibe belekötniük. Nem fognak kérdezgetni, csak ha te folyton szóba hozod.
2022. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

“ Most pl unokatestvérem 6 hétre külföldre költözik, lesz búcsúbulija.”

Na, itt röhögtem szarrá magam

2022. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!